Skaudvilėje kalėdinė eglė sužibės jau šiandien, Tauragėje – rytoj(9)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-11-30 11:51

Eglučių įžiebimo įkarštis prasideda jau šįvakar. Pirmieji suskubo skaudviliškiai, tradiciškai miesto eglutę pasidovanoję patys. Tad šįvakar 17 val. centrinėje aikštėje sužibs tikra – natūrali pačioje Skaudvilėje išauginta žaliaskarė.

Kasmetinis kalėdinės eglės įžiebimas visuose miestuose labai laukiamas. Vyksta įvairūs džiuginantys renginiai ir duodamas startas šventiniam laukimui. Jau šįvakar savo papuošta natūralia eglute grožėsis skaudviliškiai ir miesto svečiai.

Bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus įvardijo, kad Skaudvilėje vykusios seniūnaičių ir bendruomenių pirmininkų sueigos metu nuspręsta, jog įžiebimo šventę reikėtų rengti prieš adventą. Būtent todėl pasirinkta gana ankstyva data – lapkričio 30-oji.

Eglutę iš savo kiemo Skaudvilei dovanojo Šarūnas ir Daiva Montvilai. Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis sakė, kad kasmet atsiranda gyventojų, kurie dovanoja natūralią eglutę iš savo kiemo. Esą vieniems pradeda trukdyti dydis, kitiems medis kėsinasi audros metu užvirsti ant namo. Todėl, kaip sakoma, nušaunami du zuikiai vienu šūviu – miestas gauna puošmeną, o kiemo savininkas jaučiasi saugiau.

Skaudvilę šįvakar nušvies natūrali eglutė. Rasos Bartkuvienės atsiųsta nuotrauka

Skaudvilės skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė papasakojo, kad šiųmetę šventę nušvies ugnies šou.

– Patiems savo ištekliais sunku kažką įspūdingo padaryti. Žmonės dabar gan išlepinti, sunku konkuruoti. Parašėme projektą lėšoms gauti ir pakvietėme iš Kauno ugnies šou specialistus, – atskleidė R.Bartkuvienė.

Taigi šįvakar 17 val. Skaudvilėje planuojama smagi šventė, kurioje nuotaiką palaikys vietiniai kolektyvai ir ugnies šou misterija „Legenda apie Kalėdų sergėtojus“.

Jau rytoj, gruodžio 1-ąją, šventinę Kalėdų eglę įžiebs Tauragė. Žaliaskarė jau laukia visų šventės dalyvių papuošta naujais žaislais ir raudonu kaspinu. Šventė startuos 17 val., o jau nuo 16 val. Pilies aikštėje šurmuliuos Tauragės krašto tautodailininkų ir bendruomenių kalėdinė mugė.

Mažuosius džiugins teatralizuota pasaka „Šviesos fėjos kalėdinė dovana“, o visus šventės dalyvius, jau įžiebus eglutę, apie 17.45 val., – Donato Montvydo koncertas. Pilies aikštėje šiemet sužibs ir 11 vaikų globos namų „Šaltinėlis“ bei dešimties vaikų dienos centrų auklėtinių puoštų eglučių. Vaikams dar žadama nemokama karuselė, traukinukas ir Kalėdų Senelio staigmenos. Laukia ir šventiniai fejerverkai.  

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras