Daugiabučių renovacijai – 25 milijonai eurų

Dalintis:

Jau pavasarį prie dalies Tauragės daugiabučių iškils pastoliai ir prasidės renovacijos darbai. Aplinkos projektų valdymo agentūra 21 Tauragės daugiabučio renovacijai skyrė 25 milijonus eurų. Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas tikisi, kad pasiruošimas renovacijai bei jos darbai vyks sklandžiai ir skirtų pinigų užteks.

 

Finansuos 21 namo renovaciją

 

Šiemet Aplinkos projektų valdymo agentūra paskutinio kvietimo daugiabučiams atnaujinti metu gavo arti 500 paraiškų, kurių bendra investicijų suma siekia 445 mln. eurų. Kadangi prašomos lėšos gerokai viršijo pirminę kvietimui numatytą investicijų sumą, planuota taikyti konkursinį paraiškų atrankos būdą. Tačiau to neprireikė – pasitelkus papildomus finansavimo šaltinius, nuspręsta finansuoti visus kvietimo sąlygas atitinkančius daugiabučių atnaujinimo projektus, kurių – 477. Iš jų daugiau kaip pusėje daugiabučių numatyta diegti atsinaujinančios energijos priemones – saulės elektrines ar šilumos siurblius.

Tauragės rajone planuojama atnaujinti 21 daugiabutį. Iš mažųjų miestų daugiau daugiabučių bus atnaujinama tik Marijampolėje – 28.

 

Daugiausia – Ateities take

 

Iš viso Tauragės rajono daugiabučių atnaujinimui skirta 25 000 160 eurų. Daugiausia įkainota Ateities tako 5-ojo daugiabučio namo renovacija. Jai numatyta 2 337 798 eurai.

Valstybės paramos sutartys su visų patvirtintų projektų administratoriais planuojamos pasirašyti iki šių metų spalio. Pasirašius sutartis prasidės projektavimo darbai, o juos atlikus – rangovų paieška.

Finansavimas renovacijai skirtas Ateities tako 1, 3, 5, 6, 8, 12, 18, 20, 24 numeriais pažymėtiems namams, Žemaitės g. 3 ir 32, Bendrabučio skg. 2, Gedimino g. 37, 41 ir 45, J.Tumo-Vaižganto g. 124, Miško g. 8 daugiabučiams namams, Papušynės kaimo Šilalės g. 166 daugiabučiui, Taurų kaimo Alėjos g. 2A daugiabučiui, Tauragės dvaro kaime stovintiems dviem daugiabučiams.

 

Darbai prasidės pavasarį

 

Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas, paklaustas, ar tikėtina, kad darbai prie daugiabučių prasidės jau pavasarį, nusiteikęs optimistiškai.

– Organizuojame susirinkimus su gyventojais, ruošiame pranešimus. Šiandien koordinuojame per 50 renovuojamų ar renovacijai ruošiamų objektų. Norint renovuoti daugiabutį namą, reikia pereiti reikšmingus 49 etapus. Tikiu, kad pavasarį bent pusės daugiabučių namų iš sąrašo renovacijos darbai jau prasidės, – viliasi A.Arcišauskas.

Ar darbams nereiks pratęsti atlikimo terminų, direktorius pažadėti negali, bet pasidalijo praktika, kad iki šiol tik rekonstruojant trijų aukštų daugiabutį jokių papildomų terminų darbams atlikti nereikėjo. Pasak A.Arcišausko, darbų terminai ilgėja ir dėl besitęsiančio karo Ukrainoje, ir dėl darbo jėgos trūkumo.

 

Tikisi, kad pinigų užteks

 

Kai kurių finansavimą renovacijai gavusių daugiabučių namų investiciniai projektai, pasak A.Arcišausko, buvo parengti prieš 2–3 metus. Paklaustas, ar užteks skirtų lėšų darbams atlikti, A.Arcišauskas pabrėžė, kad vieniems projektams skirtos visos sumos gali ir neprireikti, o kitiems gali ir neužtekti.

– Kai kurių objektų investiciniai projektai buvo perskaičiuoti ir sumos jau atitinkančios šių dienų įkainius. Kai skelbsime rangos darbus, gali būti keli scenarijai. Jei suveiks arši konkurencija statybos sektoriuje, galime gauti pasiūlymą darbams ne už planuotą milijoną, o už kokius 800 tūkstančių eurų, o jei suma bus didesnė, sutarties su rangovais nesudarysime. Aplinkos projektų valdymo agentūra perves tik tą sumą, kurią išnaudosime. Jei lėšų renovacijai neužteks, organizuosime susirinkimus su daugiabučių namų savininkais ir spręsime: atlikti investicinį perskaičiavimą, sudaryti brangesnę rangos sutartį ar nutraukti pasiūlymą ir skelbti konkursą darbams iš naujo. Ką pasirinks savininkai, taip ir bus, – teigė Tauragės šilumos tinklų direktorius.

 

Siūlo išsirinkti atstovus

 

Audrius Arcišauskas siūlo renovuojamų daugiabučių namų gyventojams jau dabar išsirikti laiptinės atstovą, kuris būtų įpareigotas dalyvauti visuose susirinkimuose ir bendrauti visais renovacijos klausimais.

– Projektai dažniausiai finansuojami 100 procentų ir gyventojams prie jų prisidėti nereiks, bet yra sąlygų. Jei gyventojai sustabdo projektą ar atideda jį neribotam laikui, visiems namo gyventojams reikia padengti projektavimo išlaidas: ekspertizę, dokumentaciją, viską, kas priklauso iki statybos leidimo išėmimo, – informavo A.Arcišauskas.

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Zita ugintiene on

    Labai grazus seskynas ir prie pat viesbucio ,kur lankosi sveciai,ar nebutu laikas keisti gyventojus ir ten apgyvendinti tik socialius asmenis?

Palikite komentarą