Oficialiai atidarytas STEAM centras

Dalintis:

Šiandien visoje Lietuvoje kartu atidaryti STEAM atviros prieigos centrai. Vienas jų įkurtas ir Tauragėje, Pagalbos mokiniui ir mokytojui centre.

Švietimo ir mokslo ministerija visų centrų atidarymą bandė sujungti teletiltu, bet renginio transliuotojai nesugebėjo užtikrinti tinkamos vaizdo ir garso perdavimo kokybės. Tauragės STEAM centre susirinkę svečiai juokavo, kad oficialius sveikinimus gali įgarsinti patys.

STEAM centro Tauragėje atidarymas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Lietuvoje veiklą pradeda ar netrukus pradės dešimt STEAM centrų: septyni regioniniai ir trys metodiniai centrai didžiuosiuose miestuose. Tauragiškiai – vieni pirmųjų, kurių veikla prasideda jau dabar. Kiekviename regioniniame centre įrengtos biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos ar robotikos-IT laboratorijos, taip pat po specializuotą laboratoriją. Tauragė pasirinko specializuotis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos srityje. Alytus pasirinko maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo, Marijampolė – kūrybiškumo ir medijų, Panevėžys – dirbtinio intelekto, Šiauliai – sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės, o Utena – astrofizikos ir aerokosmonautikos STEAM specializuotas laboratorijas.

STEAM centro Tauragėje atidarymas. Mortos Mikutytės nuotrauka

STEAM laboratorijose rajono moksleiviai atliks įvairius tiriamuosius, rengs brandos darbus, susitiks su mokslininkais. Centruose stažuosis ir pedagogai. STEAM atviros prieigos centrai Lietuvoje pradėti kurti 2015 metais, pasitelkus Europos Sąjungos skiriamą paramą. Tam skirta 5,5 mln. eurų iš ES paramos lėšų. Į centrų gyvavimą investuoja ir savivaldybės.

STEAM centro Tauragėje atidarymas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas STEAM centrui atidarymo proga dovanojo laikrodį ir pabrėžė: „Lietuva yra per maža, kad būtume lėti. Turime auginti jaunąją kartą, kuri nebijo daryti klaidų ir sugeba iš jų pasimokyti“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė meras.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą