Baseinų veikla leidžiama, bet Tauragės baseinui dirbti neapsimoka

Dalintis:

Du mėnesius po atidarymo tedirbęs Tauragės baseinas skaičiuoja milžiniškus nuostolius. Uždraudus jo veiklą karantino metu, į prastovas išleista 12 darbuotojų. Teoriškai baseine pavienės pradinukų klasės mokytis plaukti galėtų jau pirmadienį, bet dirbti nuostolingai baseino vadovai nenori.

Ateitis neaiški

Lapkričio pradžioje įvedus griežtą karantiną, uždraustos visos vandens pramogos. Vyriausybė praėjusią savaitę priėmė nutarimą, leidžiantį organizuoti plaukimo pamokas kontaktiniu būdu ugdomiems vienos klasės mokiniams. Baseiną lankyti galėtų ir aukšto meistriškumo sportininkai, bet Tauragėje, anot baseino vadovų, tokių sportininkų nėra.

– Nuo balandžio 26 dienos ir pirtys, ir baseinai gali atsidaryti, bet mes neturim vaikų, kurie galėtų lankyti plaukimo pamokas. Dar laukiam išaiškinimų, kaip elgtis. Rajono Ekstremaliųjų situacijų komisija parašė raštą, kuriuo įpareigoja vadovautis tik Vyriausybės sprendimais. Tvarkomės, ruošiamės ir laukiame to startinio signalo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės sporto centro vadovas Gediminas Sakalauskas.

Per penkis prastovų mėnesius Tauragės sporto centras, valdantis ir baseiną, vykdė tik nuotolines treniruotes. Už tokį vaikų užimtumą tėvams mokėti nereikėjo. Pasak G.Sakalausko, kai veikla nevyksta, nėra ir pinigų, o nuotaikos kolektyve nekokios.

– Net jei turėtume subūrę rajono plaukikų grupę ir trenerį, tai mūsų neišgelbėtų. Baseinui reikia pajamų, o pajamas generuoja tik lankytojai. Neturime net už ką žmonėms atlyginimų mokėti. Per karantiną dirbti liko tik vienas administracijos darbuotojas, visi kiti – prastovose. Kol į baseiną neateis rajono gyventojai, tol pajamų neturėsime. Kaip gyvensime toliau, jei veikla nebus atnaujinta, nenoriu net prognozuoti, – su nerimu kalbėjo G.Sakalauskas.

Taisė broką

Sporto centro vadovo teigimu, baseinas išsilaikytų savo lėšomis, kurias gautų už lankytojų  perkamus bilietus. Gaunamų pajamų užtektų darbuotojų algoms ir komunalinėms išlaidoms apmokėti. Paklaustas, ar karantino metu baseine kokia nors veikla apskritai vyko, direktorius pripažino karantino prastovas išnaudojęs kosmetiniam remontui.

– Kai tik pranešė, kad veikla sustabdoma ir nežinia, kada baseinai vėl atvers duris lankytojams, buvome išleidę dalį baseino vandens. Remontavome turėklus. Jie nelaikė, taisėme statybinį broką. Dabar baseine vėl pripilta reikiama vandens norma. Minimaliai vandenį filtruojame ir dezinfekuojame. Šildyti baseino nereikia. Minimalus judesys vyksta. Visiškai viso vandens išleisti negalime, – konstatavo direktorius.

Virusas aplenkė

Pastarosiomis savaitėmis, kai į treniruotes įsijungia vis daugiau vaikų, Sporto centro pedagogai koronaviruso nesibaimina. Laikomasi visų karantino reikalavimų, treniruotės vyksta lauke, o viduje jaunieji sportininkai treniruojasi laikydamiesi atstumų.

– Sporto centro kolektyvas bent kol kas koronaviruso pandemiją išgyveno lengvai. Per visą pandemijos laikotarpį užsikrėtė ir sirgo trys treneriai. Sunkių ligos formų pavyko išvengti. Neturiu duomenų, kiek vaikų jau persirgę, nes kai treniruotės vyko nuotoliniu būdu, tokių skaičių mums niekas nepateikdavo. Jei viskas eis taip ir toliau, gal atsilaikysime, – viliasi G.Sakalauskas, jis pasidžiaugė, kad virusu neužsikrėtė nė vienas varžybose dalyvaujantis Sporto centro auklėtinis.

G.Sakalauskas prisiminė, kad koronavirusu sirgo tik vienas Tauragės vyrų krepšinio komandos žaidėjas ir visa komanda dėl kontakto su susirgusiuoju privalėjo izoliuotis.

– Džiaugiuosi, kad pamažu grįžta sportinis režimas į įprastas vėžes. Jau į varžybas važiuoja rajono boksininkai, sambo atstovai, imtynininkai, rankininkai ir U-14 kategorijos krepšininkai, – informavo pašnekovas.

Baseinų įrengimas – Baseinai-op.lt

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą