Butų ūkis namo gyventojos skundus įvertino kaip puolimą

Dalintis:

Prezidento gatvėje stovintis medinis namas iš aplinkos nedaug išsiskiria, o jo gyventojai galėtų džiaugtis naujutėlaičiu stogu. Tačiau ten gyvenanti A.M. tikina, kad darbų ir medžiagų sąmata buvo apskaičiuota neteisingai. Tik jos bandymai aiškintis su namą administruojančiu Tauragės butų ūkiu baigėsi išvadomis, kad prieita prie „asmeniškumų“.

Stogo keitimas kelia klausimų

Medinį namą Prezidento gatvėje administruoja Tauragės butų ūkis. A.M. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) čia gyvena ne vienerius metus. Namo stogas, moters teigimu, jau buvo gerokai pasenęs, kai smarkiau palydavo, tekdavo kambariuose ir puodus statyti. Galiausiai nutarta, kad jį būtina keisti.

– Name yra keturi butai – vienas socialinis, kitame įsikūręs gėlių salonas, kiti du – privatūs. Radome įmonę, kuri būtų stogą pakeitusi už 10 tūkst. eurų, bet butų ūkis pasakė, kad samdys kitą įmonę. Pateikė mums sąmatą, kuri buvo beveik 14 tūkst. eurų. Sąmatoje nerašo, kiek konkrečiai pinigų bus už darbą. Norėjome stoglangių – už juos liepė atskirai susimokėti, tai davėme po 100 eurų. Kvitų jokių negavome, – nuostabos ir pykčio neslėpė A.M.

Į redakciją užsukusi tauragiškė pateikė butų savininkams perduotą sąmatą, kurioje nurodoma, kad stogo keitimo darbai ir medžiagos atsieis 13 915 eurų. A.M. teigimu, specialistai, su kuriais jai teko bendrauti, tvirtino, kad už tokius pinigus būtų išėjęs ir šiltinimas vata. Tačiau moteris tikino ją pirkusi savo lėšomis.

– Prieš stogo pridavimą išsikviečiau Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius, kad patikrintų, ar viskas gerai. Jie matė, kad prie kamino liečiasi medinės stogo dalys. Taigi galime sudegti akimirksniu, jei kokia žiežirba, – kalbėjo Prezidento gatvės gyventoja. – Keičiant stogą daug geros medienos išmetė – tai mes nors sukūrenę būtume. Nuo gatvės pusės stogo medienos nenorėjo keisti, sakė, kad gera ir senoji. Bet aš virš savo buto išsireikalavau, kad pakeistų. Šalia esančiam socialiniam būstui ir nekeitė, nes ten niekas nereikalavo ir už save nepastovėjo. O stogo keitimo sąmata nuo to nepasikeitė.

Tauragiškė sako atidžiai stebėjusi vykdomus darbus ir kovojusi ne tik už medienos pakeitimą virš savo būsto, bet ir darbo saugą. A.M. teigimu, darbininkai dirbo be šalmų, teritorija nebuvo aptverta – pro šalį ėjo, kas norėjo. Apie tai namo gyventoja informavo Valstybinę darbo inspekciją. Raštiškai kreipėsi ir į Tauragės butų ūkį, nesuprasdama, kodėl dar 2018 metais sudaryta stogo keitimo sąmata nė kiek nesikeitė – juolab, jei net ne visur buvo pakeista mediena.

Skundas pasitvirtino

Dėl galimų darbo saugos pažeidimų A.M. kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją (VDI). Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjas Vytautas Ročys „Tauragės kurjerį“ patikino, kad buvo atliktas patikrinimas.

– Minimu adresu inspektorius lankėsi liepos mėnesį. Dirbo individualią veiklą vykdantis žmogus. Nustatyti įvairūs darbų saugos pažeidimai, ne tik šalmo nedėvėjimas. Veiklos vykdytojas nubaustas 120 eurų bauda. Mes nesireklamuojame – surenkame informaciją, nustatome pažeidimus ir viskas, – detalizavo VDI atstovas V.Ročys.

Skundai virsta asmeniškumais?

„Tauragės kurjeriui“ nusiuntus klausimus Tauragės butų ūkio vadovui Egidijui Vaitiekui, gavome datas ir dokumentų numerius, kuriais visais pateiktais klausimais atsakymai A.M. pateikti.

„Jeigu asmuo mano, kad pažeistos jo teisės – teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo teismai“, – trumpai atsakyme pridūrė E.Vaitiekus.

A.M. nenurimo, toliau siuntė oficialius raštiškus klausimus, kol galiausiai gavo dar vieną į klausimus neatsakantį atsakymą.

„Paskutiniu metu A.M. skundai, siunčiami Tauragės rajono savivaldybei dėl UAB Tauragės butų ūkis veiksmų ar neveikimo, virsta į asmeniškumus, nėra pagrįsti įrodymais, faktais, todėl manome, kad A.M. skundai – nepagrįstas puolimas daugiabučio administratoriaus už jau atliktus, priduotus darbus“, – tokį E.Vaitiekaus pasirašytą dokumentą gavo A.M. iš Tauragės rajono savivaldybės.

Tame pačiame dokumente E.Vaitiekus taip pat teigia, kad kiti namo savininkai stogo keitimo išlaidas jau yra padengę, o A.M. prašymų lavina bando nukreipti dėmesį nuo jai likusios skolos už stogo keitimo darbus.

Visgi kovo 8-ąją A.M. iš Tauragės butų ūkio gavo dar vieną atsakymą į savo užklausą. Tauragės butų ūkio vadovas jame tvirtina, kad stogo keitimo paslauga buvo perkama viešųjų pirkimų būdu. Taip pat patikslino, kad darbų metu buvo sunaudoti 3 kub. m medienos. Nurodyta ir tai, kad atliktiems darbams taikomas penkerių metų garantinis terminas, 10-ties metų, jei paaiškėtų paslėptų konstrukcijų defektai, ir 20-ties metų, jei būtų nustatyti tyčia paslėpti defektai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą