Apsidovanojo premijomis

Dalintis:

Tauragės šilumos tinklai 2020-uosius baigė su nuostoliais. Jie, kaip ir „Tauragės vandenys“, premijų valdybos nariams nemokės. Tauragės rajono savivaldybės kontroliuojamų ir premijas valdybai išskirsčiusių įmonių viršūnėje puikuojasi „Dunokai“. 5 jų valdybos nariai, baigiantis kadencijai, gavo po 900 eurų.

Kiekvieną pavasarį savivaldybės kontroliuojamos įmonės vietos politikams pateikia veiklos ataskaitas už praėjusius metus.

Strateginė Tauragės įmonė – Tauragės šilumos tinklai 2020-uosius baigė nuostolingai. Minusas – 136 tūkstančiai eurų. Anot Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko, dėl epidemiologinės situacijos nemažai įmonių nevykdė veiklos, nuostolingam metų baigimui įtakos turėjo ir klimato kaita, renovuoti namai.

Pelningai 2020–uosius baigė Tauragės butų ūkis, „Dunokai“, „Tauragės vandenys“, Tauragės autobusų parkas. Visos šios bendrovės, išskyrus UAB „Tauragės vandenys“, valdybų nariams išmokėjo tantjemas – jei paprasčiau, metines premijas iš uždirbto pelno.

Lietuvos respublikos akcinių bendrovių įstatyme numatyta, kad už darbą valdyboje jos nariams visuotinis akcininkų susirinkimas gali atlyginti (mokėti tantjemas) tik iš grynojo pelno, jokio kito pareiginio atlyginimo jie negauna, nebent su bendrove būtų sudarę darbo sutartį.

Kiek išsimokėti – sprendė patys

Tauragės butų ūkis 2020-uosius metus baigė su solidžiu 125 000 eurų pelnu, tačiau vien 100 000 eurų gauta už parduotą turtą – mechanines dirbtuves Bažnyčių gatvėje.

Kaip tarybos narius, pristatydamas praėjusių metų ataskaitą, informavo bendrovės direktorius Egidijus Vaitiekus, 2020-ųjų metų pelnas lyginti su 2019 metais išaugo tris kartus, net neskaičiuojant pinigų už parduotą nekilnojamąjį turtą. Bendrovės vadovas tikisi šiais metais pelną dar padidinti plečiant daugiabučių laiptinių valymo paslaugas. Administruojamose Tauragės butų ūkio namuose yra apie pustrečio šimto laiptinių, kol kas bendrovės valytojai prižiūri per šešiasdešimt. 1 kv. metro kaina mėnesiui – 0,096 Eur, skaičiuojama pagal buto plotą. E.Vaitiekus patikslino, kad kaina skaičiuojama pagal Vyriausybės nustatytą minimalų darbo užmokestį (MMA). Pasikeitus MMA, kaina bus perskaičiuojama.

Suskaičiavusi pelną Tauragės butų ūkio bendrovė išmokėjo tantjemas valdybos nariams – padalinta po 600 eurų. Anot bendrovės „Tauragės butų ūkis“ direktoriaus, kokio dydžio tantjemas išsimokėti svarstė ir siūlė patys valdybos nariai.

E.Vaitiekus patikino, kad pernai surasta lėšų ir darbuotojų premijoms.

Tauragės rajono savivaldybė vis dar neatsisako užmojo Tauragės butų ūkį parduoti aukcione.  Opozicija šį užsispyrimą kritikuoja. „Pardavinėjam vištą, kuri deda kiaušinius“, – palygino tarybos narys Viktoras Kovšovas.

„Kreipiuosi į valdančiąją daugumą, kad dar kartą šis klausimas būtų apsvarstytas ir nutrauktas privatizavimo procesas arba pateiktas įtikinamas atsakymas. Užtenka įtampoje ir nežinomybėje laikyti darbuotojus, kurie nežino, kiek dirbs, ar bus atleisti“, – sakė politikas. V.Kovšovas priminė, kad ši bendrovė talkino, kai operatyviai reikėjo dezinfekuoti viešąsias erdves ir patalpas.

„Dunokų“ valdybai didžiausios premijos

Dar prieš metus dirbę nuostolingai, UAB „Dunokai“, užsiimantys miesto tvarkymo, kelių statybos bei priežiūros ir pakuočių surinkimo darbais, 2020-uosius baigė su 155 tūkstančiais eurų pelno. Iš viso praėjusiais metais įmonė atliko darbų už 2 ml 264 tūkstančius eurų.

Apie 20 procentų pelno, pasak „Dunokų“ direktoriaus Stanislovo Štangvalto, į įmonės sąskaitą sukrito už atliktus kelių remonto darbus iš vadinamųjų kovidinių projektų. Pernai pajamos didėjo ir už pakuočių tvarkymą.

„Dunokai“ valdybos nariams atseikėjo nemenkas tantjemas – po 900 eurų.

– Tantjemų dydis buvo svarstomas akcininkų susirinkime. Skirti po 900 eurų pasiūlė savivaldybės administracijos atstovas Tomas Raulinavičius, – sakė S.Štangvaltas.

Tauragės rajono savivaldybė turi 56,14 procentų „Dunokų“ akcijų. Po kelių dienų baigsis Tauragės miesto tvarkymo paslaugų teikimo sutartis su savivaldybe. „Dunokų“ vadovas sakė, kad bendrovė dalyvaus paskelbtame konkurse ir tikisi laimėti.

Pelnas didžiausias, bet premijų – nebus

UAB „Tauragės vandenys“ veiklos pajamos pernai viršijo 3 milijonus, o pelnas siekia apie 250 000 eurų.

Šios bendrovės vadovas Eduardas Anulis pristatydamas 2020-ųjų metų veiklos ataskaitą pasidžiaugė, kad bendrovė stato fotovoltinę elektrinę Ližių kaime esančios nuotekų valyklos teritorijoje. Vieta elektrinei pasirinkta neatsitiktinai – valykla sunaudojama labai daug elektros. Statybas planuojama užbaigti dar šiais metais. Bendrovė tikisi, nauja elektrinė pagamins apie 15 procentų suvartojamos elektros energijos.

– Turime kur panaudoti pelną ir dar jo trūks projektams vykdyti. Joniškės soduose vandenuką vedžiojame, prasidės vandentiekio tinklų projektas Mažonų gyvenvietėje, – sakė įmonės direktorius.

– Taip jau įvyko, kad valdybai tantjemos šiemet neišmokėtos, kadangi laiku nebuvome nusimatę. Du mėnesius turėjau nedarbingumą. Valdybos nariai išties sugaišta savo laiką ir reikėtų, bent minimumą mokėti, – atsakydamas į kai kurių opozicijos narių mestus priekaištus kitoms bendrovėms dėl išmokėtų tantjemų sakė E.Anulis.

Pasak E.Anulio, tantjemas gauna ne visi valdybose dirbantys. Įstatymas nurodo, jog valdybai priklausantiems savivaldybės įmonių darbuotojams skirtos tantjemos pervedamos į savivaldybės biudžetą. UAB „Tauragės vandenys“ valdyboje dirbo du savivaldybės darbuotojai – Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė ir Tauragės seniūnijos seniūnės pavaduotojas Mindaugas Černeckas.

Ketverius metus bendrovių „Tauragės vandenys“, „Tauragės butų ūkis“, „Tauragės autobusų parkas“ valdyboms priklausiusių narių įgaliojimai baigėsi vakar. 

Dosnios premijos

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius praėjusius metus pavadino sudėtingais ir išskirtiniais – 2020-ieji, esą, sunkiai lyginami su kuriais kitais metais praeityje. Vis tik, bendrovė turėjo kuo pasidžiaugti – į Tauragę atkeliauja vis daugiau elektrinių autobusų. 2020 metais eksploatuoti trys elektriniai autobusai, šiemet į kelią išvažiuos dar du. Plėsti elektrinių autobusų parką planuojama ir toliau.

– Galime pasidžiaugti nemokamu važiavimu mieste. Keleivių srautas mieste padidėjo 60 procentų, o priemiestyje – 40 procentų, – vietos politikams pristatydamas praėjusių metų ataskaitą sakė R.Martinavičius. Įmonės vadovas nenuslėpė ir problemų dėl tarpmiestinių pervežimų, autobusų remonto bazės, plovyklos.

Vis tik ši bendrovė suskaičiavo, kad 2020-uosius baigė su 81 000 eurų pelnu, todėl valdybos nariams išmokėtos tantjemos po 800 eurų.

– Mūsų veikla įprastai nepasižymi dideliu pelningumu, esame turėję nuostolių, tačiau šiais metais įmonė dirbo pelningai. Manau, kad valdybos nariai efektyviai darbavosi optimizuojant įmonės veiklą ir teikė daug pasiūlymų, sugaišo laiką, todėl buvo sumokėta, – tikino R.Martinavičius, tačiau kaip mat sulaukė replikų iš opozicijos. Valdyboms išmokamas tantjemas tarybos narys Viktoras Kovšovas pavadino savotišku bizniuku saviems.

Premijas pateisina

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas UAB „Dunokai“ valdybai priklausantis Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška sakė, kad valdybos nariai gavę tantjemas niekuo nenusižengia. Valdybos veikla yra reglamentuota, akcinių bendrovių įstatyme esant pelnui numatytas tantjemų skyrimas.

– Kažkada savivaldybės valdomos bendrovės dirbo į minusą. Kai kurios įmonės metus baigdavo nuostolingai arba su mažu pelnu, teikiamos paslaugos buvo blogos, savivaldybė gaudavo skundų. Jei yra pokyčiai įstaigų veikloje, jei valdyba direktorių priverčia imtis priemonių aktyvinti veiklą, jei darbas matosi ir yra pelnas, vadinasi valdyba priima teisingus sprendimus, tad ir už darbą gali būti atlyginta, – kalbėjo Liutauras Indriuška.

TRATC-o ataskaita nepatvirtinta

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) suskaičiavo, kad 2020-uosius baigė su 101 tūkstančio eurų pelnu, tačiau meras Dovydas Kaminskas šį pelną pavadino popieriniu – realiai tų pinigų, esą, nėra, kadangi rinkliava nepadengia atliekų sutvarkymo kainos.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro ataskaita praėjusią savaitę liko nepatvirtinta, mat valdantiesiems ji pasirodė neišsami. TRATC vadovas ataskaitą turės teikti iš naujo birželį vyksiančiame tarybos posėdyje.

Anot mero, pagal pateiktą ataskaitą negalima padaryti išvadų apie veiklos rodiklius.

Tauragės rajono savivaldybė turi 39 procentus šios įmonės akcijų, kitos akcijos priklauso Jurbarko, Pagėgių, Šilalės savivaldybėms.

Kitame tarybos posėdyje bus svarstomas atliekų rinkliavos kainos mokestis. Yra sudaryta darbo grupė, kuri analizuoja situaciją.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą