fbpx

Autobusų parko autobusai daugiau stovi negu važiuoja

Dalintis:

Tauragės autobusų parkas nusprendė perpus sumažinti tolimojo susisiekimo reisų. Įmonės vadovas džiaugiasi bent tuo, kad nepakitę liko miesto ir priemiesčio maršrutai. Darbo sumažėjus vairuotojams, įmonė ruošiasi taikyti rotacijos principą.

Tolimojo susisiekimo maršrutų Tauragės autobusų parkas sumažino apie 50 proc. Panaikinta dalis reisų į Klaipėdą, Šiaulius ir Kauną. Visai nebevykstama į Vilnių. Tokia situacija išliks viso karantino metu. Leidimus atšaukti dalį tolimųjų reisų Tauragės autobusų parkui suteikė Transporto saugos administracija.

– Liko reisai į Klaipėdą 6 val. ir 14.40 val., į Šiaulius vyksta ryte ir po pietų, vienas reisas liko į Kauną (per Kryžkalnį ir Raseinius) vidurdienį. Nuvažiuoti į kitus miestus galima, tik reikia paanalizuoti maršrutų tinklus. Važiuoja ne tik mūsų, bet ir kitų miestų autobusai, – kalbėjo įmonės direktorius Rimantas Martinavičius. – Su kitų miestų vežėjais analizavome situaciją, laikai reisų gana neblogi, tiesiog išsiretino, nes keleivių sumažėjo.

Pasak autobusų parko direktoriaus, kai į kitus miestus autobusai važiuoja rečiau, vienu reisu važiuoja daugiau keleivių. Reisų, pasak R.Martinavičiaus, mažinti nuspręsta, nes visa ši situacija įmonei tapo labai sudėtinga – patyrė didelių nuostolių, mat autobusu važiuodavo 2–3 keleiviai. O valstybė vežėjų nuostolių, R.Martinavičiaus teigimu, nekompensuoja.

– Netgi už pirmąjį karantiną dar negavome nuostolių dengimo. Čia yra visa esmė. Tauragės mieste ir priemiestyje maršrutus paliekame, nieko nemažiname. Dirbame pilnu krūviu tol, kol mokyklos dirba, pradinukai mokosi pilnu krūviu, – sakė įmonės vadovas. – Kad mažiau keleivių būtų autobuse, rytais į Taurus paleidome du autobusus lygiagrečiai. Po nemokamo važiavimo įvedimo du mėnesius didėjo keleivių srautas, paskui stabilizavosi, dabar šiek tiek sumažėjo.

Sumažinus tolimojo susisiekimo maršrutų, sumažėjo darbo vairuotojams. Iš viso Tauragės autobusų parke dirba 34 vairuotojai. Trys jų šiuo metu atostogauja, gruodžio mėnesį atostogų bus išleisti dar du. Koronavirusu kol kas nesusirgo nesirgo nė vienas įmonės darbuotojas. Jei paramos iš valstybės autobusų parkas nesulauks, ketina dirbti rotaciniu principu: vairuotojai kas dvi savaites keistų vienas kitą, kad nė vienas, anot direktoriaus, neliktų nuskriaustas.

– Vyrai ypatingai išgyvena tuos laikotarpius, jie nenori prastovų, nes jos nemotyvuoja. Tolimieji reisai buvo nuostolingi: pavyzdžiui, iš reiso į Vilnių (apie 500 km) surinkdavome vos 70 Eur. Tai tik vairuotojas sau atlyginimą parsiveždavo, o kuro ir eksploatacijos kaštai nepasidengia, – sakė R.Martinavičius. – Po karantino, vasarą, mūsų keleiviai buvo sėkmingai grįžę: apie 80 proc. tarpmiestinio srauto. Dar rugpjūtį jis buvo labai geras, rugsėjį jau pajautėme, kad viskas mažėja, o spalį ir lapkritį, įvedus karantiną, visiškai sustojo.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą