Baigiasi ligoninės vadovo kadencija – skelbs konkursą

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba trečiadienio posėdyje neleido Liutaurui Indriuškai laikinai eiti ligoninės direktoriaus pareigų iki konkursą į direktoriaus vietą laimės naujas kandidatas. L.Indriuška, penkerius metus vadovavęs ligoninei, neatskleidžia, ar dalyvaus konkurse antrai kadencijai.

Bene didžiausias diskusijas taryboje sukėlė parengtas sprendimas, kuriuo Liutauras Indriuška būtų įgaliojamas eiti laikinojo ligoninės direktoriaus pareigas. Opozicinė socialdemokratų frakcija siūlė tarybai vietoje L.Indriuškos laikinai ligoninei paskirti vadovauti direktoriaus pavaduotoją medicinai Daną Masiulionį. Siūlymas tarybos daugumos palaikymo nesulaukė. Tarybos nariai suabejojo, ar būtų etiška, L.Indriuškai išmokėjus vieno atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją, vėl jį paskirti į tas pačias pareigas ir mokėti „prezidentinę“ algą. Po diskusijų L.Indriuškos kandidatūra į laikinuosius ligoninės vadovus buvo atmesta. Už balsavo 8 tarybos nariai, 5 sprendimui nepritarė, 4 nebalsavo visai ir 6 priimant sprendimą pareiškė nusišalinimą. Pasak posėdyje dalyvavusių Vyriausybės atstovų, prie projekto turės būti grįžtama kitame tarybos posėdyje – ligoninė be vadovo likti negali.

Liutauras Indriuška konkursą į Tauragės ligoninės direktoriaus pareigas laimėjo 2017 metų vasarą. Iki tol aštuonis mėnesius vadovavo Tauragės rajono savivaldybės kontroliuojamai įmonei Tauragės butų ūkis, o iki 2016-ųjų – Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrui. 2017 metais konkurse į Tauragės ligoninės direktoriaus vietą pretendavo trys kandidatai: ligoninės vadovo kadenciją baigęs Irmantas Mockus, verslininkas Žilvinas Macijauskas ir L.Indriuška.

Liutauro Indriuškos kadencija baigiasi rugsėjo 5-ąją. Pasak jo, ji buvo nelengva, bet ligoninei pavyko plėstis, pritraukti naujų gydytojų, atnaujinti skyrius, įkurti Geriatrijos skyrių, išplėsti ir renovuoti Priėmimo ir skubiosios medicinos pagalbos skyrių.

– Prieš pradedant darbą niekas neprognozavo, kad pasaulyje prasidės kovidas, kitos infekcijos, karas, kuris taip pat turi įtakos sprendimams. Administracijos pareiga – į juos reaguoti ir vykdyti įsakymus, kurie nuleidžiami iš ministerijų. Smagu, kad per tą laiką sugebėjome gauti finansavimą, įtikinti savivaldybę, ministerijas ir baigti didžiuosius projektus. Akivaizdžiai matosi ligoninės plėtra, jei pažiūrėtume, kaip ji fiziškai atrodė prieš penkerius metus ir kaip atrodo dabar. Mažų įgyvendintų projektų taip pat yra ne vienas, – sakė L.Indriuška.

Pasak ligoninės vadovo, išsiplėtė ir ligoninėje teikiamų paslaugų kiekis, pavyko rasti naujų specialybių medikų.

– Personalo padaugėjo prie Tauragės ligoninės prijungus Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę. Taip pat keitėsi įstatymai, numatytas slaugytojų, slaugytojų padėjėjų skaičius. Personalo tikrai daugiau, – sakė L.Indriuška.

Paklaustas, ar dalyvaus naujame konkurse į direktoriaus vietą, pašnekovas nedaugžodžiavo.

– Tai mano asmeninis apsisprendimas, o apie asmeninius dalykus aš nekalbu, – sakė ligoninės galva.

Oficialiais Tauragės ligoninės internetiniame puslapyje skelbiamais duomenimis, šios įstaigos vadovo darbo užmokestis stipriai skiriasi nuo medikų ir kito medicinos personalo. Pavyzdžiui, 2018 metų pirmąjį ketvirtį ligoninės vadovo vidutinis mėnesinis nustatytasis darbo užmokestis siekė 2463 eurus, o šių metų antrojo ketvirčio skaičiai daugiau nei tris kartus didesni – 8873 eurai neatskaičius mokesčių. Ligoninėje dirbančių gydytojų vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių sudaro 3423 eurus.

Jurbarko ligoninės administracija skelbia, kad šios įstaigos vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė, kuri ir vadovauja ligoninei, šių metų antrąjį ketvirtį gavo vidutinį 6001 euro atlygį už darbą (neatskaičius mokesčių), o administracijoje, kurioje dirba 14 specialistų, vidutinis atlygis siekia 1252 eurus.

Šilalės ligoninės pateikta informacija ypač kukli. Ši įstaiga skelbia, kad 2021-ųjų paskutinį ketvirtį administracijos darbuotojai vidutiniškai uždirbo 1926 eurus, gydytojai – 2866 eurus, o kitas personalas – 898 eurus. Kiek uždirbo ligoninės vadovai, neišskirta.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Tauragiškė on

    Mano nuomone jei visi taip dirbtų atsakingai savo darbą kaip šis vadovas Liutauras Indriuška tai Lietuva klestėtų. Žmogus nepabūgo, drąsiai ėmėsi rimtų darbų, statybų pertvarkant ligoninę įgyvendino visus planus ir darbus.Jo dėka turime gražią, patogią ligoninę kuri puošia mūsų miestą.Tik šis žmogus ir toliau gali vadovauti šioms pareigoms kuris žino savo darbą. Nuoširdžiai palaikau Liutaurą linkiu jam laimėti ir toliau tęsti dirbti vadovo pareigas. Pagarba šiam žmogui.

Palikite komentarą