fbpx

Sekmadienį patvirtinti trys nauji koronaviruso infekcijos atvejai Lietuvoje

Dalintis:

Šiąnakt patvirtintas ir devintasis užsikrėtimas koronavirusu. Iš Nyderlandų grįžęs vyras gydomas Panevėžyje.

Vėlų šeštadienio vakarą sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė žurnalistams patvirtino, kad nustatytas dar vienas susirgimas koronavirusu (COVID-19).

Užsikrėtusysis Nyderlanduose dirbo. Į Lietuvą jis grįžo ketvirtadienį (kovo 12). Karščiuoti pradėjo penktadienį ir nedelsdamas kreipėsi į greitąją medicinos pagalbą.

Pavojingu plintančiu virusu užsikrėtusiam panevėžiečiui 31-eri. Ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas patikino, kad vyras jaučiasi gerai, į ligoninę jis buvo atvežtas po to, kai pasijuto prasčiau ir pakilo temperatūra.

Kaip žurnalistus patikino A.Skorupskas, susirgusysis niekur nesilankė, nustatyti visi asmenys, su kuriais ligonis kontaktavo. Visuomenės informavimo centras pranešė, kad vyriškis bendravo tik su šeimos nariais, kurie jau save izoliavo.

Papildyta 15.30 val. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, kovo 15 d., Lietuvoje patvirtinti dar trys nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio. Taigi visi iki šiol infekcijos atvejai – įvežtiniai.

Patikslinama, kad vienas žmogus izoliuotas ir gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, du – Vilniuje, Santaros klinikose. Visiems jiems teikiama reikalinga pagalba.

Dėl šių naujų atvejų pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Taigi šiuo metu Lietuvoje patvirtinta iš viso 12 COVID-19 atvejų. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir vakar išleista namo.

Primenama, kad atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje šeštadienį nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Tai reiškia, kad įsigalioja taisyklės, kurių bus privalu laikytis visiems Lietuvos gyventojams, įstaigoms.


 1. Draudžiama į šalį atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus. Laikinai būtų paliekamas humanitarinis koridorius Latvijos, Estijos piliečiams pasiekti savo šalis. Iki kovo 19 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo.
 2. Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą. Sienos kirtimas vykdomas per šiuos tarptautinius sienos kirtimo punktus: Kalvarijos– Budzisko, Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medume, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černiševskoje, Panemunė–Sovietskas, Vilniaus, Kauno, Palangos, Šiaulių oro uostus ir Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.
 3. Draudžiama Lietuvos piliečiams visų rūšių transportu išvykti į koronaviruso paveiktas valstybes. Taip pat svarstoma galimybė uždrausti išvykimą bet kur į užsienį ne darbo tikslais.
 4. Uždrausta prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus.
 5. Viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veiklos draudimas, išskyrus kai maistas galinamas išsinešimui arba kitais būdais pristatomas gyventojams.
 6. Draudžiami visi vieši renginiai, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse. Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
 7. Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos jūrų uostą.
 8. Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas. Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.
 9. Draudžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose, kalinių – įkalinimo įstaigose.
 10. Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla.
 11. Ribojamas keleivių skaičius tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų transportui.
 12. Viešbučių ir kitos patalpos naudojamos asmenų izoliavimui atskiru savivaldybių ir apgyvendinimo paslaugų teikėjų susitarimu.
 13. Stabdoma ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.
 14. Gydymo įstaigose atidedamos planinės operacijos, išskyrus būtiną medicininę pagalbą, atšaukiamos reabilitacijos, odontologijos paslaugos, planiniai skiepai. Planinių operacijų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė. Planinių hospitalizavimų dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas. Pacientų lankymo draudimas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymas, gydančio gydytojo leidimu. Medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo ribojimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas sąlygotų paciento neįgalumą.
 15. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.
 16. Prekių judėjimas neribojamas.
 17. Draudžiama lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų veikla.
 18. Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.
 19. Sveikatos priežiūros specialistų, aukštųjų universitetinių ir neuniversitetinių mokyklų studentų, rezidentų ir infrastruktūros telkimas nepriklausomai nuo jų pavaldumo.
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą