fbpx

Draudimas rūkyti balkonuose: kreipiasi vis daugiau gyventojų

Dalintis:

Metų pradžioje įsigaliojus Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisoms gali būti uždrausta rūkyti balkonuose, jei to reikalauja nors vienas daugiabučio gyventojas. Visuomenės aršiai kritikuotos pataisos įsigaliojo, o Tauragėje rūkyti uždrausta jau trijuose daugiabučiuose.

Sausio 1-ąją įsigaliojo Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimai. Jame numatyta, kad balkonuose, terasose ir lodžijose rūkančiais kaimynais nepatenkinti gyventojai turi teisę kreiptis į savivaldybių administracijų direktorius su prašymu tai uždrausti. Dar tik svarstant šias pataisas visuomenė jas aršiai kritikavo: susirūpinta rūkančiųjų teisėmis, o vėliau imta domėtis, kas baus – juk pareigūno po kiekvienu balkonu nepastatysi. Naujienų portalų komentatoriams kilo mintis, kad uždraudus rūkyti šį žalingą įprotį rūkantieji tęs virtuvėse ar voniose.

Jau rašėme, kad dar sausio 22-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius gavo prašymą uždrausti rūkyti J.Tumo-Vaižganto g. 122A daugiabučio namo balkonuose. Šis prašymas buvo pirmasis ir įsigalios kovo 8-ąją. Draudimo įsigaliojimo dieną namo administratorius turės visose laiptinėse iškabinti apie draudimą informuojančius ženklus.

Iš viso jau pasirašyti trys įsakymai dėl draudimo rūkyti balkonuose – minėtame J.Tumo-Vaižganto 122A name, tos pačios gatvės 134 name bei Miško gatvės 10-ame name.

Policijos pareigūnai primena, kad pažeidžiant draudimą daugiabučių namų balkonuose, terasose gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o pakartotinis nusižengimas užtrauktų baudą nuo 50 iki 90 eurų.

– Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai turi patys užfiksuoti (nuotrauka, vaizdo medžiaga) pažeidimą ir perduoti duomenis savivaldybei arba per elektroninių paslaugų sistemą epolicija.lt, o ne skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Esant pagrindui taikoma žodinė pastaba arba pradedama administracinio nusižengimo teisena. Draudimas rūkyti balkonuose įsigalioja praėjus 15 darbo dienų po viešo paskelbimo, – jau anksčiau „Tauragės kurjeriui“ yra sakiusi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė L.Banienė.

Anksčiau Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme buvo numatytas reikalavimas užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kitų savininkų patalpas bei draudimas rūkyti bendrosiose patalpose. Draudžiama rūkyti bendruose koridoriuose, laiptinėse ir kitose bendrose patalpose. Naujais įstatymo pakeitimais, įsigaliojusiais sausio 1-ąją taip pat numatytas ir draudimas rūkyti lauko kavinėse, dengtose viešojo transporto stotelėse, vaikų žaidimų aikštelėse.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą