Dėmesio: pietaujantiems kavinėse teks registruotis

Dalintis:

Vyriausybei nusprendus nuo pirmadienio įvesti privalomą registraciją viešojo maitinimo įstaigų klientams, pietaujantieji kavinėse ir valgyklose turės nurodyti savo asmeninius duomenis. Galios tik viena išimtis – jei maistą įsigysite išsinešti.

Kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, nuo spalio 26 dienos laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose ir kitose vietose besilankantys gyventojai privalės pateikti savo vardą, pavardę bei telefono numerį. Vyriausybės nutarimo projektą parengusi Vidaus reikalų ministerija tvirtino, kad privalomas registravimas leis geriau užtikrinti pagrindinę infekcijos valdymo priemonę – kontaktinių asmenų atsekamumą ir jų izoliavimą.

Registracija nebus privaloma, kai maistas bus tiekiamas išsinešti arba pristatomas į užsakovo nurodytą vietą.

Jeigu žmogus atsisakys pateikti prašomus duomenis – vardą, pavardę, telefoną – jis turėtų būti neįleidžiamas į maitinimo ar laisvalaikio leidimo vietą, kur reikalinga registracija. O jei piktavališkai elgsis ir vis tiek neišeis iš kavinės ar kitos vietos, gali būti kviečiami policijos pareigūnai. Pareigūnai gali skirti baudą nuo 500 iki 1500 eurų už Operacijų vadovo sprendimų nevykdymą.

Savo ruožtu Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pabrėžia, kad viešojo maitinimo įstaigos rinkti galės tik būtinus asmens duomenis, o juos tvarkyti galės tik teisės akte nustatytu tikslu. Asmens duomenys negalės būti naudojami tiesioginei rinkodarai.

Daivos Žebelienės nuotrauka

„Tikriausiai nešiuosi pietus iš namų ir pasišildysiu darbe, nes turime mikrobangų krosnelę. Labai nemalonu, kad kasdien turėsime palikinėti savo kontaktus“, – sakė vienoje maitinimo įstaigų pakalbinta Violeta.

Jos kolegė pridūrė, kad jei ir pirks pietus kavinėje, maistą išsineš ir valgys darbovietėje, tik reikėsią nepamiršti į rankinę įsidėti dėžutę pietums.

Penktadienį, vos po pietų, „Tauragės kurjerio“ pakalbinta Vytauto gatvėje, prie muzikos mokyklos, veikiančios kavinės „Rugilė“ savininkė Aldona Altaravičienė teigė, kad kol kas negavo nurodymų, kaip kavinė turi vykdyti klientų registraciją, tačiau tikisi sulaukti nurodymų elektroniniu laišku iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

– Kol kas nenumanome kaip į privalomą registraciją reaguos mūsų klientai, juolab, jei reikės užrašyti ir savo telefono numerį. Ateis pirmadienis ir pamatysime. Stengsimės dėl klientų, galbūt duosime nemokamai dėžutes maisto išsinešimui, – sakė „Rugilės“ savininkė.

* * *

Prieš šių reikalavimų prisidės ir dar vienas ribojimas. Sveikatos ministerijos nurodymu, minėtuose vietose bus ribojamas darbo laikas – šios galės dirbti nuo 7 iki 24 valandos. Ministras paaiškina, kad darbo laikas trumpinamas iki 24 valandos, nes tokio laiko ribojimo turėtų pakakti restoranų lankytojams pavakarieniauti. Taip pat tokia praktika yra taikoma užsienio šalyse.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą