Bibliotekos kupolas vilioja neklaužadas

Dalintis:

Birželio pabaigoje Kartų parke Tauragės Birutės Baltrušaitytės bibliotekos iniciatyva pastatytas kupolas – unikali vieta skaitytojams paskaityti spaudą, o vaikams lankyti edukacinius užsiėmimus. Jei per karščius vandalai kupolą aplenkdavo, tai prapliupus lietui jis tapo jų prieglobsčiu.

„Tauragės kurjerio“ skaitytoja trečiadienį pasidalijo nuotraukomis, kurias užfiksavo bibliotekos kupole. Moteris pasakojo į kupolą susiruošusi specialiai, mat iki šiol taip ir nerado laiko jame apsilankyti.

– Apie septintą vakaro nutariau užeiti ir pasigrožėti, bet ką pamačiau, – baisu. Šiukšlynas, landynė. Vaizdas, keliantis šiurpą. Viskas išlaužyta, išmėtyta, prišiukšlinta, kamščiai nuo alkoholinių gėrimų butelių, baisi netvarka. Tuo metu kupole buvo vaikų. Jie susėdę ant sėdmaišių, tai patariau kupole nebūti, kad neužsikrėstų kokia cholera, – nemaloniais įspūdžiais dalijosi skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Bibliotekos direktorės pavaduotoja Danutė Tauginaitė apie suniokotą kupolo vidų sužinojo tik iš „Tauragės kurjerio“.

– Į Kartų parką išvyko mūsų darbuotojai. Dienomis kupolą prižiūri bibliotekos savanoriai, o vakarais jis lieka be priežiūros. Kai pastatėme kupolą, prašėme žmonių jį saugoti ir elgtis gražiai, bet dabar, kai atšalo, susirenka jaunimas ir vaikai kaip į užuovėją. Dar vasarą viena kėdė po nakties buvo sulaužyta, viena buvo įmesta į tvenkinį. Mes susitvarkome, išsivalome ir tikimės, kad daugiau tai nepasikartos, – viltį išreiškė D.Tauginaitė.

Trečiadienį bibliotekos darbuotojai iš tiesų rado netvarką kupole: išmėtyta spauda, išvartytos kėdės, suplėšytas vienas sėdmaišis.

– Į policiją nesikreipėme, nuostoliai nedideli. Susitvarkysime, dezinfekuosime ir vėl dirbsime. Kupolas pastatytas atokiau, sutemus ten nesimato, kas vyksta, kameros yra tik prie Žalgirių gimnazijos, taip toli neapima. Ūkvedys spėja, kad čia vaikų darbas. Pati mačiau, kaip daugiabučio kieme jau gerokai po 23 valandos mažamečiai be priežiūros būna. Matyt, sueina vaikai ir į kupolą, – spėliojo bibliotekos atstovė.

Kupolas bibliotekai kainavo per 1000 eurų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą