Atsakingos institucijos žada: tikrina ir tikrins

Dalintis:

Sergamumui koronavirusu Tauragės rajone sparčiai augant, vakcinacijos tempai lėtėja, šiuo metu bent viena skiepo doze paskiepyta 54,7 procento rajono populiacijos. Paauglių nuo 12 iki 15 metų paskiepyta tik 11,2 procento. Trečiadienį sušauktame Tauragės rajono ekstremaliųjų operacijų centro posėdyje aptarti ne tik sergamumo ir vakcinavimo rodikliai, bet ir kontrolė, kaip laikomasi Operacijų centro vadovo sprendimų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė informavo, kad visos atsakingos institucijos – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Darbo inspekcija, Policijos departamentas, Vartotojų teisių tarnyba patikrinimus atlieka pagal savo kompetenciją priskirtose įstaigose ir veiklose.

– Mes kuruojame asmens sveikatos priežiūros, švietimo, stacionarios globos įstaigas, grožio, soliariumo paslaugų teikimo įstaigas, baseinus ir kitas priskirtas veiklas. Liepos mėnesį patikrinome 15 įstaigų, rugpjūtį – 23. Pastaruoju metu orientuojamės į tas veiklas, kuriose darbuotojai pagal Statistikos departamento pateiktus duomenis vėluoja atlikti sveikatos patikrinimus. Iki šios dienos esame patikrinę 5 objektus. Priežastys įvairios, dažniau dėl to, kad darbuotojai atostogauja, buvo keletas atvejų, kai nurodė, kad neturėjo galimybės pasitikrinti. Iš viso įvertinta daugiau nei 300 darbuotojų, iš jų vakcinuoti 209, tai sudaro 64 procentus, persirgusių – dar 14 procentų, testuojasi 22 procentai, – kalbėjo G.Masiulionienė.

Anot G.Masiulionienės, įmonės, kurioms tai privaloma, turi turėti darbuotojų sąrašus, kuriuose ties kiekviena pavarde turi būti pažymėtas COVID-19 statusas – ar darbuotojas persirgęs, ar turi antikūnų testą, iki kada jis galioja.

Tauragės rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas Remigijus Vėlavičius sakė, kad su Visuomenės sveikatos centro darbuotojais stebi renginius, kaip juose laikomasi atstumų, ar dalyviai dėvi kaukes. Per mėnesį patikrinami 3–5 renginiai. Apie pažeidimus nė vienas pasisakiusiųjų nekalbėjo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė posėdžio metu supažindino su naujausiu, nuo šiandien įsigaliosiančiu, Operacijų centro vadovo sprendimu. Savivaldybių administracijų direktoriai įpareigoti priimti sprendimus dėl testavimo COVID-19 ligai diagnozuoti organizavimo, koordinavimo ir vykdymo jų savivaldybės teritorijoje veikiančiose ugdymo įstaigose. Sprendime nurodyti testavimo metodai. Apie juos bus kalbama kitame Ekstremaliųjų operacijų centro posėdyje.

 

 

 

 

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą