Apie apgadintas padangas pranešę vairuotojai tikisi nuostolių atlyginimo

Dalintis:

Pastaroji žiema kelia dideles problemas vairuotojams – dėl kintančios temperatūros formuojasi išdaužos bei duobės, gadinančios padangas. Policijos pareigūnai fiksuoja pranešimus apie apgadinimus.

Vairuotojai socialiniuose tinkluose dalinasi nuotraukomis ir įspėjimais apie duobes. Dažnas tauragiškis keiksnoja Gedimino gatvę, kelią į Jurbarką. Ne vienas informavo, kad po nesėkmingos kelionės teko keisti padangas. Tačiau ne kiekvienas žino, ką daryti kelyje patyrus apgadinimus. Tauragės rajono savivaldybė išplatino pranešimą, kuriuo informuoja, jog pirmiausia apie patirtą nelaimę pranešti būtina policijos pareigūnams.

„Policijos atstovas užfiksuoja eismo įvykį ir jo priežastis, todėl vėliau kreipiantis dėl žalos atlyginimo kyla mažiau neaiškumų. Kai automobiliui padaroma žala dėl blogos kelio dangos, kurią turi prižiūrėti ir kelio savininkė yra Tauragės rajono savivaldybė – prašymas dėl žalos atlyginimo pateikiamas savivaldybei. Jei žala atsirado dėl valstybinio kelio nepriežiūros – kreipiamasi į AB „Kelių priežiūra“, – dėstoma pranešime.

Anot pranešimo, tai dar negarantuoja, kad žala bus atlyginta. Skelbiama, kad bus sprendžiama, ar vairuotojas buvo pakankamai atidus ir atsargus, ar duobė buvo pažymėta – tokiu atveju nuostoliai nebūtų atlyginami. Jų neatlygintų ir tuo atveju, jei vairuotojas gyvena netoli nelaimės vietos – tokiu atveju būtų daroma išvada, kad vairuotojas žinojo apie duobę.

AB „Kelių priežiūra“ atstovė Giedrė Čekavičienė „Tauragės kurjerį“ informavo, kad negali pateikti su žala susijusių skaičių.

– Dėl atodrėkio duobės keliuose veriasi kasdien. Žiema buvo gausi temperatūros svyravimų iš pliuso į minusą, tai stipriai veikia ilgai neatnaujintą dangą, į kurios konstrukciją patenka vanduo ir jis ten dėl pasikartojančių užšalimo ciklų atveria išdaužas. Tame pačiame kelyje gali atsiverti dešimtys duobių, vieną užtaisius, veriasi kita. Prioritetas skiriamas pavojingoms išdaužoms, t.y. didesnėms kaip 0,1 m² ploto ir gilesnėms nei 40 mm, – sakė G.Čekavičienė. – Vairuotojų prašoma būti budriais, ypač važiuojant vietomis, kur sunku įžiūrėti galimą duobę, pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus, ypač tamsiuoju paros metu, lyjant lietui ar po jo, kai duobes užpildo vanduo ir kartais sunku įvertinti, kokio dydžio bei gylio gali būti ištrupėjusi kelio dalis.

AB „Kelių priežiūra“ atstovė apie pavojingas išdaužas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui, paragino pranešti trumpuoju Eismo informacijos centro tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina 0,09 Eur/min.), kiti tel. nr.: +370 5 232 9600, +370 615 49300.

Kiek tikslesnius duomenis apie duobėse patirtas nelaimes pranešė Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Jo atstovė Lina Banienė atskleidė, kad nuo vasario 1 dienos sulaukta 14 pranešimų.

– Eismo įvykiai fiksuoti Tauragės rajone – Gedgaudiškės, Papušynės, Sauslaukio, Antšunijų, Paprūdžių, Mažonų, Puikių kaimuose, Pagramančio miestelyje. Taip pat Šilalės gatvėje Tauragės mieste. Šilalės rajone pranešimų sulaukta iš Kvėdarnos miestelio bei Pietinio Kelio gatvės pačioje Šilalėje. Visi vairuotojai įvažiavo į gatvėse/keliuose esančias duobes ir apgadino savo automobilių padangas, – sakė L.Banienė.

Tauragės AVPK atstovė patikslino, kad visi pareigūnus pasiekiantys pranešimai yra skirstomi į A, B ir C kategorijas. Pranešimas apie nelaimę kelyje priskiriamas C kategorijai – tai reiškia, kad pareigūnai į tokią žinią privalo reaguoti per valandą, mat prioritetas teikiamas pranešimams apie žmogaus gyvybei ar sveikatai kylantį pavojų.

Prašymus dėl žalos atlyginimo, kai automobiliui padaroma žala dėl blogos, savivaldybei priklausančios kelio dangos, galima pateikti savivaldybės administracijos „Gyventojų priėmimo“ kabinete arba el.paštu savivalda@taurage.lt. Jei žala atsirado dėl valstybinio kelio nepriežiūros, kreiptis teks į AB „Kelių priežiūra“ el.paštu teise@keliupriežiura.lt.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą