fbpx

Daugės nemokamą maitinimą gaunančių moksleivių

Dalintis:

Sunkiai besiverčiantys tauragiškiai jau gali prašyti nemokamų pietų mokyklą lankantiems savo vaikams. Savivaldybė skaičiuoja, kad kitais mokslo metais pamaitinti reikės 300 daugiau vaikų.

Tauragiškiai jau gali teikti prašymus savivaldybei ne tik dėl nemokamo vaikų maitinimo, bet ir prašymą vienkartinei išmokai, skirtai mokykliniams reikmenims įsigyti. Pasak Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, pernai, net ir mokydamiesi namuose, kassavaitinį sausą davinį gaudavo 1395 rajono moksleiviai.

– Pernai nemokamai buvo maitinami ne tik mažas pajamas gaunančių šeimų vaikai. Maitinimą gavo ir priešmokyklinukai bei pirmokai. Dėl mažų tėvų pajamų maitinimas buvo skirtas 653 rajono vaikams, – sakė L.Rimkuvienė.

Pasak skyriaus vedėjos, kitais mokslo metais nuspręsta nemokamai maitinti ir antrokėlius nepriklausomai, kokias pajamas gauna jų tėvai.

Nemokamas maitinimas bus skiriamas pagal mokyklų pateiktus sąrašus. Planuojama, jog atsižvelgiant į tai, kad nemokamą maitinimą gaus ir antrokai, nemokamai valgančių vaikų padaugės 300, – informavo L.Rimkuvienė.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį sudaro mažiau nei 192 Eur. Yra išskirtinių atvejų, kai nemokamo maitinimo prašyti gali ir didesnes pajamas gaunančios šeimos. Ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus vieno iš tėvų, vienišų tėvų ir neįgalių tėvų vaikai pretenduoti į nemokamą maitinimą gali net jei šeimos pajamos kiekvienam nariui kas mėnesį siekia 256 eurus.

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas ar priešmokyklinio ugdymo programą ir iki 21-erių metų mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas.

Praėjusiais mokslo metais 80 eurų parama mokinio reikmenims įsigyti pasinaudojo 837 tauragiškių šeimos. Ką už tuos pinigus tėvai vaikams nuperka, Socialinės paramos skyrius nekontroliuoja.

Paraiškas dėl 80 eurų teikti galima iki spalio 5-osios. Dėl nemokamo maitinimo vienas iš tėvų gali kreiptis visus mokslo metus. Prie prašymo pridedamos pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius mėnesius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams dienos arba kreipimosi mėnesio) ir, priklausomai nuo aplinkybių, kiti reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti dokumentai.

– Kai paramą gaunančiai šeimai teikiamos socialinės paslaugos ir trūksta socialinių įgūdžių, parama mokinio reikmenims įsigyti piniginėmis lėšomis šeimai nepervedama, o mokinio aprūpinimą mokykliniais reikmenimis vykdo ir užtikrina mokykla, kurioje vaikas mokosi, – sakė L.Rimkuvienė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą