Literatų bendruomenė gedi Janinos Budrevičienės(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-04-19 08:39

Dar praėjusių metų gegužę Janina Budrevičienė skaitė savo kūrybą tradiciniame renginyje „Apkabinu eilėraštį kaip draugą“ prie V.Kudirkos paminklo. Eugenijaus Šalčio nuotrauka

Vakar Tauragės literatų bendruomenė patyrė netektį. Mirė poetė, literatų klubo „Žingsniai“ narė ir šešių poezijos knygelių autorė Janina Budrevičienė.

Kaip savo socialiniame tinkle rašo mūsų kolega Eugenijus Šaltis, kai visur – gamtoje, aplinkoje, buityje, kūryboje – plasnoja švenčių nuotaika, atėjo visai nešventiška naujiena. Pranešta apie Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ narės, poetės Janinos Budrevičienės mirtį. Moteris Amžinybėn išėjo eidama 77-uosius metus.

Tauragės literatų klubo narys E.Šaltis prisimena, kaip vos prieš trejetą dienų su velione kalbėjo telefonu, siūlėsi ateiti įrašyti jos skaitomus eilėraščius į diktofoną. Tokia mintis kilo, mat kaip tik ruošiama kompaktinė tauragiškių poetų eilėraščių plokštelė. Tačiau susitikimas atidėtas dėl J.Budrevičienės sveikatos.

„Nespėjom ir dabar labai dėl to skauda širdį. Kaip gi čia dabar taip... greitai viskas. Paskutiniai jos žodžiai pasakyti man telefonu buvo: „Tik neišbraukite iš klubo narių sąrašo“. Neišbrauksim, Janina. Tame sąraše jau visą laiką būsi“, – rašo E.Šaltis.

Janina Budrevičienė

Gyvenimas išbarstė metus

Gyvenimas metus išbarstė
Jų nesurinks nė rudenio lašai.
Nuplėšys vėtros paskutinį vaisių-
Nebepražys jaunystės vėl žiedai

Į tavo taurę kris rytinės rasos,
O vakaras pilka skraiste apgaubs
Ir žengsi per gyvenimą nedrąsiai
Alyvų nužertais takais.

Tik saulės spindulys laukuos nušvitęs,
Lūpas tavąsias bučiniais palies.
Tik šelmis vėjas garbanas suvėlęs,
Bandys paguost tave ir nuskubės.

Jaunystės gėlės tavo širdį apipynė,
Vaikystės juoką toliuose girdi,
O mintys kils virš tolimos žydrynės,
Bet metų tu nesulaikysi – negali...

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras