Darbuotojų – būrys, o paslaugas perka iš šalies

Dalintis:

Viešai skelbiama, kad Tauragės rajono savivaldybės administracijoje šiuo metu dirba 136 darbuotojai (pernai lapkritį buvo 124). Vidutinis savivaldybės darbuotojų atlyginimas siekia kiek per 2600 Eur iki mokesčių. Tačiau su tiek darbuotojų „baltieji rūmai“ visų darbų nudirbti neįstengia – kai kurias paslaugas tenka pirkti iš šalies. Šiems metams numatyta įsigyti filmavimo ir teisinių paslaugų. Abiejų sutarčių vertė – po 10 tūkstančių eurų be Pridėtinės vertės mokesčio. Kai kurias šių sutarčių detales bandoma paslėpti po profesinės paslapties ir konfidencialumo punktais.

1 minutė – 100 Eur

Gražūs filmukai, Tauragės savivaldybės skelbiami feisbuke, kainuoja, ir nemažai. Šiemet už juos fiziniam asmeniui savivaldybė yra pasiryžusi pakloti per 10 tūkstančių eurų.

Filmavimo ir montavimo paslaugų sutartis metų pradžioje pasirašyta su tauragiškiu Andriumi Pleikiu. Šis vyras įsipareigojo savivaldybei šiemet teikti filmavimo ir nufilmuotos medžiagos sumontavimo paslaugą Tauragės mieste ir rajone.

Kaip skelbiama paviešintoje sutartyje, už A.Pleikio nufilmuotos medžiagos sumontavimą – 1 minutę – savivaldybės administracija jam sumokės 100 Eur (su PVM 121 Eur). Numatyta nupirkti 50 montavimo minučių (už 5000 Eur be PVM). 1 valanda filmavimo paslaugos įkainota taip pat 100 Eur (su PVM 121 Eur). Nupirkti suplanuota 32 filmavimo valandas už 3200 be PVM. 15 minučių filmavimo ir fotografavimo bepiločiu orlaiviu savivaldybės administracijai atsieis 60 Eur be PVM (72 Eur su PVM). Ketinama įsigyti 30 iš drono užfiksuotų vaizdų (numatoma bendra 1800 Eur suma be PVM).

Ką užsakovas turės filmuoti ar fotografuoti, sutartyje nenurodoma. Tačiau detaliai aprašomas šios paslaugos konfidencialumas. Tai yra sutarties šalys įsipareigoja neskelbti tretiesiems asmenims informacijos apie šios sutarties sudarymo sąlygas ir kitos informacijos apie sutarties šalis daugiau, negu to reikia sutarčiai tinkamai vykdyti. „Jeigu šalis, vykdydama sutartį, gavo iš kitos šalies informaciją, kuri yra komercinė paslaptis, arba kitokią konfidencialią informaciją, tai ji neturi teisės suteikti šios informacijos tretiesiems asmenims be kitos šalies sutikimo“, – skelbiama su A.Pleikiu pasirašytoje sutartyje. Atrodo, lyg savivaldybė pirktų ne renginių filmavimo paslaugą, o kokius nors slaptus karinius įrenginius.

Skelbs feisbuke

Tačiau savivaldybei filmavimo paslaugą teikiantis A.Pleikys nieko neslepia, sako, kad su Tauragės rajono savivaldybe bendradarbiauja jau ne vienerius metus. Tik, pasak jo, ankstesniaisiais metais sutartys būdavo ne rašytinės, o žodinės, nes pirkimai būdavę mažos vertės. A.Pleikys atskleidė, kad savivaldybei įsipareigojo nufilmuoti visus svarbiausius šių metų renginius – pavasarį vyksiančią Tauragės mesto šventę, Rugsėjo 1-osios renginį, kitus mažesnius renginius. A.Pleikys Tauragėje šiemet jau įamžino Sausio 13-osios minėjimą.

Andrius Pleikys atskleidė, kad įamžinant renginius Tauragėje jam pagelbės dar du specialistai. Paklaustas nuomonės, kodėl savivaldybė pati nepajėgi įamžinti savo renginių, kodėl šias paslaugas reikia pirkti iš šalies, A.Pleikys patikino, kad atsakymas labai paprastas:

– Mūsų komandoje šiuo metu yra trys žmonės. Turbūt savivaldybei išlaikyti trijų etatų, kad sukurtų profesionalų turinį, neapsimoka. Renginių nėra tiek daug per metus, kad apsimokėtų. Videokūryba yra ganėtinai sudėtingas darbas. Šiuo metu mes prie kiekvieno video praleidžiam apytiksliai po 4–6 valandas.

Andriaus Pleikio ir komandos kūrinius savivaldybė skelbs socialiniuose tinkluose ir „Youtube“ kanale.

Pernai pirko iš keturių

Kaip informavo savivaldybės komunikacijos specialistas Tomas Marcinkevičius, savivaldybė filmavimo paslaugą perka, nes neturi techninių galimybių (drono, programinės įrangos) ir personalo, kuris specializuotųsi ir turėtų pakankamai reikiamos kompetencijos atlikti kokybiškus filmavimo ir montavimo darbus. Savivaldybė, kaip informavo T.Marcinkevičius, turi tik 2017 m. įsigytą fotoaparatą. Tokio pobūdžio paslaugos, anot T.Marcinkevičiaus, perkamos kasmet. 2023 metais filmavimo paslaugas Tauragės savivaldybės administracija įsigijo iš keturių tiekėjų, įskaitant ir A.Pleikį. Nufilmuota ir sumontuota vaizdo medžiaga, pasak savivaldybės atstovo, naudojama savivaldybės socialiniuose tinkluose ir gyventojų priėmimo laukiamajame, taip pat naudojama kitiems viešinimo poreikiams, pavyzdžiui, Tauragės turizmo informacijos centras ją naudojo „Adventur“ parodoje, savivaldybės darbuotojai ją naudoja komandiruotėse, kad reprezentuotų savivaldybę kituose miestuose ar šalyse.

„Sutartis sudaryta su A.Pleikiu neskelbiamu derybų būdu. Kaip nurodyta ankstesniame atsakyme, A.Pleikio paslaugas savivaldybė pirko ir anksčiau. Teikiamų paslaugų kokybė, meninio pateikimo sprendimai ir atlikimo terminai atitiko savivaldybės keliamus reikalavimus.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad paslaugos teikėjui bus sumokama už suteiktą faktinį paslaugų kiekį pagal paslaugų įkainius, neviršijant maksimalios sutarties vertės“, – „Tauragės kurjeriui“  elektroniniu paštu rašo T.Marcinkevičius.

Kiek paslaugų suteikė – profesinė paslaptis

Dar viena sutartis už tokią pačią sumą metams pasirašyta su Vilniaus advokatų kontora „Sorainen ir partneriai“. Sutarties esmė – teisinės paslaugos (konsultacijos teisiniais klausimais). Viešasis pirkimas įvykdytas neskelbiamos apklausos būdu.

Advokatų kontora „Sorainen ir partneriai“ savo paslaugas Tauragės savivaldybei teikia jau daug metų. Įprastai šios kontoros advokatai savivaldybės administracijai atstovauja teismuose. Savivaldybė ir anksčiau motyvuodavo, kad advokatų pagalbos jai prireikia sudėtingesnėse bylose, kurių išnarplioti savi darbuotojai nepajėgia.

Advokatų kontoros „Sorainen ir partneriai“ klausėme – kada ir kokiam laikotarpiui su Tauragės rajono savivaldybe pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kiek paslaugų jau yra suteikę Tauragės savivaldybei ir kokių, kokias bylas nagrinėjant atstovavo teismuose. Iš advokatų kontoros rinkodaros ir komunikacijos vadovo Mariaus Armono atskriejo štai toks atsakymas: „Dėkojame už Jūsų klausimus. Paaiškiname, kad remiantis LR advokatūros įstatymo 46 str. 5 d. draudžiama viešai ar slaptai susipažinti su advokato profesinę paslaptį sudarančia informacija. Advokato profesinę paslaptį sudaro kreipimosi į advokatą faktas, sutarties su klientu sąlygos, kliento suteikta informacija ir pateikti duomenys, konsultacijos pobūdis bei pagal kliento pavedimą advokato surinkti duomenys, taip pat kitas advokato ir kliento bendravimo turinys. Remiantis aukščiau nurodyta teisės norma neturime teisės ir pagrindo atsakyti į Jūsų klausimus. Dėl atsakymų į Jūsų klausimus turėtumėte kreiptis tiesiogiai į Tauragės rajono savivaldybę. Dėkojame už supratimą“.

Teisės skyriuje – 5 darbuotojai

Šiuo metu savivaldybėje veikia Teisės skyrius, vadovaujamas Gretos Jankauskaitės. Be jos, skyriuje dirba dar keturi darbuotojai. Priekaištų iš visuomenės dėl to kad, turėdama savo teisininkus, dar perka paslaugas iš sostinės advokatų, savivaldybė yra sulaukusi ne kartą.

Teisės skyriaus vedėja G.Jankauskaitė „Tauragės kurjeriui“ patikslino, kad jos vadovaujamame skyriuje dirba du personalo specialistai, du teisininkai ir dar vienas etatas yra laisvas. Konkursas į laisvo etato pareigas, pasak G.Jankauskaitės, dar neįvykęs.

Atsakymą į klausimą, kodėl savivaldybei vis dar reikia samdytis papildomas teisines konsultacijas, ar pačios savivaldybės Teisės skyriaus specialistai to nepajėgūs atlikti, G.Jankauskaitė pažadėjo atsiųsti elektroniniu paštu.

Atsakymas įkrito netrukus: „Advokatų kontoros „Sorainen“ paslaugomis naudojamasi pagal poreikį sudėtinguose teisminiuose ginčuose, kuriuose reikalingos tam tikros specifinės žinios, kompetencijos ir patirtis. Savivaldybėje dirbantys teisininkai specializuojasi viešojo administravimo srityje ir savivaldybei atstovauja teismuose, kuriuose ginčai kyla dėl įprastinių savivaldybės funkcijų. Tuo pačiu atkreiptinas dėmesys, kad teisinis reglamentavimas nedraudžia naudotis advokatų paslaugomis“.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

3 komentarai

  1. Perka teisines paslaugas nes savivaldybės teisininkė be teisinio išsilavinimo.

  2. Taip, perka filmavimo, teisines paslaugas. Man tai užstrigo mugių organizavimas. Pasirodo savivaldybė ir čia neturi specialistų, kurie užregistruotų prekiauti norinčių prašymus bei ant šaligatvio sužymėtų prekybinių palapinių vietas (matyt reikalingas specialus išsilavinimas). Mugių organizavimas atiduotas į svetimas rankas(beje irgi vieninteles ir kurios deklaruoja, kad Tauragėje daugiau mugių niekas neorganizuos, tik mes vieni)), kurios pasiima liūto dalį už prekybinės vietos nuomą. Tokiu būdu, prekybininkai priversti kelti kainas už parduodamas prekes, nes vieta brangiai kainavo.

  3. seniausios profesorės on

    kyšiams perduoti kam nuspręsta, išsilavinimas išvis nereikalingas, užtektų 3 mėn. Šiauliuose apmokymo paviražijimui

Palikite komentarą