Atleistasis: „Kovosiu, kad karaliukai nesijaustų saugūs“(10)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-10-10 06:19

Tauragės apylinkės teisme civilinę bylą pralaimėjęs buvęs Tauragės autobusų parko inžinierius Rimantas Kičas jam nepalankų sprendimą sakė skųsiąs. Autorės nuotrauka

Iš Tauragės autobusų parko, grindžiant etatų mažinimu, 2017 metų birželį atleistas inžinierius Rimantas Kičas nepasidavė – kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą dėl neteisėto atleidimo ir negauto užmokesčio už papildomą darbą. Tačiau teismo sprendimas jam nepalankus. Vyras sako nesustosiąs ir eisiąs iki galo: „Tauragėje atsirado karaliukų, kuriems atrodo, kad jie gali viską“. 

Rimantas Kičas „Tauragės kurjeriui“ yra sakęs, kad buvo atleistas, nes kažkam reikėjo jo darbo vietos, atleidimą jis vadino politiniu susidorojimu. Tauragės autotransporto įmonėje vyras pradėjo dirbti 1985 metais, 1992 metų balandį buvo perkeltas į Tauragės valstybinį autobusų parką, ėjo vyriausiojo inžinieriaus pareigas, buvo atsakingas už darbuotojų saugos ir sveikatos funkcijų, elektrosaugos funkcijų vykdymą, šilumos ūkio, pastatų, įrenginių ir įrenginių, kuro ūkio priežiūrą, viešuosius pirkimus, gamtosaugą, priešgaisrinę saugą, autobusų licencijavimą, vairuotojų darbo laiko kontrolę. Pernai vasarį Tauragės autobusų parko valdybai priėmus sprendimą panaikinti 13 etatų, darbo neteko ir inžinierius R.Kičas. Jis buvo atleistas 2017 metų birželio 20-ąją.

Kaip ieškovas tvirtino teismui, kitos darbo vietos bendrovė per įspėjimo laiką jam nepasiūlė. Jis tik vėliau sužinojęs, kad Tauragės autobusų parkas įsteigė tokio paties darbo pobūdžio pareigybę, tik kitu pavadinimu – „vadybininkas“. Vadybininko funkcijos pavestos žmogui, kuris iki R.Kičo atleidimo buvo jam netiesiogiai pavaldus. Bendrovėje, R.Kičo teigimu, atsirado dar viena pareigybė: tiekėjas-elektrikas. Ši pareigybė esą skirta žemesnę nei R.Kičo kvalifikaciją turinčiam buvusiam bendrovės elektrikui.

Šių metų kovo 14-ąją R.Kičas kreipėsi į Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės teritorinio skyriaus Darbo ginčų komisiją dėl, jo nuomone, neteisėto atleidimo iš darbo ir su darbo santykiais susijusių išmokų neišmokėjimo, prašydamas atnaujinti praleistą terminą kreipimuisi į Darbo ginčų komisiją. Terminą vyras teigė praleidęs dėl svarbių priežasčių, kadangi prieš kelis mėnesius jam buvo atlikta operacija. Tačiau Darbo ginčų komisija į tai neatsižvelgė, konstatavo, kad terminas skųsti praleistas.

R.Kičas kreipėsi į teismą prašydamas atstatyti praleistą terminą, pareiškiant ieškinį atsakovei – bendrovei Tauragės autobusų parkas dėl neteisėto darbo sutarties nutraukimo ir neišmokėto darbo užmokesčio. R.Kičas teismo prašė priteisti jam ir darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką – beveik15 tūkstančių eurų. Vyras siekė ir moralinės žalos, kurią įvertino 2000 eurų, atlyginimo.

Tačiau šią civilinę bylą jis pralaimėjo. Tauragės apylinkės teismas ieškinį atmetė kaip nepagrįstą. Teismas nusprendė, kad su R.Kiču buvo tinkamai atsiskaityta. R.Kičas turės sumokėti Tauragės autobusų parkui 907 eurus, tiek bendrovė sumokėjo už advokato pagalbą.

Sprendimas dar neįsiteisėjęs, per 30 dienų jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. R.Kičas šia teise sakė pasinaudosiantis. Jis įsitikinęs, kad teismas neatkreipė dėmesio į daugybę svarbių niuansų.

– Suprantu, kad bendrovėje reikėjo mažinti vadovaujančių žmonių, nes jų buvo per daug. Bet mus – inžinierių ir technikos vadovą – atleido, o vietoj mūsų pasistatė šaltkalvį, kuris buvo konservatorių partijos narys. Jis turi tik technikumo lygio išsilavinimą, o mano išsilavinimas universitetinis, esu magistras, neskaitant visų pažymėjimų įvairiose srityse: šiluma, elektra, viešieji pirkimai ir daug kitų. To niekas nevertino. Paprasčiausiai pareiškė, kad neturi pasiūlyti kitos darbo vietos. Yra dar daug visokių niuansų ir aplinkybių, neatitikimų, melagysčių, kurių neįvertino teismas. Teismas rėmėsi tik vienu argumentu, kad vyko reorganizacija ir ji esą vyko teisėtai, tačiau į tai, kaip turėjo vykti reorganizacija pagal Darbo kodeksą, neatsižvelgta. Viename teismo posėdyje pats Rimantas Martinavičius (Tauragės autobusų parko vadovas, – red.) pripažino, kad pilnai nesilaikė Darbo kodekso, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo R.Kičas.   

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras