COVID-19: Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 500 greitųjų testų

Dalintis:

Sergamumui koronavirusu pasiekus piką, Tauragės rajono savivaldybė susirūpino darbuotojų saugumu. Jam užtikrinti įsigyta 500 greitųjų testų.

Lietuvoje koronaviruso bangai pamažu slūgstant, Tauragėje šis užkratas tik dar labiau įsilingavo. Ketvirtadienį Lietuvoje užfiksuoti 5635 nauji susirgimai COVID-19, o Tauragės rajone susirgusiųjų neregėta daugybė – 175 susirgimai. Tai didžiausias per vieną parą nustatytų susirgimų skaičius mūsų rajone nuo pat pandemijos pradžios. Rajono sergamumo rodiklis yra 4133 atvejai 100 tūkst. gyventojų – tarp kitų savivaldybių esame 21-mi nuo galo.

Viename iš Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdžių nuspręsta, kad Tauragės rajono savivaldybės valdomos įmonės greitųjų testų darbuotojams įsigijimu pasirūpins pačios. Savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės tvirtinimu, jos tą ir padarė.

– Sausio pabaigoje iš valstybės rezervo buvo skirta 320 greitųjų antigenų testų ir 1600 respiratorių, kurie buvo paskirstyti svarbias funkcijas atliekančios įstaigoms – seniūnijoms, darželiams ir kitoms, – sakė R.Stasytienė.

Galiausiai šį mėnesį savivaldybė iš UAB „Saugos gidas“ įsigijo dar 500 greitųjų antigeno testų. Skelbiama, kad šis pirkinys atsiėjo 609 eurus – po 1,22 Eur už vieną testą. R.Stasytienė patikslino, jog šios lėšos skirtos iš administracijos direktorės rezervo.

– Testai bus naudojami administracijos, seniūnijų ir socialinių įstaigų darbuotojų testavimui esant įtarimui, kad darbuotojas serga (jei darbuotojas darbe pajuto į COVID-19 panašius simptomus) arba po kontakto su sergančiu asmeniu. Prieš tai savikontrolei skirtų testų savivaldybė nebuvo įsigijusi, – informavo savivaldybės gydytoja.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą