fbpx

Dūmų detektoriai dar ne kiekvienuose namuose

Dalintis:

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas po atlikto patikrinimo skelbia, jog labiausiai savo namais rūpinasi suvalkiečiai. Būtent šiame regione daugiausiai namų savininkų buvo įsirengę dūmų detektorius. Žemaitijos regionas su jame esančiu Tauragės rajonu liko trečiojoje vietoje.

Praėjusiais metais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas rengė prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“. Jos metu pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai patikrino daugiau nei 100 tūkst. gyvenamųjų būstų.

Suskaičiuota, kad net 74 proc. patikrintų Kelmės rajono būstų turėjo įsirengę dūmų detektorius. Tai kol kas geriausias rezultatas Lietuvoje. Savo namus saugo ir gretimo Jurbarko rajono gyventojai – 73 proc. patikrintų būstų buvo su reikalinga įranga. Nedaug atsiliko Alytaus rajonas – 72 proc. būstų įrengti dūmų jutikliai.

Panašu, jog mažiausiai savo būsto saugumu rūpinasi Alytaus ir Klaipėdos miestų gyventojai, kurių vos per 40 proc. turėjo sumontavę dūmų detektorius. Dar mažiau detektorių rasta pas Šalčininkų rajono gyventojus – vos 39 proc. būstų buvo aprūpinti saugos priemone.

Susumavus gautus duomenis pagal šalies regionus, paaiškėjo, kad labiausiai saugumu rūpinasi suvalkiečiai. Antroje vietoje puikuojasi Aukštaitija, o trečia ir ketvirta atitinkamai – Žemaitija ir Dzūkija.

Statistika rodo, kad gaisruose žuvusių žmonių skaičius sumažėjo. Pernai Lietuvoje kilusiuose gaisruose žuvo 70 žmonių. Įdomu tai, kad nė viename žuvusio asmens būste nebuvo įrengti dūmų jutikliai. Per pirmuosius šių metų mėnesius gaisruose jau žuvo 21 žmogus. Tauragės apskrityje tragiškų nelaimių kol kas išvengta.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą