Institucijos žada: medikų be pagalbos ir finansinės paramos nepaliks

Dalintis:

Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbus karantiną, asmens sveikatos priežiūros įstaigos galimai suteiks mažiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų paslaugų. Tai galėtų turėti neigiamos įtakos įstaigų gaunamoms pajamoms, todėl ligonių kasa įstaigoms vis vien sumokės tiek, kiek buvo planuota – neatsižvelgiant, ar visos suplanuotos paslaugos buvo suteiktos, – praneša Valstybinė ligonių kasa. Pagalbą medikams žada ir Tauragės savivaldybė.

„Siekiant užtikrinti stabilias asmens sveikatos priežiūros įstaigų pajamas karantino laikotarpiu, už kiekvieną karantino laikotarpio ataskaitinį mėnesį planuojama taikyti tam tikrą avansinį mokėjimą. Kitaip tariant, ar įstaigai pavyks suteikti suplanuotas paslaugas, ar nepavyks – bus apmokama pagal galiojančioje sutartyje su ligonių kasa numatytą metų sutartinę sumą“, – sako Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Gintaras Kacevičius.

Pavyzdžiui, jei gydymo įstaiga pasirašė sutartį su ligonių kasa dėl 12 mln. eurų, arba kas mėnesį po 1 mln., tai, vadovaujantis 1/12 taisykle, ji kas mėnesį ir gaus planuotą 1 mln. eurų iš ligonių kasos.

„Tai leis užtikrinti gydymo įstaigos funkcionavimą, personalo atlyginimus ir kitus svarbius dalykus“, – sako VLK vadovas.

Tokia ligonių kasos atsiskaitymo su gydymo įstaigomis tvarka galios iki šalyje bus atšauktas karantinas.

Be to, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientams, įtariamiems ar sergantiems naujojo koronaviruso (COVID-19) sukelta liga, susidarys papildomų išlaidų, viršijančių patiriamas įprastai gydant infekcinius susirgimus.

„Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, patiriančioms tokias papildomas išlaidas, tinkamas kompensuoti PSDF lėšomis, siūloma jas registruoti susiejant su konkrečia pacientui suteikta paslauga ir vėliau pateikti VLK. Įvertinus, kokias būtent paslaugas teikiant buvo patirtos papildomos išlaidos ir kiek jos viršija šiuo metu galiojantį apmokėjimą, bus priimami atskiri sprendimai dėl papildomo apmokėjimo“, – komentavo G.Kacevičius.

Šis papildomas apmokėjimas taip pat sudarys prielaidas sumokėti didesnį darbo užmokestį medikams, kurie dirba didesniu intensyvumu ir pavojingomis sąlygomis, teikdami pagalbą dėl COVID-19.

Tauragės rajono savivaldybės administracija taip pat praneša, kad Tauragės medikams, kurie dirbs didesnio pavojaus ir apkrovos sąlygomis, bus svarstomos įvairios išlygos, stebima, kad medikams būtų sumokėta už viršvalandžius. Be to, Tauragės „Ąžuoliuko“ darželyje bus formuojama karantino sąlygomis veikianti vaikų priežiūros grupė. Ji bus skirta medikų vaikams, jei viršvalandžius dirbantys gydytojai neturės kur savo atžalų palikti.

– Kol kas nė vienas medikas į mus dėl šios paslaugos nesikreipė. Žinoma, suprantame, kad tokia paslauga taip pat pavojinga, medikai dirba ypatingame sąlytyje su galimai infekuotais žmonėmis ir virusą gali perduoti savo vaikams. Bet jei žmogui tikrai bus didelių problemų, padėsime, – pažadėjo Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Savivaldybė žada paramą ir vietos verslui, jei šis nukentės dėl karantino metu sustojusios veiklos. Tačiau kokia ši parama galėtų būti, kol kas nekonkretizuojama.

Tauragės savivaldybė visiems atvejams dėl koronoviruso situacijos mieste įvedė bendrą telefono numerį 8 700 11 220 arba prašoma elektroniniu paštu savivalda@taurage.lt 

Savivaldybė pasiruošusi padėti dėl gyventojų saviizoliacijos, maisto ir būtiniausių priemonių aprūpinimu, dezinfekavimu. Taip pat tauragiškių prašoma prašome būti pilietiškiems ir neabejingiems, griežtai paisyti saviizoliacijos reikalavimų, pranešti apie asmenis, grįžusius iš užsienio arba gyvenančius su asmenimis ir nesilaikančius saviizoliacijos.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Palikite komentarą