Būstų trūkumo sprendimas: planuose – trys variantai

Dalintis:

Nuosavo būsto problema – viena aktualiausių Tauragės rajone. Neišgalintys jo įsigyti kreipiasi į savivaldybę, kad leistų įsikurti socialiniuose arba savivaldybės būstuose. Jų nepakanka, eilėje laukia keli šimtai pretendentų. Kokia būsto plėtra vykdoma šiuo metu ir kokia savivaldybės suplanuota ateityje?

Tauragės mieste yra 290 socialinių būstų. Pasak mero patarėjos Sonetos Blankaitės, laisvų socialinių būstų savivaldybė neturi – atsilaisvinus butui jį iš karto išnuomoja eilėje laukiančiam kitam asmeniui ar šeimai. Jeigu butui reikalingas remontas, prieš perduodant jis suremontuojamas.

Tauragėje yra ir 110 savivaldybės būstų. Bet ir su jais ne ką geresnė situacija. Savivaldybės būstų fondui priklauso bendrabučio tipo namai, nors šiuo metu būstų juose yra laisvų, tačiau dėl blogos būklės butai nenuomojami.

Šiuo metu eilėje socialiniams būstui gauti laukia 285 asmenys ar šeimos. Paskutinį kartą šių metų gegužės 15 d. savivaldybė nupirko 3 kambarių butą Tauragės mieste. Šiemet savivaldybės būstai (bendrabučiai) išnuomoti trims asmenims, o socialiniai būstai suteikti dviem asmenims.

Būsto nuomos sutartys, sudarytos su kriterijus atitinkančiais žmonėmis ar šeimomis, gali keistis. Šeimos ar asmens nuomojamo socialinio būsto sutartis dėl padidėjusių pajamų gali būti pakeista į savivaldybės būsto nuomos sutartį, tuomet taikomas didesnis būsto nuomos mokestis. Sumažėjus pajamoms būsto nuomos sąlygos atstatomos ir būstas vėl nuomojamas socialinio būsto nuomos sąlygomis su mažesniu nuomos mokesčiu.

Savivaldybės būsto (bendrabučio) sutartis sudaroma vieneriems metams. Ji kasmet pratęsiama, jei to prašo nuomininkas. Bendrabučio tipo būste asmuo ar šeima gyvena tol, kol laukia socialinio būsto. Šeimai suteikus socialinį būstą, bendrabučio tipo kambarys laikinai išnuomojamas kitam asmeniui, kuris laukia socialinio būsto. Štai tokia sistema veikia šiuo metu.

Kaip plečiamas socialinio būsto fondas Tauragėje? Mero patarėja S.Blankaitė į šį klausimą atsakė, kad yra galimi trys savivaldybės socialinio būsto fondo formavimo būdai. Pirmasis būdas – naujų gyvenamųjų namų statyba, antrasis – esamų pastatų, jų dalių rekonstrukcija ir pritaikymas socialinio būsto paskirčiai. Trečiasis būdas – butų, gyvenamųjų namų, jų dalių pirkimas LR Vyriausybės nustatyta tvarka.

Ar tiesa, kaip meras buvo prasitaręs, kad savivaldybė nebepirks socialinių ir savivaldybės būstų daugiabučiuose, o statys modulinius namelius ar konteinerius? Savivaldybės atstovė S.Blankaitė informavo, kad socialinio būsto plėtra planuojama tiek iš savivaldybės biudžeto, tiek iš ES struktūrinių fondų lėšų.

– Socialinius būstus gausioms šeimoms planuojama pirkti ir pritaikyti, o asmenims su negalia planuojama statyti naujus skydinius namelius. Pradėti planuojame dar šiais metais, pastatant vieną namelį Tremtinių kelyje, – atsakė mero patarėja.

Kodėl savivaldybė pardavinėja būstus, o jų neskiria laukiantiems eilėje? Paaiškėjo, kad savivaldybės būsto fondo atsinaujinimas vykdomas tokiu principu – parduodant būstus šeimoms, kurios atitinka sąlygas ir pageidauja įsigyti būstą, o už gautas lėšas įsigyjami kiti būstai ir siūlomi nuomotis eilėje laukiantiems asmenims. Savivaldybės būstas parduodamas šeimai ar asmeniui pasikeitus būsto nuomos sąlygoms iš socialinio į savivaldybės ir tada, kai asmuo ar šeima bute išgyveno ne mažiau kaip penkerius metus.

Savivaldybė parduoda ir senus, netinkamus nuomoti ir neremontuotinus (avarinės būklės) būstus, kuriuos pardavus lėšos taip pat skiriamos naujiems būstams pirkti. Tauragės rajono savivaldybė jau seniai laukia fizinių ir juridinių asmenų, pageidaujančių nuomos pagrindais aprūpinti šeimas būstais, tačiau pageidaujančiųjų iki šiol neatsirado.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą