Tauragės pilis kratosi automobilių(11)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-10-23 11:35

Antradienį pasidairėme po pilies kiemelį ir aplink – kiemelyje automobilių nebuvo, o štai dešinėje vartų pusėje, kaip ir anksčiau, automobiliai stovėjo. Raimondos Alysienės nuotrauka

Nors visi kelio ženklai vienodai svarbūs, kai kuriems vairuotojams atrodo, kad vienų paisyti reikia, o kitų – nebūtina. Kelio ženklai, įspėjantys, kad į Tauragės pilies kiemelį įvažiuoti draudžiama visiems, išskyrus tarnybinį transportą, ten stovi jau seniai, tačiau daugelis vairuotojų į juos nekreipia dėmesio. Kaip ir į kitą ženklą, draudžiantį statyti automobilius dešinėje didžiųjų vartų pusėje, prie Pilies aikštės. 

Tauragės krašto muziejaus direktorių Romualdą Vaitkų, kaip ir kitus pilyje įsikūrusių įstaigų darbuotojus, seniai piktina toks vairuotojų nedrausmingumas.

– Turbūt niekur pasaulyje taip nėra, kad po pilies kiemą būtų galima važinėti automobiliu. Ir pas mus galima įvažiuoti tik tarnybiniam transportui, kai prireikia ką nors iškrauti ar pakrauti. Visais kitais atvejais automobiliai privalo būti paliekami tam skirtose vietose – automobilių aikštelių aplink daug, – teigia jis. – Vis dėlto nemažai tėvelių, atvežančių savo vaikus į užsiėmimus Moksleivių kūrybos centre, o ir kitais reikalais atvykstančių į pilį – čia įsikūrę nemažai įstaigų, ne tik nevengia palikti automobilį po stovėti draudžiančiu ženklu, bet net ir į patį kiemą įvažiuoti. O juk čia bėgioja vaikai. Ir tepalai iš automobilių kartais varva. Negi norime, kad pilies kiemas būtų priterštas?

Taigi nuo spalio 18 d. kelio ženklas „Stovėti draudžiama“ perkeltas prie Tauragės pilies aikštės. Nuo šiol statyti automobilius dešinėje įvažiavimo į pilies kiemą pusėje draudžiama. 
Toks sprendimas priimtas Saugaus eismo komisijos posėdyje.

– Kol kas tik prašome vairuotojų patraukti ne vietoje stovinčius automobilius, tačiau vėliau, jei vairuotojai vis tiek nepaisys kelio ženklų, pranešime policijai, – sakė Tauragės krašto muziejaus direktorius.

Pasak jo, ketinama policijos pareigūnų prašyti dažniau atkreipti dėmesį, ar šioje vietoje paisoma kelio ženklų reikalavimų.

Sustojimas ar stovėjimas vietose, kuriose Kelių eismo taisyklės draudžia sustoti ar stovėti, taip pat sustojimas ar stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras