„Seniūnas gražiai įkurdino Sungailiškių bendruomenę...“(3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-01-13 10:52
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Bendruomenės pirmininkas Romualdas Mickus (antras iš kairės) sakė, kad tik seniūno dėka pavyko greitai sulaukti įkurtuvių. Autorės nuotrauka

Penktadienį į Sungailiškių bendruomenės namų įkurtuves atvyko ir nemažas būrelis svečių – rajono meras Pranas Petrošius, Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Asta Piečienė, Vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Tirevičienė, kaimyninių bendruomenių pirmininkai. Didelė naujiena, kad čia veiks vaikų dienos centras ir medicinos punktas.

Projektą parengė seniūnas
Nuostabu, kad per trumpą laiką buvo parengtas Sungališkių bendruomenės projektas ir pateiktas Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM), gautas finansavimas ir projektas įgyvendintas, nes bendruomenė įsikūrė tik praėjusių metų kovą. Bet paslaptis ta, kad projektą bendruomenės vardu parengė ir pateikė Mažonų seniūnas Jonas Samoška, nelaukdamas, kol naujoji bendruomenė sustiprės, jos pirmininkas ir aktyvistai įgis projektams rengti reikalingų žinių. Seniūnas komplimentų už pagalbą šiai ir kitoms seniūnijos bendruomenėms sulaukė iš mero P.Petrošiaus, Vietos veiklos grupės pirmininkės Nijolės Tirevičienės. Visose didžiosiose seniūnijos gyvenvietėse įkurtos bendruomenės, jos aktyviai veikia, turi savo patalpas. Bendruomenių dar nėra tik Vaitimėnuose ir Papušynėje.
Per įkurtuves bendruomenės pirmininkas Romualdas Mickus teigė:
– Šiandien per įkurtuves aš bendruomenės namuose pasijutau svečias, nes bendruomenę gražiai įkurdino seniūnas, o mums belieka toliau dirbti.
Iš ŽŪM buvo gauta beveik 25 tūkstančiai litų. Už šias lėšas nupirkti keturi kompiuteriai, kopijavimo aparatas, kompiuterinių stalų, pastato rūsyje įrengta katilinė, pakeisti radiatoriai. Seniūnijos lėšomis ir rūpesčiu suremontuotas pastato vidus.
Seniūnas J.Samoška teigė, kad daug ką galima pasiekti telkiant bendruomenes dėl to, kad mūsų rajone, priešingai negu kitur, seniūnijoms suteikta daug savarankiškumo. Pastatas buvo remontuojamas „ūkio būdu“ – dirbant seniūnijos darbuotojams, gyventojams, viešuosius darbus atliekantiems darbininkams, iš kitų jis išskyrė Rudžių šeimyną, todėl viskas atsiėjo pigiau, pavyko padaryti greičiau. Darbams atlikti samdant firmas viskas gerokai pabrangtų, daug ilgiau užtruktų.
Bus vaikų dienos centras ir medicinos punktas
Sungailiškių bendruomenės namai veiks kasdien, į juos po pamokų galės ateiti iš mokyklos grįžę vaikai ruošti pamokų, jie galės pasinaudoti kompiuteriais, internetu. Naudotis internetu, semtis žinių, apmokėti sąskaitas agituojami ir vyresni žmonės. Bus ir kilnojamoji biblioteka – knygomis aprūpins Mažonų biblioteka.
Kai tik bus gauti visi reikalingi dokumentai, bendruomenės namuose pradės veikti medicinos punktas. PSPC direktorė A.Piečienė kvietė gyventojus užsirašyti pas jos vadovaujamos įstaigos gydytojus, nes nuo prisirašiusių gyventojų skaičiaus priklausys, kiek laiko čia dirbs bendruomenės slaugytoja, ar kartkartėmis atvyks gydytojai. Pasak A.Piečienės, Sungailiškiuose yra apie 250 gyventojų, jei jie visi ir aplinkinių kaimų gyventojai užsirašytų pas PSPC gydytojus, jei susidarytų bent 500 užsirašiusiųjų, numatytomis dienomis į medicinos punktą galėtų atvažiuoti ir gydytojas. Mat medicinos punktai yra išlaikomi iš už prisirašiusius gyventojus gaunamų lėšų. Jei gyventojai yra prisirašę pas privačiose klinikose dirbančius gydytojus, medicinos punktą išlaikantis PSPC už tai negauna nieko. O rajone dirbančios privačios sveikatos priežiūros įstaigos prie medicinos punktų išlaikymo neprisideda, išskyrus įsikūrusias Skaudvilėje, kurios pačios turi savo punktus.
Medicinos punkto Sungailiškiuose steigimas – išskirtinis faktas, nes šiuo metu šalyje einama mažinimo, uždarinėjimo, stambinimo keliu. Punktas bus įkurtas rajono mero iniciatyva.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras