Dėl prasidėjusio atodrėkio ledas tapo pavojingas

Dalintis:

Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba skuba atkreipti gyventojų dėmesį, kad dėl atodrėkio tirpsta ledas ir šiuo metu labai pavojinga lipti ant jo. Kad pavojinga tai įrodo ir penktadienį įvykusi nelaimė, kai laiku pranešus apie skęstantį žveją ugniagesiai-gelbėtojai ištraukė jį iš ledinio vandens.  

Ugniagesių teigimu, ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas išlaiko žmogų. Kad jis išlaikytų grupę žmonių, storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) specialistai primena, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas – netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur būna įšalusios medžių šakos, lentos ar kiti daiktai. Taip pat netvirtas paviršius būna arti krūmų, medžių, nendrių. Ypač pavojinga tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

Specialistai pataria: jeigu ledu eina grupė žmonių, reikia laikytis distancijos – atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas atodrėkių metu.

Svarbu nepalikti ant ledo be priežiūros vaikų. O žvejai ant ledo privalo turėti specialius smeigtukus, kurie įsmeigti į ledą padės išsilaikyti ant vandens ir nepanirti, jei įlūš.

Dauglaukio tvenkinys. Tauragės PGT nuotrauka

Jei vis tik įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę iš kur atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiekti šiltą vietą.

Jeigu pamatėte skęstantį žmogų, pirmiausia kvieskite gelbėtojus Bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu galite jam padėti, reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi pasidėkite lentą ir šliaužkite ant jos.

Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3–4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą