fbpx

6 faktai apie dantų implantaciją

Dalintis:

Danties implantas yra ilgalaikis sprendimas, kuriuo galite pakeisti prarastą dantį. Tiems, kuriems šis gydymas dar nebuvo taikytas, procedūra gali atrodyti bauginanti ir skausminga. Tačiau jums visai nereikia nerimauti, dantų implantai yra visiškai saugūs ir patikimi. Žmones gąsdina ne pats procesas, o neišsamūs faktai ir žinios. Jei neturite išsamių žinių apie šį gydymą, nenuostabu, kad esate išsigandęs arba sunerimęs.

Taigi, jei savo rūpesčius norite palikti nuošalyje, rekomenduojame perskaityti šį straipsnį, kuriame įdomiais faktais dalinasi Šv. Kristoforo odontologijos klinikos burnos chirurgas Gintautas Gumbelevičius. Kartu su juo aptarsime keletą faktų apie dantų implantavimo procesą.

1. Danties implanto ir kosminio laivo panašumas

Dantų implantams gaminti naudojama ta pati medžiaga, iš kurios gaminami erdvėlaivių varikliai, t. y. titanas. Taigi, jūsų implantai yra stiprūs kaip į kosmosą skrendančios raketos. Dėl šios priežasties ir naudojamos medžiagos dantų implantai yra šiek tiek brangesni nei kiti dantų atstatymo būdai.

2. Nesate per senas dantų implantacijai

Dantų implantavimo procedūrai amžiaus apribojimų nėra! Tiesiog jūsų žandikaulis turėtų būti visiškai išsivystęs, t. y. jums turėtų būti septyniolika ar daugiau metų. Kalbant apie vyresnio amžiaus pacientus, žinoma, kiekvienas atvejis individualus, bet dažniausiai amžiaus ribojimų nėra.

3. Dantų implantacija pradėta taikyti dar 2000 metų prieš Kristų

Dauguma žmonių mano, kad danties implantacija yra naujas procesas, tačiau tiesa ta, kad ši procedūra pradėta taikyti dar 2000 m. pr. m. e. senovės Kinijoje. Tuo metu trūkstamam dančiui pakeisti buvo naudojami bambuko smeigtukai.

4. Pirmoji implantacijos procedūra

Pirmąją titano danties implantacijos procedūrą 1965 m. sėkmingai atliko chirurgas ortopedas Branemarkas. Tai buvo pirmoji savanoriui atlikta dantų implantacijos procedūra, kuri buvo išties sėkminga, o atkurtas dantis išsilaikė 40 metų iki paciento mirties 2006 metais.

5. Mažiau skausmina nei danties traukimas

Kai dantis traukiamas ir šalinamas, jei netaikoma anestezija, galite jausti nedidelį skausmą. Tačiau dantų implantai ir jų įsriegimo procedūra daugeliui pacientų yra lengvesnė ir mažiau skausmo reikalaujanti patirtis. Gydymo metu Jums bus suleidžiama vaistų nuo skausmo arba atliekama kitokios formos sedacija, todėl nejausite jokio diskomforto.

6. Didžiulis sėkmės rodiklis

Dantų implantai yra vienas iš nedaugelio gydymo būdų, kurių sėkmės rodiklis yra itin aukštas. Implantai yra tvirti ir ilgaamžiai, todėl atlikus šią procedūrą prarastais dantimis nereikės rūpintis daugybę metų. Tai visiškai saugu ir patikima, tačiau gydymą turėtumėte atlikti pas specializuotus ir savo sritį išmanančius odontologus.

Jei ketinate atkurti prarastą dantį, pasistenkite apie šią procedūrą sužinoti kuo daugiau. Nors dantų implantacija pasižymi itin gerais rezultatais, susipažinę su procedūra labiau pasitikėsite gydytoju ir jo paskirtu gydymu.

Nepamirškite, kad gydymą turėtų atlikti specializuoti odontologai. Jie suteiks geriausias rekomendacijas ir priežiūrą. Taigi, jei galvojate apie dantų implantaciją, kviečiame apsilankyti Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje, kurioje dirba kvalifikuoti savo srities profesionalai, besidomintys naujausiomis tendencijomis ir gydymo būdais.

Užs. Nr. 58

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą