„Dunokų“ akcininkai: kiek dividendų išsimokėjo savivaldybė?

Dalintis:

Parduoti savo valdomų kontroliuojamos bendrovės „Dunokai“ akcijų savivaldybė neatsisako. Su „Tauragės kurjeriu“ susisiekę keletas fizinių šios įmonės akcininkų sako jokios informacijos iš savivaldybės negaunantys, esą niekas neinformuoja, kiek dividendų išmokama. Sumos esančios didžiulės.

Nori žinoti, kiek dividendų išmokėta

– Kad bendrovėje vyko akcininkų susirinkimas, sužinojau tik dabar, kovo mėnesį. Skelbimas laikraštyje buvo, tačiau nepamačiau jo. Kas buvo nagrinėjama susirinkimo metu, jokios informacijos negavau, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo „Dunokų“ bendrovės akcininkė.

Buvusi bendrovės darbuotoja sakė turinti nedaug – tik 300 akcijų, pernai už jas gavo 9 Eur dividendų.

Kitas „Dunokų“ akcininkas redakcijai sakė girdėjęs, kad vienam, didžiausiam, fiziniam „Dunokų“ akcininkui pernai buvo išmokėta didžiulė suma dividendų – keliasdešimt tūkstančių eurų, tačiau kiek, oficialiai niekur neskelbta.

– Norime sužinoti, kiek kam buvo išmokėta. Manau, kad ir tauragiškiai turi teisę apie tai žinoti, juk įmonė kontroliuojama savivaldybės. Jei šiemet jau buvo nuspręsta, kiek dividendų teks akcininkams ir kiek bendrovė turėjo pelno už 2021 metus, taip pat norime žinoti, – „Tauragės kurjerio“ gauti šią informaciją paprašė bendrovės akcininkas.

Kiek gavo, neatskleidžia

Tauragės rajono savivaldybė valdo per 56 proc. „Dunokų“ akcijų. Dar 34 proc. akcijų turi supirkęs ilgametis šios bendrovės darbuotojas, direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Štangvaltas. Be savivaldybės ir S.Štangvalto, „Dunokų“ akcijų turi dar 30 akcininkų.

Stanislovas Štangvaltas. Mortos Mikutytės nuotrauka

2020 metus „Dunokai“ baigė pelningai. Tai buvo vieni geriausių finansinių metų šios bendrovės istorijoje – įmonė gavo 155 tūkstančius Eur grynojo pelno.

„Dunokų“ direktoriaus pavaduotojas S.Štangvaltas informavo, kad finansinė bendrovės ataskaita už praėjusius metus dar nepatvirtinta, o akcininkų susirinkimas vasarį buvo šaukiamas dėl būsimos valdybos rinkimų ir atlyginimo patvirtinimo valdybos nariams. Paklaustas, kiek dividendų jam buvo išmokėta 2021-aisiais už 2020 metus, S.Štangvaltas į klausimą neatsakė.

– Aš galvoju, kad galiu ir neatskleisti tų duomenų. Kodėl aš turiu savo baltinius išversti? Galiu tiek pasakyti – kiek aš investavau į tas akcijas, didžioji dalis man sugrįžo, – sakė S.Štangvaltas.

„Dunokų“ direktoriaus pavaduotojo teigimu, savivaldybė planų parduoti savo akcijų dalies neatsisako, tačiau konkrečios informacijos jis neturįs. Paskutinį kartą „Dunokų“ akcijų pardavimo aukcionas buvo skelbtas 2021 metų pabaigoje. Jų jau vyko keliolika, tačiau visi buvo nesėkmingi. Joks potencialus pirkėjas siūloma preke nesusidomėjo.

Preliminariais duomenimis, ir 2021 metai „Dunokams“ bus pelningi, tačiau tokio pelno, koks buvo 2020-aisiais, pasak S.Štangvalto, jau nebebus. Esą įmonės pajamas tais metais stipriai padidino valstybės parama dėl COVID-19 pandemijos.

Savivaldybei – per 8000 Eur

Kaip informavo Tauragės savivaldybės administracijos direktorė, savivaldybės dalies „Dunokų“ akcijų valdytoja Gintarė Rakauskienė, kol kas už 2021 metus mokėti dividendus akcininkams nenuspręsta, nes dar neįvyko ataskaitinis akcininkų susirinkimas. Įprastai jis vyksta gegužę, kai būna audituotos ataskaitos. 2020 m. savivaldybei buvo išmokėta 8425 Eur dividendų iš UAB „Dunokai“.

Paklausta, ar savivaldybė vis dar planuoja parduoti „Dunokų“ akcijas, G.Rakauskienė sakė, kad savivaldybė yra gavusi naują bendrovės akcijų vertinimo ataskaitą, artimiausiu metu ji bus pristatyta privatizavimo komisijai. Ši ir priims sprendimą dėl privatizavimo.

– Noriu pažymėti, kad UAB „Dunokai“ akcininkų susirinkime dalyvavo ir kiti akcininkai, kurie atvyko net iš kitų miestų. Akcininkų susirinkimas buvo skelbiamas kaip numatyta Akcinių bendrovių įstatyme laikantis terminų bei būdo, – sakė G.Rakauskienė.

Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, „Dunokai“ pranešė, kad visuotinis akcininkų susirinkimas, kurio metu planuojama paskirstyti 2021 metų pelną, vyks balandžio 14 d.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą