fbpx

2020-aisiais Tauragėje registruoti 398 naujagimiai

Dalintis:

2020-aisiais prasidėjusi pandemija atėmė iš gimdyvių galimybę gimdyti kartu su vyrais. Dėl griežto karantino į ligoninę žmonas ir gyvenimo drauges atlydintys būsimieji tėčiai turi likti už durų ir su naujagimiais pirmą kartą pasisveikina tik pamojuodami iš ligoninės kiemo.

Pernai Tauragės rajone buvo registruoti 398 naujagimiai, 41 mažiau nei 2019-aisiais.

– Pernai beveik negrįžo užsienyje gyvenantys lietuviai, kurie vaikus užregistruodavo Lietuvoje. Naujagimių skaičius labai panašus kaip ir kasmet. Laukėme, gal užregistruosime 400-ąjį kūdikį, bet, deja, taip neatsitiko, – „Tauragės kurjeriui“ sakė savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Varkalienė.

Anot savivaldybės atstovės, šis registruotų naujagimių skaičius nereiškia, kad kūdikiai su tėvais gyvens Tauragėje.

Kiek anksčiau „Tauragės kurjerio“ kalbintas Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas pripažino, kad Tauragės rajone užregistruoti emigracijoje gimę vaikai iškreipia realų statistinį vaizdą.

– Grįžta emigrantai į Lietuvą, užregistruoja gimusius vaikus, gauna kelių šimtų eurų išmoką ir vėl papusto padus į užsienį. Atrodo, turime vaikų, bet mūsų gatvėmis jie nevaikšto, – sakė M.Giačas.

Už kiekvieną Lietuvoje gimusį ar čia deklaruotą vaiką valstybė moka vienkartinę 429 eurų išmoką.

Tauragės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje 2020 metais gimdė ir koronavirusu užsikrėtusios moterys. Ir mamos, ir gimę vaikai komplikacijų išvengė.

Lapkričio pradžioje pirmasis Lietuvoje koronavirusu užsikrėtęs kūdikis gimė Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje. Besimptome viruso forma sirgusi gimdyvė apie COVID-19 sužinojo tik prieš gimdymą. Ji ir naujagimis po keturių parų ligoninėje buvo išleisti gydytis į namus.

Vakar rytą Tauragės ligoninėje dar nebuvo gimęs pirmasis 2021 metų tauragiškis, tačiau medikai pranešė – jis ar ji jau pakeliui.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą