Būsimieji kandidatai pradeda rinkti rinkėjų parašus

Dalintis:

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams.

Savo parašu paremti pretendentus į kandidatus gali tik nuolatiniai tos savivaldybės, kurioje keliamas kandidatas, rinkėjai. Kitaip tariant, jei rinkėjas gyvena Vilniuje, tačiau gyvenamąją vietą yra deklaravęs Palangoje, jis gali pasirašyti tik už Palangos savivaldybėje kandidatuojančius asmenis.

Pasirašyti už patinkantį kandidatą (ar kelis iš jų) galima popieriniuose parašų rinkimo lapuose arba  elektroninių paslaugų portale Rinkėjo puslapis.

Rinkėjo puslapyje turite pasirinkti kandidatą arba kandidatų sąrašą, kurį norite paremti savo parašu. Kaip tai padaryti, galima pamatyti mokomajame vaizdo įraše.

Rinkimų kodeksas numato, kad toms politinėms partijoms, kurios praėjusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose kėlė kandidatą į merus ir kandidatų sąrašą bei šiuose rinkimuose kelia kandidatą į merus ar/ir kandidatų sąrašą, parašų rinkti nereikės.

Likusiems politinės kampanijos dalyviams teks surinkti reikalingą juos palaikančių rinkėjų parašų skaičių, kuris kiekvienoje savivaldybėje skiriasi priklausomai nuo tos savivaldybės gyventojų skaičiaus. Rinkėjai gali pasirašyti už vieną arba kelis jo savivaldybėje kandidatuojančius asmenis.

Interaktyvų Lietuvos savivaldybių žemėlapį su informacija apie rinkėjų parašų skaičių dominančioje savivaldybėje galima VRK sukurtame interaktyviame Lietuvos savivaldybių žemėlapyje.

Svarbu žinoti, kad jei rinkėjas pasirašė elektroniniu būdu Rinkėjo puslapyje, popieriniame lape jam pasirašyti nebereikia (ir atvirkščiai). Jei tikrinant rinkėjų parašus, bus nustatyta, kad rinkėjas pasirašė ir elektroniniu būdu, ir popieriniame parašų rinkimo lape, bus neužskaitytas nė vienas jo parašas.

Rinkėjų parašų rinkimo lapai politinės kampanijos dalyviams išduodami per tris dienas nuo pareiškinių dokumentų pateikimo. Galutinis terminas pateikti pareiškinius dokumentus savivaldybės rinkimų komisijai yra gruodžio 30 d. 17 val.

VRK ragina politinės kampanijos dalyvius nelaukti termino pabaigos ir pareiškinius dokumentus pateikti anksčiau. Kuo anksčiau pateikiami dokumentai, tuo greičiau išduodami parašų rinkimo lapai ir politinės kampanijos dalyviai turi daugiau laiko rinkti juos palaikančių rinkėjų parašus.

Rinkėjų parašus politinės kampanijos dalyviai galės rinkti iki 2023 m. sausio 19 d. Tai paskutinė diena, kai būsimieji kandidatai turės grąžinti parašų rinkimo lapus juos išdavusiai savivaldybės rinkimų komisijai.

Galutinis registruotų kandidatų sąrašas VRK interneto svetainėje bus skelbiamas ne vėliau kaip iki rinkimų likus 30 dienų – 2023 m. vasario 3 d.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 m. kovo 5 d.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą