Autobusų parkas stabdo ir tarpmiestinius maršrutus

Dalintis:

Sugriežtinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai bene skaudžiausiai kirto vežėjų įmonėms. Nuo sausio 5-osios Tauragės autobusų parkas sustabdė visus tarpmiestinius maršrutus, vairuotojus išleido į prastovas ir keleiviams negali atsakyti, kada jie vėl galės be trikdžių viešuoju transportu keliauti į kitus miestus. Keleivių nevežama ir į rajono gyvenvietes. Sumaišties į Tauragės autobusų parko kolektyvą įnešė ne tik karantino suvaržymai, bet ir koronavirusas – prieš pat Naujuosius metus dėl šios ligos įmonė neteko ilgamečio kolektyvo nario.

Nuvažiavusi neturėjo kaip parvažiuoti

Kaip skelbia Tauragės autobusų parkas, šios įmonės atliktomis apklausomis viešuoju tarpmiestiniu transportu dažniausiai naudojasi 3 keleivių kategorijos – studentai, mažas pajamas gaunantys asmenys ir į komandiruotes kituose miestuose vykstantys įmonių darbuotojai, kai už kelionę jiems apmokama. Dėl judėjimo tarp savivaldybių ribojimo į keblią padėtį pateko tie, kam būtina nuvykti į kitą miestą, o asmeninio transporto jie neturi.

Su „Tauragės kurjeriu“ susisiekusi tauragiškė Irena N. papasakojo nelinksmą savo istoriją. Moteris serga onkologine liga, jai paskirta chemoterapija, todėl kiekvieną trečiadienį ji turi važiuoti į Kauno gydymo įstaigą jos atlikti.

– Nors ir karantinas, pandemija, bet mano liga tokia, kad laukti negalima, nutraukti chemoterapijos negaliu. Šis chemoterapijos kursas man dar tęsis du mėnesius. Juolab, kad gydymo poveikis yra, turiu didžiulę viltį, kad jis padės, – kalbėjo Irena.

Tačiau prieš pat Naujuosius metus ryte iš Šilalės vykusiu autobusu nuvažiavusi į Kauną Irena nebeturėjo kaip grįžti namo. Po procedūrų ligoninėje nuvykusi į Kauno autobusų stotį sužinojo, kad 18 val. į Tauragę turėjusio važiuoti Tauragės autobusų parko autobuso reiso nebus, jis atšauktas.

– Niekur nebuvau mačiusi informacijos, kad reisai atšaukiami, anksčiau visada šiuo autobusu į Tauragę grįždavau. Į Šilalę per Tauragę iš Vilniaus grįžtantis autobusas važiuoja anksčiau, apie 16 val., man procedūra dar būna nesibaigusi, nespėju į šį reisą atvykti. O kas nuvežtų ir parvežtų, lauktų manęs visą dieną, neturiu, – graudinosi moteris.

Irena sako, kad kelionės autobusais dabar reikalingiausios tokiems, kaip ji – sergantiems, artimųjų neturintiems žmonėms. Moteris kreipėsi pagalbos į savivaldybę, šios specialistai sutiko pagelbėti, tačiau dar turi suskaičiuoti jos pajamas, ar Irena patenka į remtinų asmenų grupę.

Neteko kolegos

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius pripažįsta: padėtis sunki, skaudi, bloga – galėtų išvardyti ir daugiau situaciją apibūdinančių epitetų. Jis tikina suprantantis žmones, kuriems reikia kelionių autobusu, tačiau šiuo metu padėti negalintis.

Autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius: „Labai tikimės keleivius vežti pradėti kuo greičiau“. TK archyvo nuotrauka

– Iki švenčių dar važiavo keli reisai, o nuo sausio sustabdėme visus tarpmiestinius maršrutus. Keleivių nebevežame ir į rajono kaimiškąsias vietoves. Suretinome ir vietinio susisiekimo autobusų maršrutus mieste. Faktiškai teliko 2 reisai – į Jovarus ir Taurus, ir tai važiuojame rečiau, tik dviem autobusais. Per pirmąjį karantiną situacija buvo dar blogesnė, pusantro mėnesio buvome sustabdę absoliučiai visus maršrutus, – sakė R.Martinavičius.

Tauragės autobusų parko vadovas informavo, kad šiuo metu teliko vienintelis maršrutas į Vilnių per Tauragę – iš Tauragės autobusas pajuda 8.30 val. Tačiau šis reisas ne Tauragės autobusų parko. Ir tai vienintelis toks reisas Lietuvoje.

Kada tarpmiestinių autobusų reisai bus atgaivinti, R.Martinavičius atsakymo neturi, tačiau, pasak jo, panašu, kad sausį į kitus miestus Tauragės autobusų parko autobusai nevažiuos.

– Paskutiniais reisais, iki naujųjų metų, važiuodavo po 1, 2 žmones. Tragedija, – liūdnai konstatavo R.Martinavičius.

Tauragės autobusų parke šiuo metu dirba 34 autobusų vairuotojai. 4 dar dirba, o visi kiti – prastovose. Įmonės vadovas sako sulaukiantis piktų tauragiškių skambučių, bando teisintis, kad maršrutų stabdymas yra visos Lietuvos problema.

– Mes tikrai norim važiuoti, mes juos suprantam. Žmonės sako, kad palikom juos likimo valioj, bet labai tikimės, kad jei reikalas rimtas, žmonėms pagelbės savivaldybė, – viliasi Tauragės transporto įmonės vadovas.

Įmonės veiklos apribojimo kontekste dar skaudesne problema autobusų parkui tapo COVID-19. Gruodį įmonė buvo tapusi koronaviruso židiniu – vienu metu susirgo 6 įmonės darbuotojai. Vienas jų mirė.

– Labai skaudu, su kolega teko visam laikui atsisveikinti prieš pat šventes. Žmogus turėjo ir daugiau ligų, bet kovidas sudavė lemiamą smūgį. Kolegai buvo 61-eri, – sakė R.Martinavičius.

Pirks dar 3 elektrobusus

Kiek džiugesnė naujiena šiame liūdname kontekste – Tauragė įsigis dar 3 elektrinius autobusus. Susisiekimo ministerija praneša, kad Tauragės rajono savivaldybė atnaujina viešojo transporto priemonių parką dar 3 moderniais elektriniais autobusais.

Pranešime spaudai informuojama, kad naujieji žemagrindžiai elektrobusai bus su daugiau nei 16 sėdimųjų vietų, pritaikyti visų amžiaus grupių ir įvairių poreikių turintiems žmonėms. Elektriniams autobusams pirkti prieš pat Naujuosius Tauragės savivaldybei pagal Susisiekimo ministerijos koordinuojamą priemonę „Vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“ skirta beveik 1 mln. Eur.

Tiesa, kada naujieji autobusai išvažiuos į Tauragės gatves, R.Martinavičius atsakyti dar negali – netrukus bus skelbiami konkursai jiems įsigyti.

Transporto paslaugas teikia savivaldybė

Savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė sako, kad šalyje įvedus judėjimo ribojimus tarp savivaldybių į jos vadovaujamą skyrių pagalbos kreipiasi daug žmonių, kuriems būtina nuvykti pas medikus į kitus miestus. Skyrius informuoja, kad tokia pagalba suteikiama. Atsižvelgiant į gyventojo pajamas, priklauso, ar reikės ir kiek reikės sumokėti už kelionę.

Transporto paslaugos teikiamos asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų, vykti į sveikatos priežiūros, socialines ir kitas paslaugas teikiančias įstaigas. Nuvežimo paslaugas Tauragės rajono savivaldybės gyventojams teikia Tauragės šeimos gerovės centras (K.Donelaičio g. 21, Tauragė, tel.: (8 446) 52 123, 8 608 18 231) ir Tauragės neįgaliųjų draugija (Gedimino g. 6-41, Tauragė, tel. 8 652 83 987).

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą