Batakių mokyklos direktoriui ir vėl pasisekė

Dalintis:

Prieš metus į teismų karuselę įsisukęs moksleivio sumušimu apkaltintas Batakių pagrindinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius ir vėl šypsosi – Tauragės teismo grąžintas į pareigas, jau džiaugiasi ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu. Pedagogas ir toliau bando įrodyti, kad penkiolikmečio neauklėjo kumščiais. Kaip ten buvo iš tiesų, paaiškės dar negreit – Aukščiausiasis Teismas incidento aplinkybių aiškinimąsi grąžino Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, mat šios įstaigos pareigūnas neturėjo teisės priimti nutarimo, kokį priėmė. Būtent dėl šio nutarimo politikai R.Varanavičių ir buvo atleidę iš darbo.       

Sprendimą apskundė

Nelinksma istorija dėl to, kad Batakių pagrindinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius galimai sumušė moksleivį, prasidėjo seniau nei prieš metus – pernai spalį. Direktorius kaltintas savo darbo kabinete tyčia du kartus kumščiu trenkęs mokiniui į dešinį šoną ir vieną kartą delnu per galvą. Nors pedagogas neigė ir tebeneigia mušęs nedrausmingą paauglį, Tauragės rajono savivaldybės taryba, tiksliau, tik tarybos dauguma (13 valdančiųjų), R.Varanavičių buvo atleidusi iš mokyklos direktoriaus pareigų.

Po ilgo bylinėjimosi R.Varanavičius pasiekė, kad būtų grąžintas į pareigas. Iš Batakių mokyklos ir savivaldybės administracijos Tauragės apylinkės teismas jam priteisė per 12 tūkstančių eurų negauto vidutinio darbo užmokesčio už visą priverstinės pravaikštos laiką bei patirtų bylinėjimosi išlaidų. Teismas nustatė, kad savivaldybės tarybai nebuvo pateikta privaloma tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos išvada, kuria būtų konstatuotas R.Varanavičiaus darbo pareigų pažeidimas ir jo pobūdis, nebuvo taikyta speciali privaloma procedūra, nustatyta švietimo įstaigų vadovų atleidimui iš pareigų.

Tauragės rajono savivaldybė su tokia teismo išvada nesutinka ir kaip informavo meras Dovydas Kaminskas, pateikė apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui.

Nubaudė, neturėdama teisės

Dėl penkiolikmečio galimo sumušimo ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, neįžvelgus nusikaltimo požymių. Mokyklos vadovo elgesys traktuotas kaip administracinis nusižengimas, jam buvo skirta 90 eurų bauda.

R.Varanavičius rankų nenuleido ir šį policijos nutarimą apskundė Tauragės apylinkės teismui, vėliau – ir Klaipėdos apygardos teismui, kuris baudą paliko galioti. Mokyklos vadovas, siekdamas įrodyti savo nekaltumą, kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Gruodžio 3 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė panaikinti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjo 2018 m. gruodžio 5 dienos nutarimą, kuriuo R.Varanavičiui buvo skirta 90 eurų bauda, taip pat Tauragės apylinkės teismo 2019 m. vasario 14 d. ir Klaipėdos apygardos teismo 2019 m. balandžio 17 d. nutartis. Administracinio nusižengimo bylą nuspręsta perduoti vėl nagrinėti Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išdėstęs argumentus, dėl ko bylą grąžino nagrinėti Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, atskleidė pareigūnų darbo spragas. Nors pareigūno surašytame administracinio nusižengimo protokole nurodyta, kad smūgiai buvo suduoti nepilnamečiui, tačiau jis nebuvo teisiškai pripažintas nukentėjusiuoju. Tokiu atveju, jei nukentėjusysis yra nepilnametis, administracinio nusižengimo bylą turėjo nagrinėti teismas, o ne policijos komisariatas. Tai yra priimti nutarimo Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas neturėjo teisės.

Konkurse dalyvaus  

Batakių pagrindinės mokyklos direktorius R.Varanavičius tvirtina, kad šiuo metu jis yra nekaltas, nes jo kaltumą pripažinti gali tik teismas.

Kol kas įjungtas buldozeris, o kaip bus, bus matyti,

Mokyklos vadovas atviravo, kad sugrįžus į pareigas dirbti jam nelengva, mat Batakių mokyklą rengiamasi prijungti prie Skaudvilės gimnazijos, o tam priešinasi ne tik mokyklos, bet ir Batakių bei Lomių bendruomenės.

– Kol kas įjungtas buldozeris, o kaip bus, bus matyti, – sakė R.Varanavičius.

Jis patvirtino, kad ketina dalyvauti balandį vyksiančiame Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus konkurse (mat oficialiai baigiasi R.Varanavičiaus, kaip mokyklos direktoriaus, kadencija), suprantama, jei mokykla netaps Skaudvilės gimnazijos skyriumi. Kadencijai pasibaigus švietimo įstaigų vadovai turi laikyti kvalifikacijos egzaminus, pedagogas tam ruošiasi.

Jau šį mėnesį turi vykti jau kelis kartus neįvykęs Tauragės sporto centro direktoriaus konkursas. Pretendentai dokumentus gali teikti iki gruodžio 9 d. Savaitės pabaigoje paraiškų į šias pareigas nebuvo pateikta.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą