Atšvaitų dieną priminė – tamsoje turite būti matomi

Dalintis:

Vakar minint Atšvaitų dieną Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės su jaunaisiais policijos rėmėjais išvyko į simbolinį reidą. Atšvaitų neturėjusiems gyventojams jie buvo padovanoti.

Atėjo metas, kai vis daugiau tamsos ir norint likti matomam kelyje reikia turėti šviesą atspindinčių elementų. Dviratininkams privalomos šviesą atspindinčios liemenės, pėstiesiems – atšvaitai. Lietuvos automobilių kelių direkcija išdalijo atšvaitų siuntas seniūnijoms – Tauragės rajonui jų skirta 1600. Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė tikrino, ar tauragiškiai segi atšvaitus. Jas lydėjo jaunieji policijos rėmėjai.

Ketvirtadienio vakarą, kol dar nebuvo aklinai tamsu, policijos komisariate susirinkę simbolinio reido dalyviai pasiskirstė į du ekipažus, pasiėmė du krepšelius, pilnus atšvaitų bei liemenių, ir išvyko į Tauragės gatves.

Šilalės gatvėje sutiktas dviratininkas, vos išvydęs jo pusėn žvelgiančią pareigūnę, nušoko nuo dviračio, prirakino jį prie stulpo ir nužygiavo sparčiu žingsniu. Toks vyro elgesys nebuvo atidžiau tikrinamas, tačiau policijos rėmėjas pasivijo dviratininką ir įteikė jam liemenę, kad kitą kartą nereikėtų jaudintis. Nuo pareigūnų sprukti norėjo ir dar vienas dviračiu važiavęs vyras.

Butkeliuose sutikta dviračiu važiavusi moteris nustebo išvydusi ją stabdantį pareigūnų ekipažą, tačiau nudžiugo gavusi liemenę. Bet netoliese buvę trys berniukai labai nenoriai dovanotas liemenes apsivilko, o ir gatve važinėjo per jauni – Kelių eismo taisyklės keliais važinėti leidžia tik nuo 14 metų.

Atšvaitų diena. Mortos Mikutytės nuotrauka

Gausybė žmonių, lankęsi prie Kartų parko, taip pat gavo atšvaitus.

– Labai nustebino Jovaruose pastebėti du maždaug 10-ties metų vaikai, važinėję elektriniais paspirtukais. Nei šalmų, nei atšvaitų, o buvo jau tamsu, beveik 20 val. Labai trūksta tėvų sąmoningumo, – konstatavo pareigūnė R.Žvynakienė.

Atšvaitų diena. Mortos Mikutytės nuotrauka

Akcijos metu pareigūnės ir policijos rėmėjai išdalijo apie 50 atšvaitų bei įteikė dviratininkams 8 liemenes. Kiekvienam, gavusiam atšvaitą, priminta, jog jį būtina segėti ant dešinės rankos, kad vairuotojai pėsčiuosius galėtų iš toli pastebėti.

Atšvaitų diena. Mortos Mikutytės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą