Atsėlinantis šaltis reikalauja elgtis saugiai

Dalintis:

Savaitgalį į Lietuvą atkeliauja šalčiai – pranešama, kad vietomis naktimis spustels iki 20–25 laipsnių speigas. Pasikeitusios oro sąlygos reikalauja keliuose būti atsargesniems: Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad labai svarbu tvarkinga automobilio techninė būklė, patarimų negaili ir Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Lietuvos automobilių kelių direkcija tvirtina, kad vienas svarbiausių saugumo reikalavimų – tinkamos naudoti žieminės padangos, kurių protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 5 mm. Taip pat būtina patikrinti žibintus, ar jie tinkamai sureguliuoti, ar visos lemputės šviečia ir ar žibintų stiklai pakankamai skaidrūs. Netinkamai prižiūrint žibintus, jų paviršius ilgainiui pasidengia matiniu sluoksniu, dėl to šviesa tampa blausesnė, sutrumpėja kelio apšvietimas, žibintai nesuformuoja tinkamo šviesos spindulio, prastai matyti kelkraščiai, kiti eismo dalyviai.

Svarbu kiekvieną kartą prieš važiuojant nuvalyti sniegą ne tik nuo automobilio priekinio stiklo, bet ir variklio dangčio bei stogo. Prieš įjungiant valytuvus rekomenduojama patikrinti, ar jie neprišalę. Jei prišalę – nuo stiklo juos reiktų pakelti itin atsargiai, neplėšti jėga. Taip elgiantis bus apsaugoti ne tik valytuvai, bet ir valytuvų mechanizmas.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Krentant temperatūrai, būtina laiku pakeisti vasarinį langų plovimo skystį į žieminį (iki –25C), juo apiplauti automobilio stiklus, kad neužšaltų purkštukai. Priekinio automobilio stiklai turi būti nuvalyti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Stiklai iš vidaus dažniausiai aprasoja ir užšąla dėl salone besikaupiančios drėgmės. Tad rekomenduojama pakeisti medžiaginius automobilio kilimėlius į praktiškesnius – guminius. Jų priežiūra bus paprastesnė, o automobilio salone neužsiliks drėgmė – mažiau rasos langai. Jeigu langų rasojimas nemažėja, gali prireikti pakeisti salono oro filtrą.

Papildomai patariama nuo užšalimo specialiu tepalu sutepti durų spyneles, silikonu sutepti automobilio durelių, bagažinės gumas. Jomis reiktų pasirūpinti ir kiekvieną kartą po automobilio plovimo – bent keletui minučių atidarius ir palikus pravertas automobilio dureles, bagažinę. Taip gumos neprišals viena prie kitos.

Esant žemai temperatūrai nusilpsta arba gali visiškai išsikrauti akumuliatorius. Tai dažniausiai nutinka, kai automobilis, kurio akumuliatorius jau ne naujas, keletą dienų stovi nenaudojamas.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Renata Ambrazevičienė žmones ragina elgtis saugiai ir gamtoje.

– Kad galėtume lipti ant ledo, jo storis turėtų būti bent jau 7 cm, tačiau tokio dar nėra. Saugaus ledo dar nebus, todėl prašau – nelipkite ir nerizikuokite savo gyvybe, prižiūrėkite ir savo vaikus, kad šie su rogutėmis nevažiuotų nuo kalno į kelio arba vandens telkinio pusę, – primena Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė.

Anot R.Ambrazevičienės, kas tris mėnesius, pavyzdžiui, prieš šildymo ir po šildymo sezono būtina išvalyti kietuoju kuru šildomų namų kaminus, o jei kūrenama drėgnomis malkomis, tai daryti reikia dažniau. Užsidegę suodžiai gali sukelti gaisrą.

Daivos Žebelienės nuotrauka

– Jei seniai valytas kaminas, o aš manau, kad tokių, kurie kaminą valė tik pavasarį ar dar seniau, yra, reiktų suskubti tai padaryti. Kad ir šiandien reiktų patikrinti, ar dūmtraukis neįskilęs, ar kaminas neužsikišęs. Pasirūpinti reikia ir gyvenamųjų namų, ir pirčių kaminais, ir kūrenamaisiais vandens kubilais, – vardijo R.Ambrazevičienė.

Inspektorė primena, kad negalima palikti pravirų krosnių durelių, prie krosnių dėti degius daiktus, o sklendžių neužkišti per anksti, kad nekiltų apsinuodijimo grėsmė.

R.Ambrazevičienė pastebi, kad vis atsiranda tokių, kurie mašinomis tempia keturračius ar roges su žmonėmis, o tai draudžiama ir pavojinga.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą