50 tūkst. eurų skirta Ukrainos kovai

Dalintis:

Tauragės rajono tarybos sprendimu, dviem Ukrainos miestams skirta 50 tūkst. eurų. Apie tai šiandien paskelbė rajono meras.

Penktadienį neeiliniam tarybos posėdžiui susirinkę Tauragės rajono tarybos nariai vienbalsiai nusprendė pasirašyti rezoliuciją, kuria nutraukė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos Kaliningrado srities Sovetsko miesto savivaldybe. Kaip savo feisbuko paskyroje rašė meras Dovydas Kaminskas, „nenorim turėti reikalų“.

Šiandien žengtas dar vienas žingsnis, teikiant paramą Rusijos užpultai Ukrainai. Remiantis pasirašyta rezoliucija, nuspręsta Ukrainai iš Tauragės rajono biudžeto skirti 50 tūkst. eurų. Nors kol kas sprendimo projekte skelbiama, jog parama skirta Ternopilio miestui, su kuriuo Tauragė bendradarbiauja jau ne vienerius metus, tačiau meras Dovydas Kaminskas savo feisbuko paskyroje dėsto, jog lėšos bus padalintos dviem Ukrainos miestams.

„Draugams iš Ternopilio už 671 kilometro renkame ir siunčiame paramą. Tauragės savivaldybės Taryba neeilinio posėdžio metu skyrė 50 000 eurų. 30 000 eurų miestui partneriui Ternopiliui; 20 000 eurų Lutsko miestui, kuriam dar šiandien išsiųsiu pasiūlymą tapti Tauragės miestu partneriu“, – teigia meras, primindamas apie renkamą paramą įvairiais daiktais Tauragės bendruomenių namuose.

Intensyviai dirbama ir dėl apgyvendinimo sąlygų užtikrinimo karo pabėgėliams. Mero patarėjos Šarūnės Stasytienės teigimu, yra paskirtos patalpos pirminiam apgyvendinimui – Audronės Fetingienės svečių namuose (prie „Alanto“ įmonės), Tauragės Švč. Trejybės parapijos namuose, Griežpelkių kaimo sodyboje ir „Bastilijoje“. Į pastarąsias vietas vienu metu gali priimti 170 žmonių.

– Tai pirminės patalpos, numatytas ir maitinimas tris kartus per dieną. Kitas etapas – perkėlimas į savanoriškai pasiūlytus būstus, – vardijo Š.Stasytienė. – Per savaitgalį Tauragėje sulaukėme 7 žmonių, iš jų 5 išvyko į kitur. Dabar yra 11 asmenų, tačiau viskas greitai keičiasi. Tauragės autobusas dar pasienyje tebėra. Planas yra paimti 16 žmonių, bet tai nėra patvirtinta iki galo.

Anot Š.Stasytienės, Tauragėje planuojama priimti 500 pabėgėlių iš Ukrainos. Iš 47 tauragiškių sulaukta siūlymų priimti pabėgėlius, suteikti šiems būstą. Ar tai butai, ar namai, ar tik atskiri kambariai – mero patarėjos teigimu, dar nėra peržiūrėta.

Jei galite suteikti paramą apgyvendindami pabėgėlius iš karo Ukrainoje, registruotis galima čia.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą