Bute šalta: kas atsakingas ir į ką kreiptis?

Dalintis:

Lietuvą užklupo jau antroji speigo banga, kai temperatūra naktį nukrenta iki 20 laipsnių šalčio. „Tauragės kurjerį“ pasiekė skaitytojų klausimai apie šilumą butuose – kodėl neužtikrinamas pakankamas šilumos tiekimas ir į ką kreiptis, kai patalpose šalta? Tauragės šilumos tinklų vadovas patikino, kad visiems namams šilumos kiekis paduodamas vienodas.

Šaltis ir sniegas gal ir džiugina išsiilgusius žiemiškų pramogų, tačiau gyvenantiems daugiabučiuose kyla problemų: šilumos kiekio nepasirinksi, o mėnesio sąskaitos gali kaip reikiant papurtyti piniginę. „Tauragės kurjerį“ pasiekė skaitytojos Inetos žinutė, moteris teigia, kad jos bute pastarosiomis dienomis stipriai nukrito temperatūra, o padėti niekas neskuba.

„Atšalo orai, tad ir bute pasidarė labai vėsu. Paprastai kambariuose laikosi apie 22 laipsnius šilumos, tačiau tiek praėjusį kartą, tiek dabar, atšalus orams, kambaryje vos 19 laipsnių šilumos. Priklausome DNSB „Žiedas“. Susisiekus su jais, teigta, jog katilinė turėjo užkurti antrą katilą, tačiau ir bendrijai katilinė neteikianti daug informacijos. Paskambinus į katilinę, išvis niekas jokios informacijos neteikia, liepia kreiptis į savo administratorių. Kiek teko girdėti, tas, kas priklauso butų ūkiui, gyvena šiltai net kai šalčiai, ir už šilumą moka šiek tiek daugiau nei aš. Už 1 kambario butą gruodį, kai buvo tikrai nešaltas mėnuo, mokėjome beveik 36 Eur, tai kas bus už sausį? O namuose tikrai vėsu. Niekas su paprastu žmogumi nenori kalbėtis“, – rašo tauragiškė Ineta.

Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas patikino, kad už daugelį miesto šilumos punktų ir šildymo sistemų priežiūrą atsakingi daugiabučių administratoriai.

– Už šilumos punkto ir šildymo sistemos priežiūrą bei temperatūrą patalpose atsakingi šildymo sistemos prižiūrėtojai, o už termofikacinio vandens temperatūrą pagal temperatūrinį grafiką atsakingi UAB Tauragės šilumos tinklai. Šilumos kaina stabili, o kainos dydis priklauso nuo to, kiek pastatas sunaudoja šilumos energijos. Dėl informacijos teikimo iš katilinės atsiprašau, bet šilumos tinklų darbuotojai atsiskaitinėja atsakingiems bendrovės darbuotojams ir bet kam informacijos teigti negali – šitoje vietoje būkite supratingi, – sakė A.Arcišauskas. – Noriu atsiprašyti už sudarytą diskomfortą šilumos vartotojui, nors nemanau, kad tai Tauragės šilumos tinklų darbo pasekmės.

Tauragės šilumos tinklų vadovas paragino kreiptis į namo administratorių, prižiūrintį šilumos punktą. Tuomet pavyktų sužinoti tikrąsias problemas ir jas išspręsti. Pašnekovas taip pat skatino pagalvoti apie namo renovaciją, mat tai galimybė susimažinti šilumos kainą.

Tauragės daugiabučių namų savininkų bendrijos „Žiedas“ atstovė „Tauragės kurjeriui“ tvirtino, kad savaitgalį vienas gedimas buvo pašalintas, o daugiau skambučių dėl nepakankamo šilumos tiekimo nebuvę.

– Būtų gerai žinoti, kurio namo gyventojams yra problemų su šildymu. Kas čia žino, gal kokie gedimai, kuriuos skubiai reikia pašalinti. Mes nė vieno skambučio negavome. Vieną gedimą savaitgalį sutvarkėme, – tikino „Žiedo“ atstovė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą