Daug diskusijų sukėlusios sporto arenos statybas planuoja jau šiemet

Dalintis:

Nors karantinas dar nesibaigia ir nežinia, kaip sustojus daugelio savivaldybės įmonių veiklai reikės verstis šiais metais – ar joms neprireiks papildomų dotacijų iš biudžeto, valdžia neatsisako daugiafunkcinės sporto ir pramogų arenos idėjos ir statybas Tauragės mieste planuoja pradėti jau šiemet. Meras Dovydas Kaminskas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad preliminari statybų vertė nesikeičia – 9 mln. Eur.

Milijoninių investicijų pareikalausiančios sporto arenos statybos Tauragės miesto Bernotiškės gatvėje aistras kurstė kelerius metus – vieni teigė, kad toks brangus objektas Tauragei nereikalingas, jį išlaikyti bus per brangu, be to, tūkstantines minias surenkantys koncertai provincijos miestui gali likti tik utopija. Juolab šiandienos akistatoje su COVID-19, kai virusas aiškiai pademonstravo, kas gali atsitikti su masiniais renginiais ir sporto varžybomis. Tokių teigėjų priešininkai atvirkščiai – džiaugėsi dabartinės valdžios planais, nes rajone per mažai kokybiškos sporto infrastruktūros, esanti apleista, o į koncertus suvažiuosią žiūrovai ir iš kitų miestų.

Ginčai taip ir liko ginčais, o planuojamos sporto arenos projektas pamažu virsta kūnu. Prieš pat Naujuosius metus savivaldybės administracija pasirašė sporto paskirties statinio Bernotiškės g. 11, Tauragėje, statybos projekto ekspertizės sutartį su konkursą laimėjusia Vilniaus UAB Statybos ekspertų biuras. Atlikti rengiamo arenos statybų projekto ekspertizę ši įmonė įsipareigojo šiemet už beveik 7000 Eur.

Meras Dovydas Kaminskas informavo, kad projekto ekspertizė jau atliekama, o techninis arenos projektas bus baigtas ir statybos objekto tiksli vertė paaiškės gavus teigiamą ekspertizės aktą.

Naujosios sporto arenos vieta – sklypas Bernotiškės gatvėje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Maždaug prieš kelerius metus kalbėta, jog naujoji sporto arena atsieis apie 6 mln. Eur, tačiau  D.Kaminskas patikslino, kad „apie 6 mln. Eur buvo kalbama labai seniai, kai dar nebuvo galutinės techninės užduoties“. Pasak rajono vadovo, po diskusijų ir susitikimų su sporto bendruomene pradėtas projektuoti kompleksas, kurio preliminari vertė – 9 mln. Eur.

Pasak mero, šiemet planuojama gauti statybos leidimą ir, sėkmingai atlikus tarptautinio viešojo pirkimo procedūrą, pradėti parengiamuosius statybos darbus. D.Kaminskas informavo, kad jiems šių metų savivaldybės biudžete numatyta 450 tūkstančių Eur – 200 tūkstančių Eur savivaldybės lėšos, 250 tūkstančių Eur – valstybės biudžeto lėšos. Skelbti būtent tarptautinį viešąjį pirkimą arenai statyti savivaldybė privalo, nes projekto vertė didesnė nei 5 mln. Eur.

Paklaustas, ar arenai suplanuotos valstybės biudžeto lėšos Tauragę jau pasiekė, ar tai dar tik pažadas, D.Kaminskas patikino, kad šios lėšos yra numatytos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Valstybės investicijų programoje ir Tauragės savivaldybė jas tikrai gaus.

Arenos projektą rengia Vilniaus bendrovė „Synergy Solutions“. Už projekto parengimą šiai bendrovei savivaldybė atseikėjo per 71 tūkstantį Eur.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą