COVID-19: dėl besiskiriančių duomenų, informaciją apie susirgimus teiks Statistikos departamentas

Dalintis:

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento specialistai pranešė, kad nuo šiol apie COVID-19 atvejus informacija bus teikiama tik Lietuvos statistikos departamento žemėlapyje. Taip nuspręsta dėl atsiradusių duomenų skirtumų.

Anksčiau informacija apie naujausius koronaviruso atvejus kasdien pateikiama dviem šaltiniais – Lietuvos statistikos departamento žemėlapyje ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistų. Tačiau išaiškėjo skirtumai – susirgimo atvejai nesutapdavo. Todėl šią savaitę NVSC Tauragės departamentas pranešė, kad nuo šiol apie naujausius koronaviruso atvejus informacija bus pateikiama tik statistikos žemėlapiuose.

„Buvo aptartas informacijos teikimas apie COVID-19 atvejus. Nuspręsta, kad visa informacija yra Virtualiame koronaviruso infekcijos (COVID-19) žemėlapyje, todėl kita teikiama informacija yra perteklinė. Jeigu atsirastų kokių nors didelių židinių ar kita aktuali informacija, tikrai informuosime“, – dėsto NVSC.

NVSC Tauragės departamento atstovė Albina Urbutienė patikslino, kad taip nuspręsta būtent dėl informacijos nesutapimų. Esą į jų naudojamą sistemą buvo įrašomi vienokie duomenys, o Statistikos departamento žemėlapyje atsispindėdavo kitokie susirgimų skaičiai – taip, A.Urbutienės teigimu, nutiko dėl skirtingų informacinių sistemų naudojimo.

Paklausus, ar Tauragės rajone jau yra nustatyta Jungtinės Karalystės viruso atmaina, NVSC Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė patvirtino tik du atvejus Jurbarko rajone.

– Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija informuoja, kad Lietuvoje nustatomi iš Jungtinės Karalystės kilusio viruso linijos atvejai. 2 atvejai priskiriami Tauragės apskričiai (Jurbarko sav.). Atliekama sekoskaita yra atsieta nuo konkrečių žmonių. Tyrimai, politikos formuotojų sprendimu, yra atliekami, kad būtų vertinama bendra situacija ir bendras vaizdas dėl atmainų plitimo. Dėl šios priežasties apie konkrečius atvejus informacijos negalime pateikti, – teigė G.Masiulionienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą