Arenos statyboms – beveik 6 milijonai eurų

Dalintis:

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariams ir visuomenei pristatytas 2024 metų savivaldybės biudžeto projektas. Planuojama, kad metinis rajono biudžetas šiemet augs 7,3 procento ir sieks 85 mln. 649 tūkstančius eurų. Milijonai iš biudžeto bus skiriami rajone vykstančioms statyboms.

Posėdžiavusiame Švietimo, kultūros ir sporto komitete dėmesio buvo skirta biudžete numatytam daugiafunkcinės arenos statybų finansavimui. Pasak Finansų skyriaus vedėjo Igno Kymanto, šiemet arena savivaldybei kainuos beveik milijoną eurų. Dalis jų bus skolintų, kitus pinigus atrieks valstybė.

– Numatome iš paskolos finansuoti 700 tūkstančių eurų, iš biudžeto – 500 tūkstančių eurų ir iš Valstybės investicijų programos – 4,5 milijono eurų. Iš viso – 5 mln. 729 tūkstančiai eurų, – planuojamas šių metų išlaidas arenos statyboms pateikė Finansų skyriaus vedėjas.

Pernai liepos pabaigoje įvyko daugiafunkcinės arenos Bernotiškės gatvėje statybos darbų konkursas. Savivaldybė su UAB „Gilesta“ pasirašė 19 milijonų 491 285 eurų sutartį ir sulygo darbus atlikti per 36 mėnesius. Tauragės rajono savivaldybė pernai iš biudžeto arenos statyboms skyrė 123 tūkstančius eurų, o 1 milijoną 277 tūkstančius eurų pridėjo valstybė.

Pasak UAB „Gilesta“ vadovo Romo Paliulio, pernai atlikti lauko vandentiekio įrengimo darbai, visi reikalingi žemės darbai, pradėta rengti darbo projekto dokumentacija konstrukcinei pastato daliai.

„2024-aisiais planuojame pastatyti pilną pastato „dėžutę“ (atlikti visus konstrukcinius statybos darbus). Metų pabaigoje bus pradėti pastato vidaus įrengimo darbai“, – informavo R.Paliulis.

Pasak įmonės vadovo, finansinis nuokrypis nuo sutarties sąlygų neprognozuojamas, bet „viščiukai bus skaičiuojami rudenį“, kai bus peržvelgtos metų galimybės ir grėsmės.

„Su sunkumais nesusiduriame. Esame jau ne kartą minėję, kad statybų eigoje spręstinų klausimų atsirasti tikrai gali, tačiau visuomet pasitikime savo komandos profesionalumu, užsakovo kompetencijomis. Atsiradusius iššūkius priimame drąsiai. Pastato statybas numatyta baigti 2026-ųjų IV ketvirtį. Siekdami ne tik pateisinti, bet ir pranokti lūkesčius, bandysime Tauragės daugiafunkcinės arenos statybas užbaigti anksčiau sutarto termino“, – informavo R.Paliulis.

Kilus idėjai statyti daugiafunkcinę areną Tauragėje, buvo skaičiuojama, kad ji kainuos 6 milijonus eurų. 2019 metais kalbėta apie didesnę – 9 milijonų eurų sumą, 2021-aisiais kaina augo jau iki 16 milijonų, o pernai pasirašyta sutartis atskleidė, kad darbų kaina išaugo daugiau nei tris kartus nuo pirminės. Dalis arenos statybų bus finansuota iš valstybės biudžeto, bet liūto dalį teks pakloti tauragiškiams.

Tauragėje iškilsianti multifunkcinė arena bus beveik 7947 kvadratinių metrų ploto, pastate bus vykdomos tiek sporto, tiek kultūrinės veiklos. Numatyta, kad arenos patalpos bus pritaikytos aštuonioms sporto šakoms, bus įrengti trys bėgimo takai, smėlio tinklinio salė su trimis aikštelėmis, 1500 sėdimųjų vietų, o didesnių renginių metų arenoje galės susėsti 2500 žmonių.

Dar biudžete numatyta už 100 tūkstančių eurų šiemet pradėti rengti kino teatro sales. Kino teatrą jau ne vienerius metus savivaldybė planuoja įrengti patalpose šalia Bendruomenių namų Vytauto gatvėje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą