Butų ūkio kaina – po devyniais užraktais

Dalintis:

Po savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Tauragės butų ūkis pardavimo aukciono praėjo jau beveik du mėnesiai, tačiau už kiek savivaldybės turtas parduotas, taip ir nepaaiškėjo. Įmonę perkančios „Mano būsto“ grupės atstovai šios informacijos neatskleidžia, nebaigtais pardavimo sandoriais dangstosi ir savivaldybė. Aukciono komisijos pirmininkas Vytautas Navickas visuomenės prašo kantrybės – įmonės pardavimo kaina būsianti paskelbta iki pirmųjų žibučių.  

Neatskleidžia nei pardavėjas, nei pirkėjas

Tauragės butų ūkio aukcionas vyko lapkričio 29-ąją. Tuomet didžiausią kainą už savivaldybės valdomas šios bendrovės akcijas pasiūliusi „Mano būsto“ grupės įmonė „Šilutės būstas“ žadėjo netrukus pateikti detalesnę informaciją, už kiek įsigijo bendrovės akcijas, tačiau iki šiol sandorio vertės taip ir neatskleidė. Lygiai tą patį aukciono dieną žiniasklaidai žadėjo ir aukciono komisijos pirmininkas Vytautas Navickas, pažadėjęs parengti pranešimą spaudai, tačiau žiniasklaidos jis nepasiekė iki šiol.

Už visą 100 proc. savo valdomų Tauragės butų ūkio akcijų Tauragės savivaldybė aukcione prašė 424 tūkstančių eurų. Iškart po aukciono pateiktais duomenimis, „Šilutės būstas“, laimėjęs aukcioną, akcijų kainą kilstelėjo kaip reikiant. Tačiau kiek konkrečiai, neįvardijo nei pardavėjas, nei pirkėjas.

Sutarties dar nepasirašė

Kaip „Tauragės kurjerį“ antradienį informavo įmonių grupės „Mano būstas“ atstovas, bendrovės „Tauragės būstas“ vadovas Marius Stankus, pirkimo-pardavimo sandoris vis dar neįvykęs. Esą iki šiol buvo derinami kai kurie pirkimo-pardavimo sutarties punktai.

– Galiu tik tiek pasakyti, kad sutartis jau suderinta ir artimiausiu metu turi būti pasirašyta. Kol kas leidimo neturiu gavęs ką nors daugiau viešinti. Nepykite, dar kol kas negaliu, – sakė M.Stankus.

„Tauragės būsto“ vadovas patikino, kad pirkimo-pardavimo sutartį su savivaldybe planuojama pasirašyti dar šį mėnesį. Esą iškart po to „Mano būsto“ įmonių grupė visuomenei greičiausiai per spaudą pateiks išsamesnę informaciją.

Žada pasakyti iki pirmųjų žibučių

Aukciono komisijos pirmininkas, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Navickas, paklaustas, galbūt jis gali atskleisti, kokią sumą už Tauragės butų ūkio akcijas aukcione pasiūlė „Šilutės būstas“, patikino, kad kol pirkimo-pardavimo procesas nebaigtas ir pinigai savivaldybei nesumokėti, viešinti šios informacijos negalima.

– Kai sumokės pinigus, tada galėsim paviešinti. Faktas tas, kad mes galėjom parduoti už nustatytą pradinę ar didesnę kainą. Lukterkim, greitai, greičiau negu pirmos žibutės, sužinosit, pavasario laukti nereiks, – pažadėjo V.Navickas.

Kam skirs pinigus, neaišku

Kiek kalbesnė buvo savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, nors aukcione pasiūlytos butų ūkio įsigijimo kainos neatskleidė ir ji. Tiesa, patikino, kad įmonės akcijos parduodamos už žymiai didesnę kainą, nei buvo skelbta pradinė. G.Pukelytės teigimu, pirkimo-pardavimo sutartį su „Šilutės būstu“ planuojama pasirašyti sausio 17-ąją.

Paklausta, gal savivaldybės administracija jau suplanavo, kam išleis už butų ūkį gautas lėšas (žmonės šneka, kad jos gali būti skirtos baseino statyboms finansuoti, mat jokio kito finansavimo šiam projektui savivaldybė negavo), savivaldybės atstovė patikino, kad tai nuspręsti greičiausiai turės taryba.

– Šie pinigai įkris į bendrą biudžetą. O kam šios lėšos bus skirtos, kol kas neaišku. Šie pinigai nebūtinai gali būti skirti baseinui, gali būti skirti ir kurios nors mokyklos tvarkymui. Kai taryba gauna pinigus, ji nežiūri, iš kur gauti pinigai. Ji žiūri, kad yra pinigai, ir juos skirsto, – kalbėjo G.Pukelytė.

Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vadovė informavo, kad šiuo metu tebevyksta kitos privatizuojamos savivaldybės bendrovės – „Dunokų“ turto vertinimo procedūros.

– Procedūros dar nebaigtos, bet greitu laiku turėtų baigtis. Manau, kad iki rinkimų aukcionas bus paskelbtas, – sakė G.Pukelytė.

Jei pateks į valdžią, privatizavimą stabdys

Savivaldybės Privatizavimo komisijos narys Pranas Petrošius apgailestauja, kad rajono valdžia nuo visuomenės atsitvėrusi paslapties šydu. Jo nuomone, aukcione pasiūlytą didžiausią Tauragės butų ūkio akcijų pardavimo kainą visuomenė turi teisę žinoti.

– Aš bent jokios informacijos neturiu, kaip ir jūs. Tiesa, Privatizavimo komisija buvo sukviesta į posėdį gruodžio 19 dieną, bet tą pačią dieną jis buvo atšauktas ir komisijai daugiau jokios informacijos nepateikta. Komisija neinformuota ir apie butų ūkio pardavimo kainą. Matyt, tai savivaldybės valdininkų privatus objektas, tai jie ir neskelbia, kitaip negaliu komentuoti. Neįsivaizduoju, kokia paslaptis čia gali būti. Kai savo turtą parduodi, tai daryk, kaip nori – nori viešink, nori neviešink, o čia gi visų žmonių turtas, – ironiškai kalbėjo P.Petrošius.

P.Petrošius mano, kad valdantieji visais įmanomais būdais stengsis iki rinkimų parduoti ir „Dunokus“.

– Jie puikiai supranta – jeigu ateis kita valdančioji dauguma ir mes (socialdemokratai, – red.) į ją pateksime, aš būsiu vienas iš pirmųjų tarybos narių, kuris inicijuos stabdyti „Dunokų“ privatizavimo procedūras. Valdantieji šią mano nuostatą žino, aš ne kartą esu ją išsakęs. Manau, kad šie privatizavimai ydingi ir visuomenė tikrai iš to neišloš. Verslininkas tikrai nuostolingai nedirbs. O kas dengs nuostolius? Žmonės, – mano opozicijos atstovas.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą