Butai vis rečiau patraukia pirkėjų dėmesį

Dalintis:

Kaip skelbia Registrų centras, paskutinysis pavasario mėnuo pagal oficialiai įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių vis dar atsiliko nuo ilgalaikio vidurkio. Tačiau tam tikrose NT objektų kategorijose jau galima matyti ir atsigavimo ženklų.

Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovas Paulius Rudzkis sako, kad gegužės mėnesį visoje šalyje iš viso įregistruota 8,9 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Pasak jo, lyginant pirmuosius šių metų mėnesius, šių metų gegužės pardavimai mažesni nei ankstesnių metų, tačiau lyginant su praėjusiu balandžio mėnesiu, gegužė rodo atsigavimą rinkoje. Pardavimų būta penktadaliu daugiau. Tiesa, P.Rudzkis tvirtina, kad dar anksti teigti, jog rinka stabilizavosi.

Per pirmus penkis šių metų mėnesius bendras įregistruotų NT pirkimo-pardavimo sandorių skaičius siekia 43,7 tūkst. ir yra 13 proc. mažesnis nei pernai sausio-gegužės mėnesiais (50,4 tūkst.).

„Stebint atskiras NT objektų kategorijas galima įžvelgti pozityvių ženklų. Gyvenamųjų namų ir žemės sklypų sandorių skaičius auga antrą mėnesį iš eilės, be to pastebimai išaugo parduotų sodo namelių kiekis. Iš dalies tai galbūt psichologinis karantino poveikis – jau kurį laiką karantino sąlygomis gyvenantys žmonės paprasčiausiai pasiilgo laisvės ir tiesiog ieško galimybių artėjant vasarai ištrūkti į gamtą, o finansiškai stabiliai besijaučiantys asmenys nusprendžia įsigyti nuosavą namą ar sodo namelį. Skirtingai nei individualių namų ar žemės sklypų rinkoje, butų segmente vis dar stebimos mažėjimo tendencijos“, – kalba Registrų centro duomenų analitikas P.Rudzkis.

Šiemet per pirmus penkis mėnesius visoje šalyje įregistruota 4 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 8 proc. mažiau nei praėjusių metų sausio-gegužės mėnesiais. Vien tik per gegužę įregistruota apie 860 gyvenamųjų namų pardavimų – penktadaliu daugiau nei šių metų balandį. Vis dėlto, palyginti su praėjusių metų geguže, šis skaičius yra ketvirtadaliu mažesnis.

Per sausį-gegužę visoje šalyje taip pat įregistruota ir beveik 21,3 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 12 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu (24,3 tūkst.). Vien tik per gegužės mėnesį įregistruota 4,7 tūkst. sklypų sandorių – 25 proc. mažiau nei 2019 metų gegužę, tačiau 28 proc. daugiau nei šių metų balandį.

Šiais metais Lietuvoje jau įregistruota beveik 12 tūkst. butų pardavimų – 16 proc. mažiau nei praėjusių metų sausio-gegužės mėnesiais. Vien tik per gegužę įregistruota apie 1,9 tūkst. butų savininkų pasikeitimų, arba 40 proc. mažiau nei 2019-ųjų gegužę ir 4 proc. mažiau nei šiemet balandį.

Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus „Tauragės kurjeriui“ patikslino, kad Tauragės rajone per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užfiksuoti 104 butų pardavimo sandoriai ir taip pat parduoti 63 gyvenamieji namai. Pernai per tą patį laikotarpį buvo parduota daugiau: 137 butai ir 70 gyvenamieji namai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą