Baseiną perduos į Sporto centro rankas

Dalintis:

Savivaldybė apsisprendė – baigiamam statyti baseinui privataus valdytojo nebeieškos, naujo objekto administravimą perduos Sporto centrui. Toks sprendimas Sporto centro vadovo Gedimino Sakalausko nedžiugina: šią švietimo įstaigą užgrius ne tik didžiulė atsakomybė, bet ir abejonės, ar baseinas sugebės finansiškai išsilaikyti. Pagrindinis baseino valdymo perdavimo Sporto centrui dokumentas – tarybos sprendimo projektas jau parengtas. Savivaldybės taryba jį tvirtins spalio 23-iąją.

Konkursas nesėkmingas

Prieš keletą mėnesių neįvykus Tauragės rajono savivaldybės administracijos skelbtam baseino koncesininko atrankos konkursui, nes niekas juo nesusidomėjo, savivaldybė išaiškinimo, ar gali baseiną valdyti pati, kreipėsi į Konkurencijos tarybą. Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, Konkurencijos tarybos patvirtinimo leisti baseiną administruoti pačiai savivaldybei, tiksliau, kuriai nors jos valdomai įstaigai, dar negauta. Belaukdama Konkurencijos tarybos leidimo, kadangi kitos išeities nėra, savivaldybės administracija apsisprendė baseino valdymą perduoti Sporto centrui.

– Baseiną administruoti tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip buvo numatyta koncesininko atrankos konkurse, planuojame perduoti Sporto centrui. Artimiausiu metu šis sprendimo projektas bus svarstomas tarybos komitetų posėdžiuose, tvirtinamas spalio 23 dieną. Tačiau taryba gali ir kitaip apsispręsti, nors savivaldybės administracijos siūlymas toks – baseino administravimą perduoti Sporto centrui, – sakė G.Pukelytė.

Savivaldybės administracijos interneto svetainėje skelbiama, kad iki baseino statybos darbų pabaigos liko vos keliasdešimt dienų. Tačiau kada jis pradės realiai veikti, kada vyks jo atidarymas, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vadovė atsakyti negalėjo. Tai priklausys nuo daugelio detalių – baseino įrengimo, darbuotojų atrankos rezultatų. Be kitų metų baseinas tikrai neveiks, nors savivaldybė tikisi jį atidaryti iškart po Naujųjų metų. Esą visi atsakymai visuomenei bus pateikti jau netrukus.

Pinigų yra

Tuo pat metu, kai svarstomas klausimas dėl baseino administravimo, Tauragės savivaldybės administracija paskelbė du viešuosius pirkimus – perka baseinui baldus ir visą kitą jam veikti reikalingą įrangą bei praėjimo kontrolės ir srautų valdymo įrangą. Skelbiant koncesininko atrankos konkursą ir preliminarioje baseino koncesijos sutartyje buvo numatyta, kad visą baseino įrangą nupirkti ir sumontuoti privalės koncesininkas. Jo neradus, ši našta tenka pačiai savivaldybei.

Paklausta, ar savivaldybė savo biudžete šiems pirkiniams turi pakankamai lėšų, G.Pukelytė patikino – pinigų yra.

– Lėšų užteks. Čia išpūstas burbulas. Jeigu jau darom šiuos žingsnius, jie yra ir matomi, – patikino Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja.

Praėjimo kontrolės ir srautų valdymo įrangos įsigijimo konkursas numatytas jau spalio 15-ąją, baldų ir kitos baseino įrangos įsigijimo – spalio 18-ąją. Visa įranga baseine privalo būti sumontuota iki gruodžio 20 dienos.

Iš konkursų sąlygų matyti, kad Tauragę turės pasiekti didžiuliai įrangos kroviniai – biudžeto lėšomis perkama po 50 persirengimo spintelių vyrams ir moterims, persirengimo suolai, veidrodžiai, stalai, odiniai pufai, plaukų džiovintuvai, batų spintelės, gultai su staliukais prie jų, iš vytelių pintas baldų komplektas, minkštos sofos, foteliai, masyvūs betoniniai vazonai su dirbtinėmis gėlėmis, drabužių kabyklos, televizoriai, kavinės įranga – baras, virtuvės spintelės, šaldytuvai, ledukų gamybos mašina, baro baldai, medicinos punkto įranga – baldai budinčiam medikui ir pacientams. Įsigyti savivaldybei reikia ir daugybę smulkios baseino įrangos – kabyklų, kabyklėlių, šiukšliadėžių, muilo dozatorių, servetėlių laikiklių, tualetų įrangos.

Praėjimo kontrolės įrangai sumontuoti prireiks kompiuterių, monitorių, kortelių skaitytuvų ir mažiausiai 300 magnetinių kortelių, elektroninių spynų, magnetinių apyrankių, daugybės būtinos programinės įrangos, kad sistema veiktų.

Kiek visi šie pirkiniai gali kainuoti, neatskleidžiama.

G.Sakalauskas: „Nelabai nudžiugino“

Tauragės sporto centro direktorius Gediminas Sakalauskas sako, kad sprendimas baseiną administruoti perduoti Sporto centrui jo labai nedžiugina. Jau dabar Sporto centro vadovas priverstas sukti galvą, kur rasti profesionalius baseino darbuotojus. Jų reikės gerokai daugiau nei dešimties.

„Tauragės kurjeris“. Jau beveik aišku, kad baseino valdymas bus perduodamas Sporto centrui. Ar įstaiga pasiruošusi tokiam krūviui? Užteksite lėšų, darbuotojų?

Gediminas Sakalauskas.Kaip tik šiandien (spalio 8-ąją, – red.) dėl to savivaldybėje šaukiamas posėdis. Net nežinau, ką pasakyti. Laukia sunkus darbas. Netikėjau, kad baseinas bus mums perduotas. Šita naujiena nelabai mane nudžiugino. Bet yra kaip yra.

TK. Ar skaičiavote, kiek naujų darbuotojų reikės?
G.S. Tarybos prašome patvirtinti didžiausią leistiną Sporto centro etatų skaičių. Kiek rinkau informacijos iš kitų baseinų, visuose yra skirtingai, kiek reikia darbuotojų. Reikia instruktorių, gelbėtojų, valytojų, administratoriaus. Dešimties turbūt neužteks. Daug kas priklauso ir nuo susidomėjimo baseinu. Norint dirbti be savivaldybės dotacijų, reikės dirbti labai sunkiai. Išsilaikyti bus nelengva.

TK. Pirminėje koncesijos sutartyje buvo numatytos savivaldybės dotacijos, jei valdytojui baseino išlaikyti nesisektų.
G.S. Jeigu atvirai, aš tos sutarties net nespėjau perskaityti. Kai baseinas bus perduotas Sporto centrui, tada matysim, kaip čia viskas dėliosis.

TK. Ar Tauragėje įmanoma rasti profesionalių plaukimo instruktorių?
G.S. Tai turi būti sporto žmonės, plaukikai. Be to, jie turės pritraukti lankytojų, formuoti tikslines grupes – galbūt vaikų, mamų su mažyliais, nėščiųjų, senjorų. Tam reikia parengti projektus, gauti finansavimą. Nežinau, kol kas neįsivaizduoju, kaip čia mes atsistosim į tas vėžes, nors Šilalės patirtis gera. Jiems lankytojų užtenka, tačiau Šilalės baseinas veikia jau ketverius metus, jau įsidirbęs. Jie akcentuoja, kad baseino ateitis labai priklauso nuo to, koks bus kolektyvas.

TK. Jus labiausiai ir neramina, kaip pavyks rasti darbuotojų baseinui?
G.S. Ne tik, turbūt labiau neramina tai, kaip pavyks apskritai baseiną paleisti. Ar veiks visi įrengimai, ar viskas bus gerai?

TK. Gal numanote, kada baseinas atvers duris?
G.S. Nesiryžtu spręsti. Viskas priklausys nuo to, kaip veiks įranga, siurbliai, vėdinimo sistema. Juk tai 600 kub. m vandens. Vien paleidimo procesas bus brangus ir ilgas.

TK. Dar vienas svarbus klausimas – gruodžio 16-ąją planuojamas Sporto centro direktoriaus konkursas. Jūs pareigas einate laikinai. Ar šįkart (ankstesnis konkursas neįvyko, neatsiradus dalyvių, – red.) jame dalyvausite?
G.S. Ruošiuosi. Tiesa, man šis klausimas šiek tiek skausmingas. Sporto centro laukia labai daug pasikeitimų.

Visi pinigai – iš biudžeto

Šiuo metu Tauragės baseine vis dar vyksta intensyvūs apdailos darbai. Klijuojamos plytelės, glaistomos sienos. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad per keletą mėnesių nuveikta nelabai daug – vis dar nesumontuoti kalneliai, teberengiamos pagalbinės patalpos. Visur dar pilna statybinių dulkių.

Statybvietėje kalbinti darbininkai, paklausti, ar tikrai darbus baigs per mėnesį, kaip savo svetainėje skelbia savivaldybė, patikino, kad per tiek laiko darbų tikrai neužbaigs. Jų teigimu, ne visos statybinės medžiagos statybvietę pasiekia laiku.

Kaip skelbia savivaldybė, šiemet baseino statyboms iš biudžeto išleista arti 900 tūkst. Eur. Savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio teigimu, iki visiško darbų užbaigimo trūksta vos 150 tūkst. Eur. Iš viso baseino statybos atsieis per 2 mln. Eur. Visi šie pinigai – rajono biudžeto lėšos, kito finansavimo savivaldybė negavo.

Šilutei pagelbės Vyriausybė

Lietuvoje pastaraisiais metais – tikras baseinų statybos bumas. Baseiną statosi ne tik Pagėgiai, tokį statinį planuoja ir Šilutė. Antradienį Šilutės laikraštis „Pamarys“ pranešė, kad baseiną savivaldybė įengs buvusiame šio miesto sporto komplekso pastate. Tiesa, jis labai apleistas, todėl skaičiuojama, kad rekonstrukcijai prireiks apie 6,5 mln. Eur. 1 mln. Eur Šilutės savivaldybei baseino statyboms jau skirta.

„Pamario“ redaktorius Petras Skutulas „Tauragės kurjeriui“ sakė turįs informacijos, kad savo biudžeto lėšomis Šilutės savivaldybė baseino tikrai nestatys, viena to padaryti nepajėgtų. Lėšų statyboms skiria Vyriausybė.

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis patikslino, kad Šilutė nusprendė statyti ne tik baseiną, rekonstruotame pastate bus įrengtas visas sporto kompleksas – be baseino, tame pačiame pastate bus treniruočių ir varžybų salės įvairioms sporto šakoms. V.Pozingio pateiktais duomenimis, Vyriausybė Šilutei skirs pusę statyboms reikalingos sumos – apie 3 mln. Eur. Kitą dalį prisidės pati savivaldybė.

Šilutėje plaukimo baseinas planuojamas keturių takelių, 25 metrų ilgio.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą