Kaltinamasis teismo salėje apsigalvojo: kaltę pripažino(1)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-06-26 14:25

Teismo posėdžio metu vylėsi viską greičiau baigti. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą dėl miške nutikusios nelaimės. Kaltinamojo Rimanto Šteimanto nupjautas medis krisdamas sunkiai sužalojo netoliese buvusį darbininką. Patirtą žalą nukentėjusiajam atlygino įmonės vadovas.

Tauragės apylinkės teismas nagrinėjo baudžiamąją bylą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Rimantas Šteimantas kaltinamas tuo, kad 2017 metų rugpjūčio 1-ąją Stragutės kaime buvusioje kirtavietėje pjaudamas medį nesilaikė saugumo taisyklių. Virsdamas medis sužalojo darbininką V.M. Jis patyrė rimtas galvos ir stuburo traumas.

Kaltinamasis teismui savo kaltės nepripažino. Vyras tvirtino, kad saugumo taisyklių laikėsi. Kaip jis nupasakojo, su dar dviem kolegomis tą lemtingą dieną atvyko į kirtavietę rinkti kaladžių. Pastebėjęs, kad jų bus per mažai, nutarė nukirsti vieną medį ir prikrauti pilną priekabą – tai esanti įprasta praktika jų darbe. R.Šteimantas pasakęs kolegoms, kad šie liktų prie automobilio, kol nupjaus medį, tik nukentėjusysis nežinia kaip atsidūrė prie medžio šiam jau virstant. R.Šteimantas tikino dar spėjęs sušukti darbininkui, kad pasitrauktų, bet šis nė nekrustelėjęs.

Kadangi kaltinamasis baudžiamosios bylos nagrinėjime pasirodė be advokato, teisėja Loreta Bajorinienė informavo, kad yra galimybė bylą išnagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Jei kaltinamasis visiškai pripažintų kaltę, tuomet po nagrinėjimo teismas bausmę sumažintų trečdaliu, kaip numato Baudžiamasis kodeksas.

– Tada pripažįstu kaltę visiškai. Gal greičiau viskas baigsis, – apsisprendė medį pjovęs darbininkas.

Vyras teismo posėdyje tikino neturėjęs galimybės atsiprašyti nukentėjusiojo, nes neturėjo jo telefono numerio, o į žinutes socialiniame tinkle jis neatrašęs. Todėl atsiprašymą nukentėjusysis išgirdo teismo salėje.

Nukentėjusysis anksčiau buvo pareiškęs 10 tūkst. Eur civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti ir 1000 Eur turtinei. Tačiau teismo posėdyje ieškinio atsisakė, teigdamas, kad iš įmonės vadovo gavo 2000 Eur.

– Neturiu laiko po teismus vaikščioti, man dirbti reikia. Tai ta suma pakankama, – nedaugžodžiavo nukentėjusysis V.M.

Baigiamojoje kalboje prokurorė Roma Kiselevičienė teismo prašė kaltinamajam skirti dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant pusantrų metų. Kaltinamasis ir nukentėjusysis atsisakė galimybės išsakyti baigiamąsias kalbas.

Teismas nuosprendį skelbs liepos 4 dieną.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras