Bedarbių rajone padaugėjo trigubai

Dalintis:

Šalyje įvedus antrąjį karantiną, oficialusis nedarbas Tauragės rajone šoktelėjo į aukštumas. Pasak Užimtumo tarnybos Tauragės skyriaus vedėjo Juozo Bendiko, Tauragės apskrityje nedarbo lygis šiuo metu siekia 17,5 procento.

Visoje apskrityje iki gruodžio 1-osios buvo užregistruota 9750 bedarbių. Beveik pusė jų – Tauragės rajono gyventojai. Iš viso per Užimtumo tarnybą darbo ieško 4548 tauragiškiai. Kaip ir prieš pirmąjį karantiną, taip ir dabar didžiausias nedarbo lygis yra Jurbarko rajono savivaldybėje. Skaičiuojant nuo kovo 1-osios, bedarbių čia padaugėjo 4 procentais. Tauragėje kovo 1-ąją buvo registruota 9,4 procento darbo ieškančių žmonių, o gruodžio 1-osios duomenimis bedarbių procentinis skaičius išaugo iki 12,2.

– Užimtumo tarnyba per vienuolika šių metų mėnesių Tauragės rajone įdarbino 3090 darbo ieškojusių gyventojų. 1415 asmenų įdarbinti Jurbarko rajone ir 1010 – Šilalės rajone. Daugiausiai įdarbinome pagalbinių darbininkų, pardavėjų, vairuotojų ekspeditorių, nekvalifikuotų statybos darbininkų, valytojų, – situaciją apskrityje apibendrino Užimtumo tarnybos vedėjas Juozas Bendikas.

Palyginti su 2019 metais darbo ieškančių Tauragės rajono gyventojų skaičius beveik patrigubėjo. 2019 metais Užimtumo tarnyba užregistravo 4915 bedarbių, o per vienuolika 2020 metų mėnesių šis skaičius šoktelėjo iki 14 513.

Per Užimtumo tarnybą Tauragės apskrityje darbo ieško 9 procentai aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių.

– Tarp turinčių aukštąjį išsilavinimą yra inžinierių, informatikų, buhalterių, vadybininkų, administratorių, mokytojų, apskaitininkų, ekonomistų, teisininkų ir kitų specialybių darbo neturinčių asmenų, – informavo J.Bendikas.

Dalintis:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.