fbpx

Arenos statybų neatsisakys, net jei kainuotų 20 milijonų eurų

Dalintis:

Savivaldybė bando dar kartą – antrąkart skelbia sporto arenos, planuojamos statyti Tauragės miesto Bernotiškės gatvėje, statybų konkursą. Šįkart maksimali projekto kaina neskelbiama.

Išbrango beveik dvigubai

Pavasarį Tauragės savivaldybės administracija buvo paskelbusi arenos statybų konkursą ir vylėsi, kad jam įvykus šio gigantiško objekto statybas bus galima pradėti dar šiemet. Tačiau konkursas tąkart neįvyko dėl preliminarių rangovų pasiūlytos per didelės kainos. Konkurso sąlygose buvo nurodyta, kad daugiausiai Tauragė šiam projektui planuoja išleisti 16,5 mln. Eur. Areną projektuojant, buvo numatyta gerokai mažesnė projekto vertė – apie 9 mln. Eur.

Tačiau prasidėjus karui Ukrainoje ir įvedus sankcijas Rusijai, ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje kainos kilo ir tebekyla it ant mielių. Ypač statybinių medžiagų. Jokia paslaptis – kai kurių itin išbrangusių ir dar nepradėtų statyti objektų ne viena valstybės įmonė atsisako. Tačiau ne Tauragė.

Pirmajame arenos rangovo atrankos konkurse dalyvavo dvi Vilniaus statybų bendrovės, turinčios patirties stambių objektų statyboje. Tačiau abu pasiūlymai buvo atmesti. Kaip tuomet skelbė Tauragės savivaldybė, viena bendrovė neatitiko konkurso sąlygose nustatyto kvalifikacijos reikalavimo, kita pasiūlė per didelę objekto statybų kainą.

Didelė tikimybė, kad brangs

Antrojo konkurso sąlygos, pasak savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Fausto Sragausko, liko beveik tokios pat. Skirtumas tik tas, kad į šį konkursą nebeįtraukiamas sklypo, įvykdžius statybas, sutvarkymas ir nebenurodoma maksimali projekto vertė. Paklaustas, kodėl, F.Sragauskas patikino, kad skelbti projekto vertės savivaldybės administracija neprivalo, be to, nori pasitikrinti, kokią ją dabartinėmis sąlygomis mato statybų bendrovės.

– Bandom dabar neskelbti kainos, neprivalome to daryti, žiūrėsim, kaip bus. Nori savivaldybė pasitikrinti rinką, – sakė F.Sragauskas.

Paklaustas, ar, jo nuomone, projektas gali brangti, savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas pasvarstė – didelė tikimybė, kad taip ir atsitiks.

– Nors kai kas jau ir pinga, tačiau stabilumo statybų rinkoje nėra, – pastebėjo F.Sragauskas.

Mano, kad arena pakeis Tauragę

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, paklaustas, ar planuoja, kad arenos statybų projektas gali atsieiti daugiau nei 16,5 mln. Eur, atsakė – „kainos auga visuose sektoriuose“.

Jei projekto vertė išbrangtų iki 20 mln. Eur, ar savivaldybė vis tiek neatsisakytų planų statyti areną? – paklausėme mero.

„Atsisakyti planų neketinama. Kainos auga visuose sektoriuose, todėl tai nėra priežastis atsisakyti Tauragę keičiančio projekto, prie kurio dirbama jau daugiau kaip 5 metai“, – raštu į klausimą atsakė D.Kaminskas.

Konkursas liepos pabaigoje

Pagal šiuo metu paskelbto konkurso sąlygas dalyvių vokus su pasiūlymais planuojama atplėšti liepos 21 d. 10 val. Jei konkursas šįkart įvyktų, pasak savivaldybės atstovų, parengiamieji statybos darbai šiemet jau galėtų prasidėti. Areną pastatyti būtų privaloma per 36 mėnesius.

Pastato aukštis planuojamas 20 metrų, plotas – beveik 8000 kv. m. Renginių metu arenoje galės tilpti apie 1500 žiūrovų. Statinys bus laikomas ypatinguoju statiniu.

Iš kur jam gaus visas planuojamas lėšas, savivaldybė neskelbia.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą