fbpx

Bus sudaromi ir maisto gamintojų vakcinavimo sąrašai

Dalintis:

Šią savaitę sušauktame Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje pranešta ir apie planuojamą maisto produktų gamintojų vakcinaciją, nors pastarieji gana toli prioritetinių grupių eilėje.

Posėdyje dalyvavusi savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė  informavo, kad Žemės ūkio ministerija paprašė sudaryti sąrašus dėl skiepijimo asmenų, vykdančių veiklą maisto gamybos srityje ir turinčių didelę riziką užsikrėsti.

Ramutė Noreikienė į Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą kreipėsi norėdama pasitarti, į ką reiktų atkreipti dėmesį sudarant šį sąrašą: gal įrašyti gyvulių skerdyklas, gal „Vilkyškių pieninės“ įmonę? R.Noreikienei pasiūlyta kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamentą.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius sutinka, kad planuoti reikia, tačiau pirmiausia bus skiepijami žmonės, įrašyti į grupes iki 1.5 punkto sveikatos apsaugos ministro įsakymu pasirašytame prioritetinių grupių sąraše. Pirmieji jame – asmens sveikatos priežiūros įstaigų, taip pat socialinių paslaugų įmonių darbuotojai ir gyventojai, didžiausios rizikos pacientai.

Žmonių grupė, apie kuriuos kalbėjo R.Noreikienė, patenka į 1.10 punktą. Pirmesniuose punktuose – vyresnio amžiaus žmonės, vaistinių, laboratorijų darbuotojai, kurie atlieka mėginių paėmimą.

Sveikatos apsaugos ministro pasirašytame įsakyme 10-ajame punkte įrašyti visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai – viešąją tvarką palaikantys, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos darbuotojai, kariai, laisvės atėmimo vietų, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą