Dėl prastovų Tauragės rajone užkliuvo tik viena įmonė

Dalintis:

Karantino metu įmonėms suteikta lengvata – galima išleisti darbuotojus į prastovas ir už tai gauti valstybės subsidijas. Tačiau Valstybinė darbo inspekcija atlieka patikrinimus, ar verslininkai šia parama nepiktnaudžiauja. Nuo Naujųjų metų iki balandžio 1-osios sukčiavimo atvejų Tauragės rajone nenustatyta.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos teritorinio skyriaus patarėjas Raimundas Leonavičius „Tauragės kurjerį“ informavo, kad prastovų kontrolė vykdoma nuolat – planinių ir neplaninių patikrinimų metu.

– Nuo sausio 1-osios iki balandžio 1-osios Tauragės mieste ir rajone atlikti 8 patikrinimai dėl prastovų. Dėl vienos įmonės, kurioje buvo galimai klastojami dokumentai, informacija perduota Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai, kitų patikrinimų metu pažeidimų nenustatyta, – sakė R.Leonavičius, patikindamas kol kas negalintis atskleisti įmonės pavadinimo.

Kol atliekamas tyrimas, daugiau detalių apie galimai prasižengusią įmonę pašnekovas neteikė. Tačiau užsiminė, kad buvo pastebėti nesutapimai dokumentuose.

Kas būtų, jei būtų nustatyta, kad įmonė padarė pažeidimų fiksuodama prastovas? R.Leonavičiaus teigimu, tokia informacija būtų nedelsiant perduodama Užimtumo tarnybai, kuri turėtų priimti sprendimą dėl subsidijų už prastovas grąžinimo.

– Darbuotojų skundų Tauragės mieste ir rajone dėl galimų pažeidimų prastovų metu negauta. Iš esmės situacija panaši ir kituose Klaipėdos skyriaus aptarnaujamuose rajonuose. Dažniausias pasitaikantis pažeidimas – tai, kad darbdaviai vėluoja pranešti VDI apie paskelbtas prastovas – turi pranešti per 1 darbo dieną, – informavo VDI patarėjas.

Raimundo Leonavičiaus teigimu, VDI negavo skundų iš įmonių darbuotojų, kad šiems būtų tekę eiti į darbą prastovų metu. Tai taip pat būtų nedelsiant tiriama.

– Turime rizikos vertinimo sistemą, kuri automatiškai pagal tam tikrus kriterijus atrenka įmones, kuriose yra pažeidimų rizika. Jose ir atliekami tikrinimai, tad ekskursijų po bet kokias įmones nerengiame. Sistema išrenka įmones pagal darbuotojų skaičių, per trejus metus buvusių nelaimingų atsitikimų skaičių, anksčiau gautus skundus, – detalizavo VDI atstovas.

Kad skundų dėl prastovų paskelbimo negavo, patvirtino ir Užimtumo tarnybos Tauragės skyriaus vedėjas Juozas Bendikas. Jo teigimu, nuo šių metų pradžios iki balandžio mėnesio prastovose buvo 1504 darbuotojai iš 288 Tauragės rajone registruotų įmonių.

VDI skelbia visų į prastovas darbuotojus išleidusių įmonių sąrašą. Šiuo metu jame 9129 įmonės. Tarp jų yra ir Tauragės profesinio rengimo centras, Tauragės autobusų parkas, „Tauragės vandenys“.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą