fbpx

Dėl stipraus vėjo sutriko elektros tiekimas (papildyta)

Dalintis:

Šiandien didelė dalis Tauragės trumpam liko be elektros energijos. Pranešama, kad tai – smarkaus vėjo padariniai ir energijos tiekimo sutrikimai fiksuojami visoje Lietuvoje.

Vis dar siaučiantis smarkus vėjas ne tik drasko medžius ir mėto šakas, trikdydamas eismą bei keldamas pavojų pėstiesiems ir žmonių turtui. Energijos skirstymo operatorius (ESO) praneša, kad bemaž 40 tūkst. namų ūkių visoje Lietuvoje liko be elektros tiekimo. Pranešama, kad daugiausia sutrikimų nustatoma Šiaulių ir Klaipėdos apylinkėse.

Popiet elektra dingo ir Tauragėje, nustojo veikti šviesoforai. ESO gedimų žemėlapyje buvo matyti, kad fiksuojami sutrikimai. Neilgai trukus energijos tiekimas atnaujintas.

ESO gedimų žemėlapis

Klausiamas, kur užfiksuotas gedimas ir kiek vartotojų Tauragės rajone liko be elektros, ESO atstovas Paulius Kalmantas patikino, kad naujausia informacija apie sutrikimus bus išplatinta netrukus.

Papildyta

Bendrovės ESO atstovas Paulius Kalmantas patikslino, kad naujausiais duomenimis, elektros tiekimas, kuris buvo dingęs ilgiau kaip 3 min., yra atstatytas 105 tūkst. namų ūkių. Su elektros tiekimo sutrikimais susiduria vis mažiau, dabar apie 40 tūkst. klientų.

– Gedimai fiksuojami visur, kur praūžė itin stiprus vėjas – visoje šalyje. Intensyvaus vėjo sukeltus gedimus šalina padidintos ESO darbuotojų ir rangovų pajėgos, kurios buvo pasirengusios darbui gavus perspėjimą apie ekstremalias oro sąlygas, budėjo, pradėjo tvarkyti gedimus vos jiems atsiradus. Viso dirba 155 brigados. Tinklo automatizuoti sprendimai kuria realią vertę – elektros tiekimą iš kitų linijų pavyksta atkurti vis didesniam gyventojų skaičiui. Šiandien – kelių minučių bėgyje energijos tiekimas atstatytas per 120 tūkst. klientų. Audra per trumpą laiką praūžė per visą šalį, jai besitęsiant buvo sudėtinga ir pavojinga šalinti gedimus ir daryti apžiūras, medžiai krito prie ESO specialistų, tvarkančių gedimus, – sakė P.Kalmantas.

Šiandien užfiksuotas vėjas Šilutės rajone pasiekė katastrofinio vėjo greičio kriterijų – išmatuota 35,5 m/s (apie 128 km/h). Senesni ir silpnesni medžiai, neatlaikę tokio vėjo krenta.

ESO atstovas primena, kad per 2020 m. kovą siautusią rekordinę audrą „Laurą“ vėjo greitis siekė 28-31 m/s ir be elektros paliko virš 250 tūkst. gyventojų.

– Apgailestaujame dėl susidariusiosios situacijos ir dedame visas pastangas, kad pašalintume sutrikimus kuo greičiau bei atstatytume elektros tiekimą gyventojams. Dėkojame už supratingumą ir kantrybę, – sakė ESO atstovas P.Kalmantas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą