Aukštupiuose vis sutrinkantis vandens tiekimas erzina žmones

Dalintis:

Senas vandens bokštas Aukštupių kaime pykdo gyventojus, mat vis sutrinka vandens tiekimas. Bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis sako, kad problemą išspręsti labai paprasta: tereikia savivaldybei pateikti prašymą, ant kurio pasirašytų daugiau nei pusė visų kaimo gyventojų. Bendrovės vadovas kaimo gyventojams primena – šiuo metu Aukštupiuose vanduo netiriamas, toks, kokį vartoja žmonės, gali būti pavojingas sveikatai.

Ant bokšto medis auga

Aukštupių kaimo gyventojas Raimondas rugpjūčio 10 d. socialinėje paskyroje klausė: „Kodėl kaime nėra vandens jau antrą kartą šiandien? Gal jau laikas susirinkti ir kalbėti apie bokšto likimą, nes jau nusibodo į čiaupą žiūrėti ir laukti lašo. Tegul visi žino, kokia nesąmonė Aukštupių kaime vyksta su vandeniu“. Raimondui pritaria Marijus: „Keista, jog prieš keletą dienų pranešė apie dingimą. Kas teiksis paaiškinti, kodėl taip dažnai vanduo dingsta?“

Užvirė diskusija: vieni teigė, kad reikia laiku susimokėti ir nekils problemų, kiti prašė viešinti pavardes tų, kurie nesumoka už vandenį, o tai, gyventojų nuomone, turėtų padaryti renkantis šį mokestį asmuo. Marija rašo, kad „bokštas yra seniūnijos balanse, o bendruomenė naudojasi. Bokštas ir tinklai turėjo būti perduoti „Tauragės vandenims“, bet tuomet protestavo bendruomenė“. Kaimo gyventojas Raimondas konstatavo: „Seniai žinoma, kad vandens bokštui galas, gandras ten butą stato, niekas nežiūri, kad jis kiauras ir medis auga. Yra didelė problema daugumai gyventojų, tačiau bijo išreikšti viešai nuomonę, bijo nekonstruktyvios diskusijos“.

Atsakingas privatus asmuo

Aukštupių kaimo bendruomenės „Aukštadabrupis“ pirmininkė Dijana Mozūrienė sako, kad už vandens bokštą atsakingas privatus asmuo. Bendruomenė jos prašė, jog sutrikus vandens tiekimui praneštų feisbuke, kad kaimo gyventojai tokiu atveju geriamojo vandens parduotuvėje galėtų nusipirkti.

– Aš nelabai gilinuosi, yra atsakingas žmogus. Labai senas mūsų vandens bokštas, nuo kolūkio laikų. Jei labai vandens nebūtų, tai seniai čia visi žmonės būtų sukilę. Sutrikimai būna tarpais, kai apyvoka prasideda, apie 5 val. sumažėja spaudimas ar visai pradingsta kuriam laikui. Gal šlangos paleistos, gyvuliams leidžia į kubilus, iš tikrųjų nežinau. Didieji ūkininkai turi savo gręžinius, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė. – Žmonės sako, kad ir Tauragės vandentiekis mūsų nelabai norėjo, gal reikės į juos kreiptis. O bokštą prižiūrinti moteris gandrus nuvaiko.

Aukštupių gyventojas, sutiktas prie kaimo parduotuvės, pasakojo, kad žmonės kiek anksčiau buvo susirinkę prie bokšto pasitarti, norėjo jo priežiūrą perduoti jaunesniam gyventojui, kuris būtų aktyvesnis ir labiau juo rūpintųsi, geriau prižiūrėtų, bet to padaryti nepavyko.

Jei prašytų, perimtų

Bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis sako, kad Aukštupių kaimo gyventojai jiems iki šiol vandens bokšto neperdavė. Pasak jo, jei valdžia priimtų įstatymą, kad privaloma atlikti pilną vandens tyrimą (ne tik nitritų ir nitratų, bet ir metalų), tai Aukštupių gyventojams nemažai kainuotų, nes pilna vandens analizė atliekama tik Vilniuje arba Klaipėdoje. „Tauragės vandenų“ neabejoja, kad kaimo vandenį reikia ištirti, juk Jurbarko ir Šilalės rajonų, Joniškės sodų gręžiniuose rasta arseno.

– Jiems ten kaime gerai, nes jokių reikalavimų nėra. Jie netiria vandens, todėl nežino, ką geria, o gal ten yra arseno, gyvsidabrio ar švino, kurie pavojingi sveikatai. Čia esminis dalykas, o kai sugenda siurblys, žmonės susideda po kelis eurus ir naują nusiperka, nieko beveik ir nemoka už tą vandenį, tik simboliškai, – mano direktorius. – Daugiau nei pusė nepatenkintų gyventojų turi kreiptis į savivaldybę su prašymu, kad bokštą perimtų viešasis vandens tiekėjas. Tada mes perimsime ir žiūrėsime, kas ten yra. Ten turbūt daug geležies, reiktų nugeležinimo įrangą pastatyti. Viskas nuo žmonių priklauso – pirmas jų kelias į savivaldybę.

Pasak bendrovės direktoriaus, „Tauragės vandenims“ Aukštupių kaimo vandens bokštas nereikalingas – gręžtų gręžinį ir įjungtų į tinklus, visiems gyventojams vandens skaitiklius sumontuotų. Tauragės rajone vos keli kaimai – Vėluikiai ir Aukštupiai naudojasi savo vandens bokštais.

 

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą