Knygoje „Vasaros mėnulio imperija“ – komančių ir baltųjų kovos Amerikos Vakaruose

Dalintis:

Leidykla „Briedis“ pristato S.C.Gwynne‘o pribloškiantį istorinį pasakojimą „Vasaros mėnulio imperija“. Net 40 metų truko kova tarp komančių ir baltųjų naujakurių dėl valdžios Amerikos Vakaruose. S.C.Gwynee‘o pasakojimas apima dvi pritrenkiančias istorijas.

Pirmoji yra apie komančių, galingiausios indėnų genties Amerikos istorijoje, iškilimą ir nuopuolį. Antroji – vienas įsimintiniausių Senuosiuose Vakaruose gimusių pasakojimų: epinė saga apie iš pionierių giminės kilusią Cynthią Anną Parker, kurią vos devynerių metų šviesiaplaukę mergaitę rugiagėlių spalvos akimis, Teksaso pasienyje pagrobė komančiai. Ji pamilo savo pagrobėjus ir pagarsėjo kaip „baltoji skvo“, kuri atsisakė grįžti pas baltuosius iki pat 1860 metų, kai ją pačiupo Teksaso reindžeriai. Vis dėlto dar didesnės šlovės sulaukė jos sūnus Quanahas, niekada nenugalėtas karys, kurio partizaniniai karai pavertė jį legenda. Jis tapo paskutiniu ir garsiausiu komančių vadu.

Nors skaitytojams apačių ir sijų genčių pavadinimai gali būti labiau girdėti, kaip ir kada atsivėrė Amerikos Vakarai iš tiesų lėmė komančių kovos įgūdžiai. Komančių berniukai jau šešerių metų imdavo jodinėti nebalnotais žirgais, o suaugę komančių kariai buvo laikomi geriausiais visų laikų raiteliais. Jie taip puikiai kovojo ir taip gerai valdė lankus ir ietis, kad sustabdė kolonijinės Ispanijos veržimąsi į šiaurę iš Meksikos ir užkirto kelią prancūzų ekspansijai į vakarus iš Luizianos. Iš rytinių JAV valstijų atvykę baltieji naujakuriai nustebo, kad komančiai stumia pasienį atgalios, ir įsiuto, kad šie įsiveržė į jų genties žemes. Komančiai taip puikiai kovojo, kad teko suformuoti Teksaso reindžerių būrius ir sukurti specialiai su jais kovoti skirtą ginklą – šešių kulkų revolverius.

S.C.Gwynne‘as rašo apie šiuos įvykius atlikęs skrupulingus tyrimus, intelektualiai provokuodamas ir, kas svarbiausia, jaudinančiai vystydamas istoriją. Karas su komančiais truko net keturis dešimtmečius ir tai iš esmės sustabdė naujosios Amerikos nacijos vystymąsi. Jaudinantis pasakojimas apima ispanų kolonializmą, pilietinį karą, bizonų bandų sunaikinimą ir geležinkelių pasirodymą – tai tikra istorinė šventė visiems, kas domisi JAV praeitimi.

Norintys aplankyti JAV ir pamatyti jos grožybes ir lankytinas vietas gyvai, turės pateikti paraišką esta vizai gauti.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

5 komentarai

 1. Choose Udimi to get the very best-paid visitors for CPA Offers.
  CPA online marketing expenditure went from $5.4
  billion in 2017 to 8.2 billion in 2022. Companies can become profitable
  by promoting CPA offers (offers that measure users’ actions reminiscent of signups, downloads, subscriptions, or purchases)
  on social media platforms, forums, and blogs, which elevates companies to new heights.
  It’s essential to create partaking posts and share useful data in regards
  to the forex platform you might be promoting.
  Once again, we’re selling our advocacy of the CPA community by advancing educational shows on the most important issues and topics our members
  encounter. Each month, breakfast meetings can be hosted that feature a famous presenter on topics pertinent to the CPA group
  and different monetary professionals. The accounting section of
  Proformative could be very energetic and is among the finest places online to engage in peer-to-peer
  discussions on accounting-associated topics.
  But they normally also present instruments that enable you
  to compare them to be able to determine which one suits you best.

 2. Fantastic beat ! I wish to apprentice even as you amend your site, how can i subscribe for a weblog
  site? The account helped me a acceptable deal. I were tiny bit acquainted
  of this your broadcast offered shiny transparent concept

Palikite komentarą