fbpx

Apsispręsta: karantinas nutraukiamas nuo birželio 17-os

Dalintis:

Vakar po Vyriausybės posėdžio paaiškėjo, kad ministrų kabinetas apsisprendė ir pritarė siūlymui nuo birželio 17 dienos nutraukti karantiną. Tačiau piliečiai informuojami, kad ekstremali situacija dar nebus atšaukiama. Tai reiškia, kad kai kurie apribojimai lieka galioti.

„Akivaizdu, kad šiandien mes dar negalime visiškai atsipalaiduoti. Apie tai signalizuoja tiek mūsų šalies epidemiologai ir mokslininkai, tiek situacija pasaulyje. Todėl karantiną keičiame į valstybės lygio ekstremalią situaciją. Tai reiškia ir atitinkamą pasirengimo lygį, ir tam tikrus išliekančius ribojimus“, – teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pranešama, kad nuo birželio 17 dienos nutraukus karantiną, iki liepos 16 dienos bus tęsiama laikina vidaus sienų kontrolė. Tai reiškia, kad bus tikrinami į Lietuvą atvykstantys asmenys, bus ribojamas atvykimas per kai kuriuos pasienio punktus. Numatyta, kad užsieniečiams į Lietuvą atvykti bus galima tik iš Europos valstybių, kuriose koronaviruso atvejų buvo ne daugiau kaip 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Kas savaitę Sveikatos apsaugos ministerija atnaujina sąrašą valstybių, iš kurių galima atvykti.

Net ir pasibaigus karantinui, viešasis gyvenimas bus reguliuojamas Sveikatos apsaugos ministro sprendimais. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad iškilus būtinybei, karantiną bus galima skelbti ne visoje šalyje, o tik atskiroje teritorijoje. Tokiu atveju esą bus galima efektyviai suvaldyti viruso plitimą.

Lieka viešų masinių renginių kontrolė atvirose ir uždarose erdvėse. Nuo birželio 17 iki 30 dienos atvirose vietose vykstančiuose renginiuose dalyvauti galės ne daugiau nei 700 žiūrovų, o uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose galės būti ne daugiau nei 150 žiūrovų. Kiek mažiau suvaržymų bus nuo liepos 1 dienos. Atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose dalyvauti bus leidžiama ne daugiau nei tūkstančiui žiūrovų, o uždarose patalpose – ne daugiau kaip 200 žiūrovų.

Pasibaigus karantinui, reikalavimo dėvėti apsaugines kaukes nebelieka. Jį pakeis rekomendacija. Taip pat kiekvienas raginamas ir toliau laikytis kruopščios higienos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą